^

Apple Store Polska!!!

Przemysław Marczyński

19 września 2011

Applestorepl

WOW! Co mogę powiedzieć! Ruszył sklep Apple w Polsce. Ten internetowy, prawdziwy. Bez medialnego szumu, p cichutku wkracza na nasz rynek. Czy mam powiedzieć coś więcej? Jeśli spodziewacie się różnic w cenach, to patrząc na nowego Air’a ja nie widzę nic na korzyść dla klienta. Jednak sam fakt, że Apple wszedł do polski już oficjalnie to jest ogromna rzecz!

Czyli co, czekamy teraz na iTunes Polska i Apple Store z cegieł. Tak? 😉

AppleStorePolska

Z informacji prasowej:

Apple Online Store – Apple Online Store jest od dziś dostępny dla Polaków. Cieszymy się, że możemy dostarczyć polskim konsumentom najlepsze zakupowe doznania.

– Polacy mogą teraz wybierać spośród pełnej gamy iPadów, telefonów iPhone, komputerów Mac i iPodów, 24 godziny na dobę, przy pomocy zaledwie kilku kliknięć.
– Apple Online Store oferuje darmowe grawerowanie iPadów i iPodów – zapewniając tym samym możliwość personalizacji urządzeń.
– Apple Online Store oferuje niebywałe możliwości dopasowania komputerów Mac do swoich potrzeb.
– W Apple Online Store klienci mogą kupić telefony iPhone bez simlocka i korzystać z nich z kartą wybranego przez siebie operatora.
– Darmowa dostawa od 500 zł.

Kontakt telefoniczny: 800 702 322

Zawsze chciałem to napisać….

Zapraszam do sklepu Apple w Polsce – http://store.apple.com/pl

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (30)
L

30 komentarzy

 1. Adams

  WOW!!!!

 2. Damian

  nie wierze ;o

 3. Wacek Wykrytowicz

  „Witaj Polsko” brzmi dla mnie dość dziwnie. Jakby miało być zaklęciem dzięki któremu zapomnimy, że Apple traktuje nas jak kraj siódmej kategorii.
  Sądzę też, że otwarcie sklepu, które wymagało tylko dobrej woli, nie wróży wcale otwarcia iTunes. Tu już na straży naszego zacofania stoi ZAIKS itp.

  • Przemek Marczyński

   @Wacek, no właśnie to traktowanie jako kraj n-tej kategorii zostało dziś przełamane i to jest najlepsza informacja.

 4. Wacek Wykrytowicz

  @Przemek, powiało pesymizmem z mojej wypowiedzi, ale również trzymam kciuki za przełamianie :).

  • Przemek Marczyński

   @Wacek ależ ja Ci się nie dziwię. Jednak otworzenie sklepu to jest konkretny ruch, nie jakieś zapowiedzi czy inne dyrdymały.

 5. Pan Jabu

  Fakt, teraz jesteśmy już krajem 3 kategorii 🙂

  • Przemek Marczyński

   Jakby nie patrzeć to poważny skok. Jednak optuję za przynajmniej 2 kategorią bo są grawery na iPadzie za darmo.

 6. grzegor

  A widzi tam ktoś może karty upominkowe (Apple/iTunes Gift Card)? Bo wtedy była by w końcu okazja do jakiejś normalnej faktury i odliczenia sobie VAT’u na firmę za oprogramowanie z Mac App Store… Tyle, że jakoś po wpisaniu „gift” w wyszukiwarkę sklep co prawda poddaje propozycje „gift card, gift cards, apple gift card” ale po ich wybraniu to mogę sobie co najwyżej kupić kartę sprzętową RAID do Xserve czy program do projektowania wizytówek :/ Propozycji dla „upominkowa” nie ma żadnych.

 7. Bizon

  @grzegor
  Może iTunes Gift Card pojawi się jak będzie iTunes Polska ?

 8. grafmarr

  Jakby na to nie patrzeć jest to wydarzenie w polskim światku Appla. Można się tylko retorycznie pytać, dlaczego dopiero teraz?
  Jeśli chodzi o ceny w tym sklepie, to nie ma się co spodziewać, że będą niższe. Życzyłbym sobie, aby były takie same jak w innych państwach UE, bo do tej pory tak nie było. Zawsze po przeliczeniu ceny z EUR na PLN wychodziło, że u nas jest drożej. Czasem mniej, czasem więcej, ale zawsze drożej. Nie porównywałem jeszcze cen i mam nadzieję, że już tak nie będzie.

 9. grzegor

  @Bizon: iTunes Gift Card jest tylko z nazwy – kupować nią można w Polsce appki na iOS z iTunes ale też na maki w MAS — nie ma to nic z muzyką wspólnego poza genezą karty. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak Apple Gift Card, którą można płacić wszędzie – MAS, iTS czy w ogóle za sprzęt w dzisiaj otwartym u nas Apple Store (coś jak np. karta upominkowa Empik, Rossmann…)

 10. KNX

  Nie widze Apple TV ;(
  Na wyspach jest ;(

 11. Pat

  wspaniale!
  wkoncu niektorzy resellerzy odpadna 🙂 zwlaszcza ci ze szczecina.

