^

Gadu-Gadu dla iPada

Przemysław Marczyński

21 czerwca 2011

Gadu Gadu

Najlepszy komunikator… najlepszy w Polsce… najlepszy z najlepszych… Gadu-Gadu! Oczywiście, znacie sprawę lepiej niż ja, bo dawno już zarzuciłem ten sposób komunikacji ale wstyd się przyznać, że nie mam GG. Mam, oczywiście, tylko z faktu na brak porządnego wsparcia dla Mac OS X, nawet nie miałem okazji zagajać moich znajomych ze słoneczka. Kto wie, może coś się zmieni i wkrótce pojawi się edycja pod Mac OS X by zawojować serca jabłkowego ludu. Tym czasem posiadacze iPadów już mogą rozpisywać się, co i jak u nich słychać. Nie omieszkam odpalić tego cudeńka i mam nadzieję, że nikt mi nie zablokował konta. A jakże, zaszalejemy dzisiaj z GG. I to zupełnie za darmo – „Bezpłatnie na zawsze!!!…” WOW!

Jakby ktoś potrzebował jednak na umór GG na Mac OS X już teraz, to Adium powinien załagodzić głów. Może nie do końca, bo emotki nie działają poprawnie. Będziecie musieli zadowolić się tekstem pisanym.

Gadu-Gadu w iTunes – kliknij
Cena – darmowy

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. NiLok

  nie wiem dlaczego uważasz, że emotki nie działają poprawnie w Adium. 🙂 korzystam z tego komunikatora już dłuuugo i jestem naprawdę zadowolony (także z emotek). niemniej też czekam na oryginalnego klienta GG na Maka (twórcy niby zapowiedzieli coś na jesień tego roku czy jakoś tak).

 2. marsjaninzmarsa

  Adium, Pidgin, Kadu… wybór komunikatorów na Maka obsługujących GG jest dość spory. 🙂

 3. Łukasz

  Emotki w adium domyślnie są, ale bardzo ogrniczone i w 99% niekompatybilne z tymi z GG.
  Wiem jednak, że jest jakiś sposób na dogranie tych z GG – ale to jednak dodatkowa robota i kombinowanie.

 4. SebaSonido

  Poszukajcie GG.AdiumEmoticonSet – te działają i wyglądają jak te z GG.
  Jakby ktoś miał problemy to mogę wrzucić paczkę na SugarSync

 5. Rhudhy

  Przemku, a korzystanie z GG w programach niepobłogosławionych przez nich (np. Adium) jest już legalne? 😉

 6. Przemysław Marczyński

  @Rhudhy nie mam pojęcia. trudno jednak zatrzymać naturalną potrzebę komunikacji jakimś przepisem. Szczególnie u kobiet 😉

 7. Łukasz

  @Rhudhy Z tego co wiem GG blokuje co jakiś czas Windowsowe aplikacje do GG pozbawione reklam, ale Adium ta walka chyba nie dotyczy (używałem 6 miesięcy i zawsze działało).

 8. Mazo

  Tak samo jak działa obsługa GG w Tlen-ie. Od razu i bez kombinowania.

 9. Rhudhy

  Ja nie pytam, czy blokuje, tylko czy jest to zgodne z regulaminem usługi. Ja GG pożegnałem, bo nie będę się z nimi kopał – wtedy było to niezgodne, a łaskawcy aplikacji dla Mac nie mieli. Jest gTalk, jest FB, krzyż im w… na drogę 😉

 10. marsjaninzmarsa

  Jest to sprzeczne z regulaminem usługi, ale alternatywnych aplikacji nie blokują. Zresztą, niespecjalnie mają techniczną możliwość blokowania. 😛