^

Rożek-Gate w nowym iPadzie

Przemysław Marczyński

19 marca 2012

Newipad
Premiera nowego iPad’a już za chwilkę w naszym kraju (23.03). Warto jednak przyjrzeć się sprawie, którą z dumą nazywam Rożek-Gate. Jak podają rozgoryczeni użytkownicy nowego iPad’a na forum wsparcia technicznego Apple, lewy dolny róg urządzenia nabiera rumieńców – nagrzewa się. Nie koniecznie przy dużym obciążeniu, ale jak raportują użytkownicy podczas normalnej pracy po 30 minutach użytkowania. Inni wspominają o problemach ciepłego iPad’a podczas ładowania.
Wątek na stronach Apple kwitnie w najlepsze. Apple zapewne obgaduje z prawnikami jakie oświadczenie wydać ale w tym przypadku Bumper nie pomoże jak miało to miejsce z iPhone’m. Sprawa prawdopodobnie rozbija się o nowy (mocniejszy) procesor A5X, który pożera więcej mocy i w efekcie wydala więcej ciepła. Może to być po części odpowiedź dlaczego nowy iPad, to nie iPad 3. Nowa odsłona miała mieć procesor A6, który widać nie został odpowiednio szybko zaprojektowany, a sam doskonały wyświetlacz Retina wiosny takim razem nie uczynił. Powinno to niestety ochłodzić zapędy do chóralnego zakupu nowego tabletu (chociaż wątpię, żeby ktoś napalony na iPad’a zważał na przestrogi). Zresztą co tam jeden ciepły rożek. Znajdzie on wiele ciekawych zastosować. Zima już za rok.
Możemy sobie oczywiście żartować jednak bez wątpienia problem jest. Może to wina oprogramowania (czego sobie i Wam życzę) lub niewydolnej konstrukcji (gdzie współczuję wszystkim „szczęśliwym” posiadaczom). Jeśli problem jest w budowie to możemy dopatrywać się tylko jednego plusika. Wkrótce pojawi się nowy iPad z nowym procesorem A6 😉

Przegrzewający się iPad na forum Apple – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. macmoc.pl

  haha, podoba mi się.

 2. ratt

  Mocno się zastanawiam czy jednak pozbywać się swojego IPada 2

 3. Marucins

  Spokojnie, można zmniejszyć taktowanie i spowolnić iPada 🙂
  A tak w ogóle to wszyscy tak mają!

 4. PoGOOD

  @ ratt :
  Ja po 3 miesiącach użytkowania iPad’a 2 bardzo żałuję wymiany z „jedynki”… 😉
  Różnice w codziennym funkcjonowaniu są… żadne, a zamiast spłaconego sprzętu, gotowego do natychmiastowej sprzedaży i wymiany na „nowe cacko”, jestem związany umową z operatorem.
  Jeśli ktoś z Was nadal ma iPad’a 1 o pojemności dysku, która Wam zupełnie wystarcza – nie rozpędzajcie się z wymianą.
  Chyba jednak nie warto…
  😉