^

NetNewsWire 4 Lite – czytnik RSS

NetNewsWireLite4

Najprzyjemniejszy sposób przeglądania informacji – kanały RSS. Chociaż ostatnio doceniam w tej materii potęgę Twittera, to jednak wiem, że w czytniku RSS nic mi nie umknie. No właśnie, to całe stado wiadomości trzeba gdzieś upchać i dobrze nimi zarządzać. Dla mnie wciąż najlepszym program do tego jest NetNewsWire. Ostatnio zaniedbany, mało aktualizowany, co jednak nie zmienia faktu, że jest to potężne i szybkie narzędzie. Dobrze więc widzieć pierwszy zwiastun zmian, wersję 4 tego produktu.

Wczoraj do sklepu z aplikacjami zawitał NetNewsWire 4 w wersji Lite. Program jest darmowy ale niesie ze sobą pewne ograniczenia. Nie ma synchronizacji z Google, nie ma możliwości tworzenia inteligentnych teczek ani folderów ułatwiających segregowanie kanałów. Jest to jednak wciąż świetny program i warto się mu przyjrzeć.

Interfejs ładnie wygładzony. Sam układ klawiszy raczej bez większych rewolucji. Widoczna zmiana to przycisk Share do dzielenia się znaleziskami w sieci.

Nnw4l

Aplikacja jest dokładnie tak samo intuicyjna w obsłudze co poprzednik. Większość skrótów klawiszowych działa tak samo. Kto zna NNW będzie czuł się jak u siebie.

Aplikacja jak wspomniałem jest w wersji Lite (okrojonej-darmowej). Dzięki takiemu odchudzeniu dostajemy bardzo żwawy program. Ciągle NNW zachwyca mnie prędkością. Tutaj jest podobnie. Koniecznie musicie sprawdzić jak działa. Ja czekam na kolejną odsłonę pełnej wersji NetNewsWire. Ten program jest dla mnie kultowym produktem jeśli rozmawiamy o czytnikach RSS. Warto dać mu szansę.

NetNewsWire 4 Lite w MAS – kliknij

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Remigiusz Kurtz

  Cóż widza moje oczy. Przecież 2 dni temu były aktualizacja NNW i nic takiego obrotu sprawy nie zakładało a tu proszę. Coś mi się wydaje, ze wraz z App Store skończyła się era darmowych dobrych programów. Nawet kiedyś mój ulubiony NewsFire pojawił się w niezmienionej formie tylko, że jako płatna w MAS, co trochę mnie zdziwiło bo nawet nie ma synchronizacji z GReaderem. Czekamy wiec na wersje płatna NNW. Na 100% ja kupie bo ani Reeder mnie nie przekonał ani NewsRack.

 2. Adam

  Ja akurat z NNW przerzucilem sie na Reedera, zachwycila mnie obsluga gestow i Readability

 3. NiLok

  nauczyłem się korzystać z synchronizacji Google Readera w Reederze i brak tej funkcji w nowym NWW raczej go dyskwalifikuje. szkoda, że tak to rozwiązali. dotychczasowa forma była, przynajmniej dla użytkowników, idealna – pełna wersja programu z nieinwazyjnymi reklamami.

 4. MACiek

  Korzystam z wersji 3.2.13, i jest ok 😉
  Po co to zmieniać ?

 5. Paweł

  Potwierdzam. Reeder połączony z Google Reader wymiata.

 6. Remik_K

  Przecież NetNewsWire też się łączy z GoogleReader tylko wersja lite tego nie oferuje.

 7. Paweł

  Nie mówię, że się nie łączy, ale, że Reeder jest dużo fajniejszy.

 8. Remigiusz Kurtz

  Co kto lubi. Ja wole NNW.

 9. grzegor

  Odkąd w Reederze są wielopacowe gesty i readability to NNW już z kosza się u mnie nie wydostał. Jego wygoda użytkowania – skąd inąd w miarę dobra, bo jednak używałem kilka lat – została kilka lat wstecz niestety, a Reeder z dobrodziejstw roku 2010 czerpie garściami 🙂