^

Mniej papierowych rachunków… jestem na TAK!

Przemysław Marczyński

15 września 2011

Doscpapierow

Będzie troszkę społecznie. Pomimo faktu, że blog poświęcony jest Apple, czasem jak to na witrynie o zabarwieniu osobistym wypada dziele się swoimi prywatnymi opiniami na inne tematy. Dziś chciałem wesprzeć pewne działania w sieci, które w mojej ocenie warte są uwagi. Mówię o akcji „Dość papierowych rachunków”. Dzisiaj szczególnie chciałem zwrócić Waszą uwagę na ten fakt, bo na stronach projektu pojawiła się interesująca infografika, która pokazuje, jak dbamy o środowisko i jakie koszta są powiązane z codziennymi stertami papieru, jaki zalega w naszych skrzynkach. Sam jestem zagorzałym zwolennikiem cyfrowej komunikacji i wymiany dokumentów. Format PDF, to w mojej ocenie jedno z największych osiągnięć cyfryzacji. Zachęcam do zapoznania się z grafiką i odwiedzenia strony akcji. Warto zabrać w tym temacie swój głos.

DPR infographic 2a

I na koniec pamiętajcie. Jeśli chcecie wydrukować jakiś dokument, zastanówcie się, czy nie lepiej zapisać go w postaci cyfrowej.

Druk PDF

Witryna akcji Dość papierowych rachunków – http://www.doscpapierowych.pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. PoGOOD

  Przemku, dodaj jeszcze dla porządku, że dla użytkowników Windowsa jest program o nazwie PDF Creator (darmowy), który może każdy element „wydrukować” do PDF’a.
  😉
  W końcu nie wszyscy tutaj już używają Mac’a…

 2. PoGOOD

  a robota graficzna – pierwszorzędna.

 3. Przemek Marczyński

  @PoGOOD dzięki za uzupełnienie o PDF Creator. Nie używam nic innego jak AutoCAD na Windowsie więc nie znam się na tym zbytnio, a informacja ważna. Dzięki.