^

Książka Steve Jobs – Sztuka prezentacji

Przemysław Marczyński

27 września 2011

JObs sztukaprezentacji

Też macie ostatnio coraz mniej czasu na czytanie książek? Ja niestety męczę moją „Grę o tron” i końca nie widać. Niestety, kilka nowych pozycji jakie możemy znaleźć na półkach księgarskich nie nastraja do szybkiego ujrzenia ostatniej kartki wyśmienitego dzieła Georga Martina.

Zajrzałem ostatnio na stronę wydawnictwa Znak. Ku mojemu zdziwieniu na jednej z podstron odszukałem znajomą twarz byłego już prezesa Apple – Steve’a Jobs’a. Książka „Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością” autorstwa Carmine Gallo nie jest kolejną biografią, lecz poradnikiem jak podkraść od Steve’a jedną z jego największych umiejętności – sposób przemawiania do tłumów. Kto z nas nie widział chociażby jednego Keynote’u prowadzonego przez Jobsa? Wiemy, że działa na publiczność jak lep na muchy. Kto zatem musi zaprezentować się przed szerszą publicznością, może spróbować sięgnąć po tę lekturę. Ja sam jestem bardzo ciekawy zawartości i chyba się skuszę na zakup tej pozycji. Premiera 29 września. Czekamy zatem.

Witryna książki – kliknij
Cena – 49,90 złotych
Przeczytaj fragment książki – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Dawid

  już za miesiąc dostępna będzie książka o prawdziwym geniuszu strategii: One Click: Jeff Bezos and the Rise of Amazon.com
  http://booklikes.com/book/p2r0c/one-click.html
  Prezentacji w stylu S.J. już zdecydowanie za dużo na scenach 😉

 2. Marek Polak

  Przemku,
  Pozycja o której wspominasz jest całkiem dobra. Może nie tyle z punktu widzenia kogoś kto chce poprawić swoje zdolności oratoryjne, ale na pewno dle fanów S.J.
  Jeśli już jesteśmy przy temacie książek z Apple w podtekscie to polecam również „The Steve Jobs Way: iLeadership for a New Generation”.
  Książka ta jest czymś w rodzaju wspomnień bliskiego współpracownika Jobs’a opisująca sytuacje i zachowania lideara Apple w różnych momentach jego kariery zawodowej.
  Ja tą pozycję przeczytałem, a raczej przesłuchałem (mam audiobook) dwa razy i dalej z chęcią wracam do poszczególnych rozdziałów…
  Niestety, nie jestem pewien, czy tytuł ten został już przetłumaczony na język polski.
  Pozdrawiam,
  Marek

 3. Paweł Nowak

  Oprócz tej o której piszesz Przemek jest jeszcze „Sekrety innowacji”, tego samego autora, też o Jobsie. Obie pozycje bardzo fajne, dostałem je od Znaku do zrecenzowania jakiś czas temu.

 4. Dan

  Jak dla mnie jako fana SJ i pasjonata „sztuk oratorskich” była to świetna lektura. Czekam tylko na możliwość wypróbowania niektórych chwytów 😉