^

QuickScale na urodziny taniej

Screensquickscale

Bardzo sympatyczne narzędzie do zmiany wielkości zdjęć obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji QuickScale możecie mieć z rabatem 70%. Program sprawdza się doskonale jako wsparcie podczas publikacji zdjęć w sieci czy zwykłej zmiany rozmiaru wielu obrazków. Wystarczy przeciągnąć je do okna programu i wybrać jeden ze sposobów „przycinania”. Program oferuje bardzo przyjemny zestaw wsparcia dla tych poczynań. Możemy ustalić szerokość i wysokość lub zmienić objętość procentowo. Do tego rodzaj skalowania poprzez przycinanie, rozciąganie jak kto lubi pozbywać się zbędnych obszarów zdjęć. Program potrafi także zapisać nasze ustalenia (menu Prestes), abyśmy później mogli łatwo z nich skorzystać.

QuickScale1 1

Może nie zwróciłbym uwagi na ten program, ale obróbka wielu zdjęć w QS ma swoje uroki. Po pierwsze pozwolono nam ustalić gdzie pliki będą zapisane. Jeśli oryginały nie będą nam potrzebne, to będzie możliwe ich zastąpienie obrobionymi plikami. Również możliwość zmiany nazw wielu plików jest zgrabnie organizowane. Poprzez dodawanie składowych, możemy tworzyć nazwy opierające się na różnych właściwościach plików. Gdy dbamy o naszą pracę możliwość dodania znaku wodnego na zdjęciach bardzo się przyda.

QS2

Przy zmianie wielkości dużej ilości zdjęć QuickScale wydaje się być doskonałym kompanem. Polecam, bo cena jest na prawdę kusząca. 2,39 Euro to niewielki wydatek na możliwości jakie daje program. Na pewno nie jest to produkt wybitny i brakuje mu chociażby eksportu wprost na serwer FTP plików lub w inne miejsca sieci WEB 2.0, to i tak uważam, że funkcjonalność QuickScale docenicie.

QuickScale w App Store – kliknij
Cena – 2,39 Euro do 23 Maja (rabat 70%)
Witryna aplikacji – http://www.codingmammoth.com/quickscale.php

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. earnur

  A czy można przeskalować zdjęcia do odpowiedniej rozdzielczości w zależności od tego czy są w orientacji pionowej lub poziomej?
  Na przykład – chcę zrobić miniaturki o granicznej wartości 64px dla wysokości i dla szerokości, ale przy zachowaniu proporcji zdjęcia. Więc jakby było zdjęcie w orientacji poziomej o rozdzielczości np 1024×768 to zmniejszyło by je do 64×48, z kolei dla zdjęcia o rozdzielczości 800×1280 wyszłoby w tym wypadku 40x64px. Zdjęcia nie były by posortowane wg orientacji tylko wszystko w jednym katalogu.

 2. Przemysław Marczyński

  Na stronie aplikacji możesz pobrać wersję testową. Polecam sprawdzić jak program skaluje „na żywo”.

 3. earnur

  O, dziękuję bardzo 🙂 W sumie zapomniałem, że jeszcze sporo producentów ma do wyboru dwie wersje – jedną z AppStore a drugą ze strony, dlatego tam nie sprawdzałem 🙂

 4. earnur

  Przepraszam za podwójny post, ale chciałem tylko potwierdzić, że QuickScale potrafi zrobić to, co opisałem wcześniej 🙂 Chyba sobie kupię 🙂

  • Przemysław Marczyński

   Uzupełniasz mój tekst o ciekawą informację i przepraszasz. Powiem tak – „Nie ma za co” 😉