^

Adobe Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10

Przemysław Marczyński

20 września 2011

PSE100

Adobe wydało właśnie nową odsłonę swoich „budżetowych” aplikacji do edycji grafiki – Adobe Photoshop Elements 10 oraz wideo – Premiere Elements 10.

Nowa odsłono Photoshop Elements 10 wprowadza łatwy sposób dodawania efektów wizualnych przy udziale Guided Edits – przewodnika prowadzącego krop po kroku do uzyskania ciekawych efektów wizualnych. Dodano również 30 nowych efektów oraz zwiększono możliwość wpływania na ich ostateczny wygląd. Nowe możliwości pojawiają się również w tworzeniu albumów oraz dzielenia się zdjęciami poprzez Facebooka. Nowe szablony oraz lepsze tagowanie zdjęć powinno ułatwić zarządzanie naszymi albumami.

Kolejna wersja Premiere Elements 10 to nowe narzędzia, które pozwolą tworzyć prezentacje zdjęć. W łatwiejszy sposób będziemy mogli dopasować kolory do klatek oraz podobnie jak w PSE, w szybciej podzielimy się naszymi filmami w sieci.

Ceny aplikacji wynoszą 100 dolarów każdy. Można również nabyć je w zestawie, wówczas koszt takiego zakupu wyniesie 150 dolarów. Cena aktualizacji – 80 dolarów za program, a 120 dolarów za zestaw.

Niestety nie zauważyłem, aby aplikacje obsługiwały nowe możliwości Mac OS X Lion jak Pełny ekran, czy Wersje. Do tego nie udało mi się znaleźć informacji na temat pojawienia się zestawu w Mac App Store.

Witryna Photoshop Elements 10 – kliknij
Witryna Premiere Elements 10 – kliknij

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. PhuyeR

  .html 🙂

  • Przemek Marczyński

   Proszę jaśniej. Jestem prostym człekiem.

 2. mratajczak

  „Witryna Photoshop Elements 10 – kliknij”
  Nie ma .html w adresie 😉

 3. Przemek Marczyński

  @mratajczak dzięki. Tej zagadki nie mogłem rozgryźć.

 4. takini

  Przemku , czy wiadomo juz kiedy bedzie polska wersja jezykowa Mac OS X ?

  • Przemek Marczyński

   @takini jeśli mam być szczery, wątpię aby miała się pojawić. Daj mi trochę czasu, a sprawdzę to u źródła.

 5. takini

  @Przemku , kiedyś chyba widziałem informację na stronie Adobe , że kolejne wersje językowe mają pojawić się w Październiku ale to dotyczyło wersji 9-ej i nie wiem czy mowa była o polskiej edycji. Także zdam się na Ciebie i poczekam na informacje 😉

  • Przemek Marczyński

   @takini nie będzie wersji polskojęzycznej do aplikacji Elements pod Mac OS X. To informacja z pierwszej ręki.

 6. J. Rusak

  Witam
  Kupiłem w App Store Elements 10 Editor i widze, że w tym wydaniu brakuje ORGANIZERA :(:(, może ktoś wie czy istnieje opcja aktualizacji a Adobe do Elements 10

 7. J. Rusak

  Dzięki za odp. właśnie poleciał kontakt
  Pozdrawiam
  J. R.