^

Kurs FileMakera za 9,99 dolarów

Przemysław Marczyński

12 stycznia 2012

FileMakerTechnicalNetwork

Jeśli kiedyś zastanawialiście się nad wyborem bazy danych do zadań „specjalnych”, to musieliście natrafić na produkt FileMaker. Nie jestem specem w obsłudze tego narzędzia, ale powiem Wam, że nie znam potężniejszej broni do zarządzania wszelkiej maści danymi. Magicy od tej aplikacji robią w tym wszystko, chociażby aplikację do fakturowania na Maka – Faqt. Ja trzymam w niej faktury, oferty i wszelkie dane potrzebne do zarządzania firmą. Jestem zachwycony, chociaż potrzeba na początku poświęcić temu trochę czasu na opanowanie podstaw z obsługi tej aplikacji. Na szczęście jest sporo miejsc w sieci, gdzie znajdziemy wiele podpowiedzi, a warto również wspomnieć o kursach FileMakera.

Nie chcę jednak w tym wpisie wychwalać zalet programu. Mógłbym raczej pokręcić nosem i marudzić na brak literatury w języku polskim. Nic sensownego niestety nie znajdziecie. Trzeba więc spróbować swoich sił w języku angielskim i skorzystać z ciekawej promocji na serię kursów, jaką sam FileMaker udostępnia swoim użytkownikom. Normalna cena takiego rozwiązania to 99 dolarów. Drogo, fakt. Warto jednak sięgnąć po tą pozycję, bo nie dość, że pisana językiem, że nawet ja po angielsku rozumiem o co tam chodzi, a po drugie zestaw lekcji posiada pliki, które otwieramy w FileMakerze i pracujemy w samej bazie ucząc się podstaw.

FTS for FileMaker 11 1

99 dolarów możemy jednak zamienić na 9,99 zielonych. FileMakera stworzył nową społeczność tej aplikacji (FileMaker Technical Network) do której możemy dołączyć za darmo. Wszystkim, którzy zarejestrują się na stronie projektu do 15 marca kurs będzie udostępniony w promocyjnej cenie – 9,99 dolarów. Warto, jeśli tylko chcecie spróbować swoich sił z FileMakerem lub poznać tą aplikację.

Strona społeczności FileMaker Technical Network – https://fmdev.filemaker.com/
Witryna programu FileMaker –  http://www.filemaker.com/pl/products/fmp/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Janusz

    Dobrze, że napisałeś, ja się zbierałem jak zwykle…
    Kurs kursem ale do samego FM Technical Network warto przystąpić bo można tam znaleźć mnóstwo cennych materiałów, podpowiedzi. Teraz jest to darmowe a jeszcze niedawno trzeba było zapłacić za rok…

  2. Piotr Kościański

    Zajmuję się tworzeniem bazy FileMaker od lat, mam duże doświadczenie w tworzeniu jak również wdrażaniu. Służę pomocą , można się skontaktować ze mną za pośrednictwem GoldenLine oraz tel. 723 80 70 80