^

Filmy w polskim iTunes… tak 😉

Przemysław Marczyński

27 października 2011

Słoneczko dość ładnie operuje, ale nie spodziewałem się, że wizyta na Twitterze spowoduje moje osłupienie i okrzyki radości 😉 Ostatnio doszedłem do wniosku, że nie ma sensu przepłacać za telewizję, skoro i tak przesiaduję przy niej raz na tydzień gdy łokciem przecieram kurz. Nie mniej jednak dobry film obejrzeć to jak najbardziej poproszę. Dlatego mocno wypatrywałem filmów w iTunes. I stało się.

Itfilmy1

Na razie sekcja filmowa dostępna jest tylko na poprzez iPhone’a i iPada.

Itfilm2

Ceny od 8Euro do 13Euro (po szybkim przeglądzie). Brak polskich opisów filmów i nie wiem jak z lektorem.

Itfilm4

Co jednak ciekawe, filmy możemy już kupić i wypożyczyć.

Itfilm3

Trzeba jednak zaznaczyć, że ciągle coś się dzieje. Kategoria filmowa znika. Na iPadzie wchodząc do sekcji filmowej iTunes się „wywala”. Jednak w warunkach użytkowania sklepu widzimy już wyraźnie, że słowo „Filmy” pojawia się namiętnie 😉

W celu korzystania z Usługi wymagany jest kompatybilny sprzęt, dostęp do Internetu oraz określone rodzaje oprogramowania (może to wymagać uiszczania opłat); wymagane może być uzyskiwanie aktualizacji; czynniki te mogą mieć wpływ na możliwość korzystania z Usługi. Do regularnego korzystania jest szczególnie zalecany, a w przypadku Filmów z Wypożyczalni jest nawet wymagany, dostęp do szybkiego łącza internetowego.

(ii) Użytkownik, w dowolnym czasie, będzie uprawniony do korzystania z Produktów iTunes na pięciu komputerach z zainstalowaną aplikacją iTunes, z wyłączeniem Filmów z Wypożyczalni (patrz poniżej).

(vii) Użytkownik będzie mógł ręcznie synchronizować film z przynajmniej jednego autoryzowanego urządzenia iTunes na urządzenia, które mają ręczny tryb synchroniczny, pod warunkiem, że film będzie powiązany z Kontem na podstawowym autoryzowanym urządzeniu iTunes, w którym to przypadku podstawowe autoryzowane urządzenie iTunes jest urządzeniem, które pierwsze zostało zsynchronizowane z tym urządzeniem lub urządzeniem, które użytkownik, korzystając z aplikacji iTunes, oznaczy później jako podstawowe.

(viii) Do oglądania filmów transmitowanych za pomocą HDMI wymagane jest łącze HDCP.

(ix) Filmy z wypożyczalni
(a) Filmy z wypożyczalni można oglądać tylko na jednym urządzeniu w danym czasie. Przenosząc film, użytkownik musi być podłączony do Usługi, a przeniesienia może dokonać jedynie pomiędzy swoim komputerem a innym kompatybilnym urządzeniem. Filmy wypożyczone przy pomocy Apple TV lub urządzenia iPad, iPhone 4 lub iPod touch użytkownika nie mogą być przenoszone. Jeżeli użytkownik przeniesie film na kompatybilne urządzenie, a następnie skorzysta z Usługi do przywrócenia ustawień pierwotnych tego urządzenia lub wybierze Settings > Reset > Erase all content and settings na takim urządzeniu, film zostanie trwale wykasowany.
(b) Użytkownik ma trzydzieści (30) dni od pobrania filmu na rozpoczęcie jego oglądania. Po rozpoczęciu oglądania filmu użytkownik ma czterdzieści osiem (48) godzin na obejrzenie filmu. Wyłączenie filmu, włączenie pauzy lub ponowne uruchomienie filmu nie spowoduje przedłużenia czasu przyznanego na jego obejrzenie.
Niektóre Produkty iTunes, w tym m.in. Filmy z wypożyczalni, można pobrać tylko raz i nie można uczynić tego ponownie w razie utraty produktu z jakiegokolwiek powodu; po pobraniu Produktu iTunes użytkownik staje się odpowiedzialny za jego utratę, zniszczenie lub uszkodzenie, to także do użytkownika należy stworzenie jego kopii zapasowej.

To ja jeszcze poproszę AppleTV w polskim Apple Online Store i będę całkowicie usatysfakcjonowany 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Tomek Wójcik

  Ja poproszę seriale (zsynchronizowane z amerykańskim iTunes Store) i drugą pracę…
  Oraz, „wypoŻyczyć” :).

  • Przemek Marczyński

   @Tomek wisz jak ja to szybko pisałem, jakie emocje, jaka radość, a ty mnie tak publicznie zełgałeś 😉

 2. Tomek Wójcik

  Ja zełgałem? No proszę Cię! Przecież jest na końcu uśmiechnięta mordka. Każdemu się może pomyłka zdarzyć. Ja wczoraj powiedziałem „adresa”…

  • Przemek Marczyński

   U mnie też morda z rogalem 🙂

 3. Bartek Broniszewski

  A ni ma ani polskich napisów, ani polskiego lektora. W niemieckim sklepie mają wybór czy chcą z lektorem angielskim czy niemieckim. Buuu…

 4. dogiela

  Napewno nie ma napisów? Szkoda bo przecież w ustawieniach iTunes można ustawić polskie napisy ale rozumiem że nie ma ich umieszczonych w filmie…tak?

 5. Przemek Marczyński

  Myślę, że to jest falstart sklepu z muzyką. Pojawił się na razie tylko na urządzeniach z iOS. Jestem pewien, że gdy sklep będzie dostępny w wersji komputerowej, wówczas wszystko będzie jak należy. Poczekajmy 😉

 6. Bartek Broniszewski

  @Przemek: Przecież sklep z muzyka jest od miesiąca i jak wszyscy zauważyliśmy jest tam coraz wiecej polskiej muzyki. Mam nadzieje ze polskie filmy się tez pojawia i we wszystkich przynajmniej napisy.