^

Mobile Me za 14 dolarów czy za darmo?

Przemysław Marczyński

6 czerwca 2011

MobileMe

Żadna tam rewolucja informacyjna, bo za chwilkę wszystko będzie jasne. Jednak chciałem się z Wami podzielić poniższymi obrazkami. Co pokazuje sklep, przy próbie wykupienia dodatkowej przestrzeni dyskowej do Mobile Me?

Me1

Me2

Me3

Podstawowa usługa pomimo monitu o kwocie 40Euro za rok nic nie kosztuje. Idąc dalej, mamy informację o 40Euro za przestrzeń 40GB, jednak po kalkulacji koszt wychodzi jedyne 9,64Euro. Jeszcze większy dysk w chmurze o pojemności 60GB to wydatek 19Euro, nie jak sugeruje cena w nawiasie.

Obniżona została również cena w wersji Rodzinnej. Teraz koszt to także 9,64 Euro.

Me4

Jednego możemy być pewni. Mobile Me, będzie tańszy. Jeśli faktycznie koszt usługi będzie wynosił 0Euro, to informacja wyśmienita. Jednak bez wahania stwierdzam, że 9,64Euro/rok (14 dolarów) za to, co oferuje Mobile Me jest uczciwą kwotą i ja będę pierwszy, który położy swoją kartę kredytową pod czytnik zasysający środki na poczet Apple.

Konferencja WWDC 2011 rusza o 19:00. Ja podpinam się pod ekipę iMagazine, gdzie redakcja magazynu będzie komentować to, co dziać się będzie na scenie. Jakoś łupie mnie w nóżce, że będzie działo się sporo.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Kamil

  Ja chce za darmo.

 2. BartEk

  Przemku – po prostu kupując upgrade płacisz proporcjonalnie do pozostałego okresu ważności konta – jeśli pozostało 6 mies, to płacisz tylko 1/2 opłaty za upgrade

  • Przemysław Marczyński

   Czy to oznacza, że znów nie mogę zostać wróżką? BTW: Do końca mojego abonamentu pozostały 4 miesiące, więc kalkulacja chyba się nie zgadza.

 3. tomseidler

  UPS! Wyszło na to , że mój komentarz jest offtopic – miałem go zamieścić pod postem „Co nowego u Apple po WWDC”, ale pomyliłem okienka (miałem otwarte oba posty) Przepraszam Przemku, możesz przenieść tego posta, jeśli taka Twoja wola 🙂 pozdrawiam i ide zrobić sobie kawę – najwyraźniej już czas 😉