^

Aktualizacja pakietu Office dla Mac 2011 – 14.1.3

Przemysław Marczyński

13 września 2011

Officeupdate Aktualizacja wpisu – kliknij

Pojawiła się aktualizacja dla posiadaczy pakietu Office dla Mac 2011 o numerze 14.1.3. Łata waży ponad 100 megabajtów i została oznaczona jako krytyczna. Skupiono się głównie na poprawie stabilności i błędach po aktualizacji systemu Mac OS X Lion.

PowerPoint otrzymał poprawkę związaną z nieoczekiwanymi zamknięciami się programu gdy przeskakiwaliśmy pomiędzy aplikacjami Command+Tab.

Excel nie powinien już się zawieszać podczas zapisywania arkuszy oraz przenoszenia ich do nowych projektów.

Word ma działać poprawnie u holendrów, którzy narzekali na opcję cytowania z wersji anglojęzycznej.

Outlook został chyba najbardziej doceniony bo działa import poczty z nowego Maila w Lionie … został mocno „przystrzyżony” z jednej ważnej funkcji. Wyłączono import poczty z Maila w Lionie. Dodatkowo – prawidłowo powinny wyświetlać się obrazki kontaktów, działają strefy czasowe oraz wymiana informacji pomiędzy serwerem Exchange 2003.

Więcej o aktualizacji znajdziecie tutaj – kliknij

 

Dodane…

Aktualizacje są również dostępne do:

Microsoft Office 2008 for Mac – kliknij

Microsoft Office 2004 for Mac – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. grafmarr

  Przemku, na błędy literowe zwracam uwagę, ale ich nie komentuję. Tutaj jednak mocno przeinaczyłeś zakres aktualizacji w przypadku Outlooka, cyt. „Outlook został chyba najbardziej doceniony bo działa import poczty z nowego Maila w Lionie”.
  Tymczasem oficjalna informacja Microsoftu http://support.microsoft.com/kb/2598783 podaje, że cyt. „This update disables the option to import from Apple Mail in Outlook because it does not work as expected in Mac OS X 10.7 Lion.”
  Kto się myli?

  • Przemek Marczyński

   @grafmarr Oszzzzz… dzięki serdeczne! Przyznaję, że leciałem po łepkach podczas pisania. Wybaczyć proszę i już poprawiam. Dzięki!

 2. grafmarr

  Znasz to powiedzenie „Tylko ten się nie myli, co nic nie robi”. Lubię czytać Twoje teksty dlatego w moim interesie i nie tylko jest, by były jak najbardziej rzetelne.

 3. Przemek Marczyński

  Dzięki wielkie za wykazanie błędu. To jest konkretna uwaga, a nie sprawa „literówki” więc biję się w pierś. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że można coś wycinać w kolejnej aktualizacji, a z faktu, że wczoraj po 21 już padałem więc poszło. Zawiesiłem oko na Mail i dalej efekt widać.
  PS. Czy Google Translator mógł aż tak się pomylić? 😉

 4. grafmarr

  Google Translator czasem potrafi zupełnie przeinaczyć treść i nie można na nim polegać. Ja traktuję go tylko pomocniczo.
  A co do aktualizacji, to jest ona niestety trochę w stylu Microsoftu, zamiast poprawić to ujęli. Możliwe jednak, że prawdziwa aktualizacja Office pod Lion’a dopiero będzie w przyszłości (taką miejmy nadzieję, bo przecież nadal nie ma obsługi Versions) i wtedy ten problem Outlooka zostanie zlikwidowany.

  • Przemek Marczyński

   Tak, aktualizacja Office’a wspierająca Liona ma dopiero się pojawić. To jest mała zapchajdziura.
   PS. Z GT żartowałem 😉