^

Elsewhere – spokój i relaks

Elsewhere

Nie wiem jak wygląda Wasz powrót do pracy po długim weekendzie ale mi idzie strasznie ciężko. Jeśli macie podobnie to mam dla Was próbę złagodzenia tego stanu, a nazywa się ona – Elsewhere.

Nazwa programu bardzo trafna. Twórcy tej aplikacji mają nadzieję wyrwać nas z fotela przy ekranie komputera i przenieść w inne miejsce. Aplikacja rezyduje obok zegara i dzięki niej możemy odsłuchać naturalnych odgłosów lasu (Forest), plaży (Beach) oraz miasta (City). Odgłosy są bardzo realne. Co ważne, aplikacja przez zmianę odstępów pomiędzy sekcjami dźwiękowymi i ich wymieszanie daje złudzenie, że ścieżka odgłosów jest niepowtarzalna nawet przy bardzo długim odsłuchu. Ciekawą funkcją jest opcja Dzień i Noc, która odpowiednio dostosowuje efekty dźwiękowe w zależności od godziny ich odtwarzania. Same dźwięki są bardzo naturalne i mogą wprowadzić nas w prawdziwy stan ukojenia. A gdy użyjemy wyobraźni to może nawet przeniesiemy się na chwilkę gdzieś daleko, daleko, dalekooo? 😉

Elsewhere zrzut

Nie jestem człowiekiem, który lubi słuchać muzyki podczas pisania (a to robię zazwyczaj przy komputerze). Muszę mieć ciszę, może dlatego najlepiej pisze mi się nocą lub bardzo wcześnie gdy wszyscy w domu śpią. Mimo to, Elsewhere bardzo miło mnie zaskoczył. Szczególnie odgłosy plaży i lasu zupełnie nie przeszkadzają mi w intelektualnych zmaganiach. Program prosty i zarazem przyjemny. Cóż… może ukoi powroty do pracy po weekendowych przerwach? 😉

Konkurs

Mam przyjemność rozdać Wam 3 kody na ten program. Wystarczy, że w komentarzu napiszecie jakiej muzyki lubicie słuchać podczas pracy (lub jakiej nie lubicie;-)), a 13. maja możecie stać się posiadaczami tej malutkiej „kapsuły czasu”. Witryna Random.org wybierze zwycięzców. Zapraszam.

Wyniki

Gratulacje dla:
1. 4xqleg 
2. wpawlosky
3. jakubat

Cena aplikacji – 0,99Euro (promocja)
Elsewhere w MAS – klik
Witryna programu –  http://mac.eltima.com/ambient-sounds.html

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (25)
L

25 komentarzy

 1. chiefer

  Do pracy ambient, chillout lub soundtracki, rozprasza mnie natomiast muzyka taneczna i o dziwo jazz.

 2. grzegorz

  Poezja śpiewana, alternatywna a do pracy raczej elektroniczna lub klasyczna! Lubię też czasami jazzowe kawałki

 3. wpawlosky

  Rock, rock i rock, najchętniej U2, Coldplay

 4. jakubat

  Tak szczerze to podczas pracy rozprasza mnie większość rodzajów muzyki. Po prostu wolę słuchać niż pracować wtedy 😉 Zadziwiająco dobrze radzę sobie z muzyką relaksacyjną czyli właśnie z takimi odgłosami natury.

 5. Walkow

  A jakiej dzisiaj można słuchać muzyki?! Oczywiście, że Metalliki!

 6. Pawellego

  Hard Rock! 😉

 7. Sebastian

  Szczerze mówiąc, to podczas pracy to akurat nie za bardzo lubię słuchać muzyki. Ale może spróbuję z tymi odgłosami relaksacyjnymi 🙂

 8. Jakub Ujejski

  Chillout i ambient to moje typy do pracy.

 9. Karol

  Hardstyle, Gabber, D&B, Dubstep. Nie wiem dlaczego, ale tak samo dobrze mi się przy nich pracuje jak i zasypia 🙂

 10. Andrzej

  Przy pracy pomaga mi muzyka klasyczna. natomiast przeszkadza na przykład muzyka pop, jazz czy rock. Natomiast podczas rozrywki (na komputerze) podoba mi sie praktycznie każda muzyka. Zdejmuje wtedy bariery gatunków i słucham tego co mi sie akurat spodoba. Tak więc zdążą sie muzyka klasyczna, zdarza sie pop, soul, rock, jazz czy soundtracki z filmów czy gier.

 11. Przemek W. z Olsztyna

  Ja natomiast poza konkursem proponuje wszystkim będącym w pracy i poza posłuchać: Johann Strauss Jr. – An Der Schönen Blauen Donau, Waltz Op. 314 / Perpetuum Mobile, Musikalischer Scherz, Op. 257 / Bahn Frei!, Rapid Polka Op. 45 oraz cały album dwupłytowy: „Golden Melodies from the Strauss Family”.

 12. Janusz W.

  Podczas pracy głównie Rock, choć nie jest to warunek konieczny. Warunkiem koniecznym jest to, aby była z dużym potencjałem energetycznym 😉 .

 13. Pat

  Ja lubie Jazz i Thrash Metal w sensie spektrum, bo pomiedzy jest wszystko inne jak funk, house itp

 14. Marcin Padusiński

  Blues.
  Najlepiej taki co urywa jaja i łamie żebra.
  Joe Bonamassa, Eric Clapton, John Mayer.

 15. Sawalas

  „…Nie wiem jak wygląda Wasz powrót do pracy po długim weekendzie ale mi idzie strasznie ciężko…”
  i dlatego nie powinno być długich weekendów. Nie dość że produkcja i cały kraj staje na tydzień (lekko licząc 2% PKB w plecy – 1/50 roku) to jeszcze trzeba budzić jaśnie hrabiów do pracy bo się tak zmęczyli. Przecież jechali odpocząć. To chore i nigdy przez takie rzeczy nie będzie w tym kraju dobrze…

 16. Paweł Grabowski

  W zależności od dnia i tego co robie:
  Jakieś „nudne” (mało intelektualne) zajęcia – zdecydowanie Iron Maiden, Saxon itp
  Jak coś muszę „stworzyć” zdecydowanie coś spokojnego – standardy jazzowe, Leonard Cohen, Dire Straits, Eric Clapton, Bob Dylan.
  A czasami jak mnie najdzie to Everlast, Limp Bizkit etc

 17. Andrzej.

  Chillout i soundtracki, czasami radio.

 18. 4xqleg

  Chillout, Classic – praca
  PR1, PR3, Classic Rock, muzyka świata (seria siesta), czasem Pop – reszta czasu

 19. Budziol

  Przede wszystkim rock.

 20. Lukasz

  Reagge 🙂

 21. brodzio

  najlepsze pomysły mam przy dubstep 🙂

 22. Przemek Marczyński

  Dzięki za zgłoszenia. Dziś wieczorem będą wyniki. Dorzucę je do tego wpisu.

 23. jakubat

  Dziękuję bardzo za program, jestem mile zaskoczony. Zabieram się za testowanie 🙂