^

NewsBar – najważniejsze informacje na biurku

Przemysław Marczyński

19 września 2011

Newsbar ic

Jak większość dłubaczy internetowych jestem uzależniony od informacji. W sieci ich ilość przygniata i już nie wyobrażam sobie odwiedzania każdej strony internetowej aby dotrzeć do interesujących mnie treści. Wśród dość pokaźnego grona kanałów RSS, które ratują mi życie podczas czytania newsów z sieci, z czasem wyrobiłem sobie przyzwyczajenie, że do kilku najważniejszych dla mnie źródeł informacji sięgam w pierwszej kolejności. Pomyślałem sobie, że świetnie byłoby mieć informacje z tych stron natychmiast na biurku, bez potrzeby przeglądania pozostałych kanałów. NewsBar robi dokładnie to, o czym wspomniałem powyżej.

NewsBar

Aplikacja integruje się z Google Readerem i z jego zasobów czerpie informację. Oczywiście możemy również ręcznie dodać swoje ulubione źródła, bez wymogu łączenia się z pozostałymi usługami. Teraz pozostaje jedynie znaleźć sobie czas na przeglądanie treści. Program w przejrzysty sposób wyświetla nowości pojawiające się na stronach. Mamy duży pakiet możliwości do ustalenia wielkości czcionek, przeźroczystości i innych opcji, które dopasujemy do własnych preferencji.

NB wyglad

Po wybraniu interesującej nas wiadomości, wyświetli się jej podgląd w dymku, gdzie będziemy mogli zapoznać się z jej treścią bądź otworzyć w przeglądarce. Sami decydujemy jak często kanały się odświeżają, a nowości płynnie przewijają się przez biurko w Mac OS X. Co ciekawe, aplikację możemy skojarzyć z tłem, co da nam pewność, że przypadkowo nie klikniemy w pojawiające się wiadomości. Fajnym rozwiązaniem jest możliwość przypisywania słów kluczowych, które pozwoli wyłapać najważniejsze treści z pojawiających się. Inny kolor sprawia, że w ciągu wielu informacji wyłapiemy bez problemu te, które nas najbardziej interesują.

Newsbar kolor

Muszę jednak wspomnieć o jednej kwestii, której doświadczyłem podczas pracy z aplikacją. Przy dużej ilości kanałów RSS, NewsBar jest trudny do ogarnięcia. Wyświetla on informacje bez dzielenia na kategorie, jedna pod drugą. Zatem przy dużej ilości nowej treści, obsługa aplikacji staje się niewygodna. Potrafił on również dość mocno obciążyć procesor zasysając 500 nowych informacji. Odradzam go zatem, gdy chcecie obsłużyć potężną ilość kanałów RSS.

Program bardzo fajnie się sprawuje do przeglądania treści z ulubionych stron internetowych. Możemy szybko dodać wyświetlaną wiadomość do ulubionych poprzez wskazanie „gwiazdki”, a później wrócić do niej wybierając z górnego menu tą samą ikonę. Jeśli zatem potrzebujecie być na bieżąco z najważniejszymi informacjami, a przesuwające się zajawki nowinek na ekranie są pożądane, to NewsBar wydaje się być ciekawą propozycją.

 

Witryna – http://www.newsbar-app.com/
NewsBar w MAS – kliknij
Cena – 3,99 Euro

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy