^

The Tiny Bang Story – użyj głowy do zabawy

THE TINY BANG STORY

Nie wiem czy byłeś na planecie Tiny? Jeśli nie, to koniecznie musisz się wybrać. Zresztą jest robota do wykonania, bo planeta dostała kuksańca od przelatującej asteroidy i teraz trzeba poskładać ją do kupy. Ten bajkowy świat rozpadł się na kawałki, które my, jako dobre dusze tego miejsca musimy odnaleźć. Zadanie jednak nie będzie takie proste. Faktycznie, gra opiera się jedynie na wskazaniu i klikaniu na obiekty, jednak to czy je odnajdziemy to już inna para kaloszy… znaczy się puzzli.

The Tiny Bang Story 2

Po prawej stronie ekranu widzimy ikony przedstawiające różne przedmioty. Liczba obok informuje nas, ile tych rzeczy musimy jeszcze odszukać, aby zakończyć misję. Eksplorując świat, będziemy natrafiać na rozmaite zadania, które będą otwierać kolejne wyzwania logicznego myślenia. I powiem Wam, że zadanie nie jest najprostsze. Ukryte puzzle są skrzętnie wkomponowane w otaczający, pięknie malowany świat. Do tego dojdą mniejsze łamigłówki, które będą potrafiły napsuć krwi.

TBS

Wizualna oprawa gry jest świetna. Uwielbiam te klimaty i tak prowadzoną kreskę. Na myśl nasuwa się gra Machinarium. Troszkę gorzej wypada sekcja dźwiękowa jak dla mnie zbyt monotonna. Do tego warto wspomnieć, że gra otrzymała polską lokalizację. Jednak równie dobrze grałoby się bez niej, bo w samej rozgrywce nie uraczymy nawet jednego polskiego zwrotu. Wszystko przedstawiane jest za pomocą obrazu. Miło jednak wiedzieć, że komuś chciało się dodać nasz język, mi zawsze w takich chwilach robi się milej.

The Tiny Bang Story nie jest pozycją do której przysiada się z rozbiegu, na chwilę by zabić czas. Nie, to nie ten typ rozrywki. Nic na szybko. Tutaj potrzeba jest skupienia i dobrego uderzenia półkul mózgowych aby wykrzesać z siebie intelekt, który pozwoli nam przejść kolejne plansze. Jeśli lubiliście rozgrywkę w Machinarium, to TTBS jest dla Was szyte na miarę. Gra na pewno warta jest uwagi, gdyż znacznie różni się od rozrywki, które znajdziemy na rynku gier. Bez żadnych obaw będziemy mogli uruchomić ją swoim dzieciom, wiedząc, że obok dobre zabawy będą ćwiczyć logiczne myślenie i bystre oko. Gra na pewno wciąga. Może przez to zbyt szybko będziemy w stanie ją skończyć albo po prostu jest zbyt krótka.

Ciesze się, że wciąż pojawiają się pozycje takie jak TTBS. Łamanie sobie głowy w towarzystwie The Tiny Bang Story jest prawdziwa przyjemnością. Jeśli więc szukacie czegoś ambitniejszego niż strzelanie czy skakanie, a oferującego równie wysoką miodność rozgrywki warto spróbować swoich sił rozwiązując łamigłówki na planecie Tiny.

Witryna gry The Tiny Bang Story – kliknij
Cena: 49,90 złotych
Gra działa na komputerach Mac i PC

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. RzoG

    Naprawdę zacna pozycja szczególnie że teraz można ją kupić za 3,06€ przez Steam do 10.07.2011.

  2. m4no

    Dodam jedynie, że gra jest przepiękna… a i łamigłówki niczego sobie.