 12. ghart

  Drożej niż w iSpot-cie,
  chyba że od dziś resellerzy misieli obniżyć ceny 🙂

 13. Marioosh

  Jak uruchomią możliwość zamawiania albumów bezpośrednio z iPhoto/Aperture dla Polski to będę dopiero szczęśliwy… 🙂 A tak to średnio…

 14. niedzwiedz

  Heh, nasza kochana narodowa cecha — narzekać 😛 Drodzy roday, jaki kraj 7 kategorii? Owszem, długo tak było, ale wystarczy popatrzeć na ostantnie wydarzenia jak wprowadzenie iPada w Polsce równo z innymi krajami, czy aktualne wprowadzenie Apple Online Store.
  ATV nie ma bo założenie jest takie, że na tym oglądasz filmy z iTunes Store. Ciężko by nam było, biorąc pod uwagę, że nie ma takowego. Chociaż mimo wszystko to trochę głupie bo po 1 można swoje filmy przekonwertować do formatu Apple (co też zrobiłem) no i jest jeszcze muzyka.

  • Przemek Marczyński

   @niedzwiedz też to widzisz 😉 Nie było Apple Online Store, źle. Jest Apple Online Store… źle 😉

 15. Filip

  Ogólnie jestem bardzo szczęśliwy, bo myślałem, że jak ten dzieļ nadejdzie będę już w jesieni mojego życia 😛
  Jednak niektóre ceny naprawdę zaskakują. Taki 6-rdzeniowy Mac Pro o 500zł tańszy w Cortland…

 16. titek

  Sprawdźcie w kontakcie na dole strony kto prowadzi ten sklep to wszystko będzie jasne co do cen – iSource SA

  • Przemek Marczyński

   @titek co? że niby Dystrybutor VAD w Polsce prowadzi ten sklep? 😉 Proszę Cię!

 17. grafmarr

  @titek: mylisz się. Wspomniany przez Ciebie kontakt dotyczy Dystrybutora VAD w Polsce jakim bez wątpienia jest iSource.
  Nie zdziwiłbym się zresztą, gdyby całą obsługę sprzedażową sklepu on-line w Polsce również prowadził iSource (nie oznacza to i tak, że to iSource ustala ceny). Nie wiem jak jest w innych krajach, ale nie sądzę aby samo Apple zajmowało się prowadzeniem sklepów on-line w poszczególnych krajach. Od tego jest outsourcing.
  A na dole strony napisany jest nie kontakt, tylko „Copyright © 2011 Apple Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.” Zatem sklep firmuje samo Apple.

  • Przemek Marczyński

   Irlandia Panowie i Panie oto miejsce, gdzie pociągają sznureczkami 😉

 18. grafmarr

  Tak, dokładnie jest to na stronie Kontakt opisane „Apple Sales International” itd. Czyli wiadomo, kto prowadzi sklep on-line i ustala ceny.

 19. PoGOOD

  Jak zamawiałem ostatnio Kindle, przesyłka z USA szła do mnie 3 dni. Słownie TRZY!
  Na przesyłkę MBP 15,4 i& z matową matrycą z Irlandii do wrocławskiego iSpot’a czekałem 19 dni. Komputer był gotowy do wysyłki w momencie składania zamówienia.
  Jeśli dadzą radę z szybszą wysyłką z Irlandii, udostępnią możliwość uzyskania faktury VAT i zapewnią sensowne biuro obsługi klienta – sukces mają murowany.
  Przydałby się jeszcze jakiś Mac Genius dla switcherów… Ale na to przez internet nie ma co liczyć… 😉

 20. stoodi

  Ciekawi mnie zniżka edukacyjna 🙂 bo nie widzę by przy procesie zamówienia w jakiś sposób to weryfikowali czy jestem studentem ?

 21. Ski

  WRESZCIE !!! 🙂
  CZEKAMY NA ITUNES STORE I APPLE STORE

 22. bartol

  Cieszę się, choć wolę normalny sklep, niż internetowy. Wolę podejść do pobliskiego Media Marktu , obejrzeć sprzęt, pogadać ze sprzedawcą-maniakiem… Poza tym- bałabym się uszkodzeń w transporcie…

 23. jeliki

  To nie jest tak. Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje wady i zalety. Rzeczywiście w Saturnie albo w iSpocie można dotknąć, sprawdzić, powąchać i pogadać ze sprzedawcą, który doradzi, ale myślę, że tam jest troszkę mniejszy wybór. Z drugiej strony, pomysł z grawerowaniem bardzo mi się podoba:)

 24. Grzegorz

  Chciałem poinformować, że Apple rozważa wprowadzenie kart upominkowych do iTunes na polski rynek. Kontaktowałem się z menadżerem iTunes na Europę i poinformował mnie, że karty te zostaną wprowadzone w momencie gdy zostanie na nie pokazany odpowiedni popyt.
  Proponuje więc wszystkim zainteresowanym kartami upominkowymi (iTunes gift cards) wypełnienie tego formularza: http://www.apple.com/feedback/itunesapp.html
  Jako przykładowa wiadomość po angielsku można napisać:
  Dear Apple,
  Polish Apple fans are eagerly awaiting iTunes gift cards. Please introduce those to our market.