^

iTunes z filmami jest też na Maki

Przemysław Marczyński

27 października 2011

ITunesnamaku

Kto powiedział, że nie ma sklepu z filmami na Makach? Ja… w poprzednim wpisie;-) Ale trzeba nam wiedzieć, że sklep już działa, skrzętnie ukryty przez Apple. Jako pierwszy polak na świecie informuję, że filmy są również dostępne w iTunes na komputerach pod Mac OS X.

ITunesfimly2

Niestety na razie nie widzę informacji o napisach ani ścieżce dźwiękowej w języku polskim. Czekamy zatem na finalną wersję sklepu. Ale możemy być już pewni, że jest to już tuż, tuż, tuż.

Na dowód, że nie są to zrzuty z Photoshopa, zaprasza pod poniższy link. I proszę… uwielbiajcie mnie 😉

Tron w iTunes na Maku – kliknij (a potem pacnijcie w View in iTunes)

Pod odnośnikiem do kategorii Filmy, wciąż pustki. Ale Wy już znacie prawdę co Apple knuje 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (18)
L

18 komentarzy

 1. PhuyeR

  Kot?
  Kot dostępu 😉

 2. Michal

  w sumie to tego jest tam dużo wiecej :] tylko trzeba okrężną droga iść 🙂
  ale z opisów wynika ze wszystko po angielskiemu
  no nic, dobrze ze jest 🙂

 3. Bartek Broniszewski

  Na filmy można najłatwiej wejść w ten sposób. Jeżeli nie mamy żadnych filmów dodanych do iTunes, pojawia się planszy tytułowa. Kilkamy „Przeglądaj filmy w iTunes Store” i przenosi nas do sklepu.

 4. Piotr Leżoń

  Jak wygląda sytuacja z napisami bądź ze ścieżką dźwiękową w innych krajach?

  • Przemek Marczyński

   @Piotr filmy posiadają ścieżkę dźwiękową lub napisy w języku ojczystym

 5. Bartek Broniszewski

  @Przemek: A skąd ta pewność? W Niemczech, Hiszpanii, Francji itp, na pewno tak. A jak jest np. w Norwegii? Oni chyba dostali niedawno filmy. We wszystkich sklepach pisze jedynie o ścieżce dźwiękowej, o napisach nic nigdzie nie ma napisane, w iTunes Store.

 6. Przemek Marczyński

  @Bartek opieram właśnie swoją wypowiedź z opisów w itunes w tych sklepach.

 7. Piotr Leżoń

  Właśnie przeglądnąłem Francuski i Włoski iTunes i rzeczywiście, jest lektor.

 8. Bartek Broniszewski

  @Przemek: Wszystko OK, tylko ja nie widzę nigdzie informacji, że np. do filmu są dostępne napisany w języku ojczystym. Jest tylko informacja o lektorze. Czy można przyjąć, że do wszystkich filmów są one automatycznie dodawana przy kupnie lub wypożyczeniu? Właśnie o to pytam.

 9. Przemek Marczyński

  @Bartek… tak informacji o napisach nie ma. Jednak po zakupie Assasin Ninja mam napisy angielskie, a w Fantastic 4 już ich nie ma.

 10. Bartek Broniszewski

  @Przemek: Nie rozumiesz mnie, to widzę, tylko nie ma informacji o napisach, w jakim są języku. Czy jak kupie film z lektorem angielskim to czy dostane automatycznie napisy w języku polskim? W polskim sklepie. W ustawieniach iTunes nie można ustawić polskich napisów, jak na razie.

  • Przemek Marczyński

   @Bartek, tak jak napisałem, nie widać tej informacji. Poczekajmy jednak, jak sklep ruszy oficjalnie. Obecnie kupując w jeszcze nie otworzonym sklepie iT PL napisy są po angielsku.

 11. Bartek Broniszewski

  @Przemek: Nic się w tej materii nie zmieni. Może z upływem dni będą się pojawiać perełki z polskim dubbingiem/napisami lub polskie filmy. Całkiem możliwe, że nowe filmy będą już przygotowane tak, że będzie możliwość dołączenia polskich napisów. Co do aktualnego katalogu to bym na to nie liczył. Sklep rusza w prawie 12 krajach (Filmy), jakby mieli do każdego kraju przygotowywać od podstaw lokalizacje to by nie ruszył i przez następne 2 lata.

 12. martig

  @Bartek Trzeba Timowi podesłać link do programu napiprojekt to raz dwa napisy się pojawią 🙂

 13. Bartek Broniszewski

  @Przemek: CC to nie są takie normalne napisy tylko Closed Captions, specjalnie przygotowane napisy dla niesłyszących. Więc to nie jest to czego szukamy 🙂