^

CopyPaster – rozszerzony schowek

Przemysław Marczyński

22 marca 2011

CopyPaster

Jestem pewny, że podstawową czynnością jaką wykonujecie na swoich komputerach jest Kopiuj i Wklej. Ten skrót mam opanowany do perfekcji i znajduję go nawet gdy leżę na plecach, brzuchu, a przypuszczam, że jak bym się postarał to i nosem ten układ klawiszy przyduszę. Irytuje jednak niedopatrzenie, które pokutuje już od początków systemów operacyjnych i zawsze wygląda tak samo. Kopiuj/Wklej działa tylko z ostatnim, użytym ciągiem znaków. Że też nikt do dzisiaj nie pokusił się o implementację bardziej rozbudowanej funkcjonalności. Na szczęście inni wiedza jak nas rozpieścić. Na przykład taki CopyPaster.

Ten schowek zapisuje ostatnio zapamiętane czynności i pozwala w łatwy sposób ich użyć. Stwierdzenie „w łatwy” to konkretny argument. Program bije prostotą, co podczas zabawy z tą aplikacją doceniłem i pozwoliłem jej zastąpić inne, które rezydowały na mojej belce systemowej.

CopyPaster2

W oknie aplikacji wywoływanym skrótem klawiaturowym możemy zarządzać naszymi zapiskami schowka oraz podejrzeć je przy udziale funkcji Quick Look. Opcja szukaj pomoże ogarnąć zawartość. Nie znajdziecie tu efektownej wizualizacji, katalogowania czy innych funkcji. Jedynie schowek, funkcjonalny i szybki. Taki jaki powinien być gdy przy pracy z dużą ilością tekstu.

CopyPaster to darmowa aplikacja, ale szczerze, warta jest wydania kilku euro. Szybkość działania, ładny interfejs, dziwie się, że autor puszcza ten produkt całkowicie za 0 złotych. Tym bardziej, że w App Store znajdziemy inne produkty o podobnej funkcjonalności, ale gorsze i dodatkowo płatne. Nie ma więc nad czym się zastanawiać i przesiadywać na MM. Biegnijcie do App Store.

CopyPaster w App Store – kliknij
Cena – darmowy
Witryna programu CopyPaster – http://maxbor.net/copypaster/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Błażejos

  W czym to jest lepsze od MenuClip?

 2. Basq4

  Opcja szukaj pomoŻe ogarnąć zawartość. 😉

 3. Przemysław Marczyński

  @Błażejos dla mnie łatwiejszy w obsłudze, ładniejszy
  @Basq4 nie wiem o co Ci chodzi? 😉

 4. Marioosh

  dzięki, przyda się, ostatnio myślałem aby zainstalować tego typu aplikację, ale nie chciało mi się szukać 😉

 5. Simon

  Niestety już za darmo nie jest, spóźniłem się;/