^

Petycja do Apple o wsparcie języków EU

Przemysław Marczyński

26 kwietnia 2011

MultiApple

Zapewne pamiętacie czasy Polonizatora do Mac OS X. Dla wielu, brak natywnego wsparcia dla ojczystego języka przekreślał używanie Maka. Sama instalacja również wiązała się z problemami, chociażby podczas procesu aktualizacji systemu. Chcieliśmy mieć Mac OS X w naszym ojczystym języku i doczekaliśmy się. Jest jednak wiele krajów, które wciąż próbują zwrócić na siebie uwagę Apple. Tak jak my kiedyś…

Trwa akcja MultiApple, gdzie podpisując petycję wesprzesz takie kraje jak Czechy, Chorwację, Bułgarię, Grecję, Ukrainę i inne w walce o dodanie ich do obsługiwanych języków w Mac OS X.

Czytając o czeskiej lokalizacja Mac OS X, która zawiera niepełne tłumaczenie systemu (Safari, iTunes, iSync czy Monitor aktywności nie są przetłumaczone) przypominam sobie nasze wysiłki o wsparcie dla języka polskiego. Obecnie Mac OS X obsługije 18 języków, z czego 12 są to języki krajów Unii Europejskiej. Zatem jeszcze 21 krajów czeka na możliwość korzystania z systemu w swoim ojczystym języku.

Myślę, że warto pomóc tym, którzy tak jak kiedyś my chcą spopularyzować i spokojnie używać komputerów Apple w swoim kraju. Ja pędzę podpisać petycję i Was również do tego zachęca.

Petycja MultiApple – www.multiapple.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy