^

iWork dla iPhonea i iPoda touch

Iwork ios

Obok dzisiejszych nowości zapowiedzianych na nadchodzący WWDC2011 pojawia się kolejna, ciekawa informacja. Apple uaktualniło mobilną wersję pakietu biurowego iWork. Od teraz programy Pages, Numbers oraz Keynote będą działały na iPhonie oraz iPodzie touch.

Wszystkie aplikacje z pakietu iWork otrzymały poprawiony menedżer dokumentów pozwalający szybciej odnaleźć i organizować pliki w folderach. Co ciekawe, programy wspierają import i eksport plików do/z formatu Microsoft Office.

Nie bardzo wyobrażam sobie pracę z tekstem na iPhonie. Z drugiej jednak strony, możliwość wprowadzenia drobnych poprawek do dokumentu czy prezentacji wydaje się być niezastąpiona. Bezpośrednio z iPhonea będzie można wyświetlać pokazy podłączając telefon do projektora. Koniec z targaniem ciężkiego sprzętu.

Ceny programów nie zmieniają się. Koszt każdej aplikacji to 7,99Euro. Jeśli już kupiliście aplikację iWorka na iOS, aktualizacja obsługująca iPhonea będzie darmowa.

Mobilny iWorki jest kompatybilny z: Pad, iPad 2, iPhone 3GS, iPhone 4 i iPod touch (3rd & 4th generacji)

Pages (edytor tekstu) w iTunes – kliknij
Keynote (tworzenie prezentacji) w iTunes – kliknij
Numbers (arkusz kalkulacyjny) w iTunes – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. PhuyeR

    iPad Touch 😀

  2. Przemysław Marczyński

    Jak nie ma, to wkrótce będzie 😉 Za dużo tego „iP”.

  3. Ociepka

    Szkoda tylko, że Apple nie pozwala na odtwarzanie prezentacji bezpośrednio z telefonu (posiadam 3GS) choćby poprzez kabel AV. Jak zawsze coś zrobili, ale nie do końca tak aby to było użyteczne.