^

Audacity 2.0 – darmowa edycja dźwięku

Przemysław Marczyński

15 marca 2012

Audacity logo

Ciekaw jestem czy znacie program Audacity. To chyba najlepszy (i chyba najpopularniejszy) darmowy edytor dźwięku. Posiada wszystko, co zwykły zjadacz komputerowej klawiatury potrzebuje. Potrafi nagrać wiele ścieżek, miksować, dodawać efekty. Importuje i eksportuje formaty: WAV, AIFF, MP3 i wiele innych. Obsługuje również wtyczki: LADSPA, Nyquist, VST.

Audacity

Program może nie powala pięknem interfejsu, jednak możliwościami edycji zastąpić potrafi wiele płatnych narzędzi. Co ważne program jest na wszystkie znane platformy: Mac, Windows, Linux. Miłym akcentem jest również przetłumaczony (w ograniczonej części) polski interfejs. Zawsze będzie troszkę łatwiej poruszać się po narzędziach Audacity.

Jeśli robicie cokolwiek z dźwiękiem, warto mieć tan program u siebie. GarageBand to kolos, który potrafi „zamulić” komputer. Z Audacity nie doświadczymy tego problemu. I co ważne, uruchomimy go również na OS X 10.4.

Witryna programu Audacity – http://audacity.sourceforge.net/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy