^

CleanApp za 8 dolarów

Przemysław Marczyński

6 czerwca 2011

Sporo aplikacji przewija się przez mojego Maka. Lubię sobie poklikać po nowych produkcjach i ocenić, czy warto dla nich zmienić swoje przyzwyczajenia. Najprostszym sposobem usuwania aplikacji na Maku jest przeciągnięcie jej do kosza, jednak po tej operacji na dysku zostają śmieci, w postaci plików konfiguracyjnych bądź innych podręcznych danych, które program wykorzystuje. Dlatego aby trwale pozbyć się programów z plikami skojarzonymi używam CleanApp. W moim mniemaniu jest to najlepszy produkt, który zajmuje się wyrzucaniem zakurzonych aplikacji zalegających na dysku.

Synium CleanApp

Głównie dzięki mechanizmowi wyszukiwania powiązanych danych, ale także prosty interfejs przekonały mnie do CleanApp. Dzisiaj możecie kupić ten program za śmieszne 8 dolarów. Oferta bardzo ciekawa, a jeśli lubicie mieć porządek na dysku, wręcz konieczna do zaprzęgnięcia swojej karty kredytowej (lub PayPala). Program potrafi również odchudzić zasoby dysku poprzez usunięcie nieużywanych języków w aplikacjach, skasowanie widgetów czy wtyczek.

Od 2007 roku wiele się zmieniło na korzyść CleanApp, ale zapraszam do lektury „Jak usuwać aplikacje na Maku” – kliknij. Już wówczas wybór padł na ten program.

Kup CleanApp w promocyjnej cenie – kliknij
(Dziękuję. Zakupem przez ten link wspierasz MM.)

Promocja trwa przez 24 godziny
Witryna CleanApp – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Piotr

  A masz porównanie z AppCleaner’em? Wydaje się, że też ma wszystkie potrzebne opcje.

  • Przemysław Marczyński

   @Piotr zestawiałem te aplikacje w podlinkowanym wpisie. Jednak wpis jest stary, a każdy z tych programów zyskał nową funkcjonalność. Używam CleanApp od długiego czasu i nie miałem powodu do zmian, bo program obok funkcji ma również jedną ważną rzecz dla mnie – systematyczne aktualizacje i wsparcie programistów. Trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. Polecam pobrać wersję trial i zestawić z własnym doświadczeniem.

 2. Piotr

  Dzięki za info! potestuję sobie w takim razie 🙂