^

GorillaMobile statyw bardzo uniwersalny

Przemysław Marczyński

4 lutego 2011

Z archiwum MJ 02/2010

gorillamobile1.jpg

 

Trzeba przyznać, że wygląd tego statywu przyciąga wzrok. Trójnoga Gorilla to jeden z ciekawiej zaprojektowanych uchwytów jakie widziałem. Każda z nóg może wyginać się w dowolnym kierunku, a w miejscach, gdzie nie możemy bezpiecznie postawić aparatu, bez obawy przed upadkiem zaczepimy naszego iPhone`a o wystający konar drzewa lub poręcz. Dzięki takiej funkcjonalności, ten sprzęt staje się nieodzownym towarzyszem wędrówek pieszych, a także wyśmienitym kompanem na biurku wśród stosu papierów.

Stabilnie i bezpiecznie

gorillamobile2.jpg

Z nóg tego statywu łatwo uformujemy kształt jaki nam najbardziej przypasuje do umiejscowienia aparatu. iPhone swobodnie zawiśnie w pozycji pionowej lub horyzontalnej. Konstrukcja jest na tyle sztywna, że wciskanie klawisza Home na iPhonie jest bezproblemowe bez dodatkowego podtrzymywania telefonu. Tak, zdecydowanie nie musimy martwić się tym, że nasz sprzęt upadnie. Pomimo niewielkich rozmiarów oraz naprawdę elastycznego wyginania nóg, statyw jest bardzo stabilny. Gumowe krawędzie kulek będących ruchomymi stawami Gorilli zapewniają stabilność i chronią przed poślizgiem. Umieszczając aparat w sankach statywu usłyszymy delikatne stuknięcie informujące nas, że telefon bezpiecznie leży na swoim miejscu. Dla stuprocentowej pewności, że sprzęt nie wysunie się z uchwytu został on wyposażony w pierścień zabezpieczający. Po przekręceniu go w pozycję kłódki nie będzie możliwe wciśnięcie przycisku zwalniającego zamknięcie.

Wyposażenie dodatkowe nie tylko dla iPhone`a

Obok samego statywu w pudełku znajdziemy jeszcze kilka ciekawych dodatków. Aby przymocować iPhone do nóg Gorilli będziemy musieli umieścić go w specjalnie przygotowanym pokrowcu z zaczepem do montażu. Nie dość, że umieszczając w nim telefon mamy dostęp do wszystkich klawiszy funkcyjnych, to na dodatek wygląda on bardzo elegancko. Z powodzeniem możemy stosować go jako pokrowiec w codziennej pracy z telefonem. Solidny plastik daje nam dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jako etui sprawdzi się nawet lepiej niż nie jeden produkt tego typu na rynku. Z akcesoriów w pudełku zadowoleni będą również fotoamatorzy. Znajdziemy tutaj mocowanie z uniwersalnym gwintem do aparatów (lekkich cyfrówek). Jeśli będziemy chcieli umieścić na statywie inne urządzenia, wówczas będziemy mogli skorzystać z dostarczonych przez producenta dwóch podkładek na klej.

gm2.jpg

Intrygujący wygląd przypominający postać doktora Octopusa ze Spider-mana. Praktyczny i przemyślany w każdym szczególe. Lekki, ale stabilny, z pełną kontrolą nad położeniem aparatu. Takie odczucia towarzyszyły mi gdy testowałem to urządzenie. Podczas projektowania Gorilli doskonale wyważono wygląd oraz funkcjonalność, a osiągnięcie takiego kompromisu wymaga dużego nakładu pracy. Tutaj, udało się to pogodzić wyśmienicie.

Witryna: http://joby.com/
Cena: 34,95 Euro

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Błażejos

    Uchwyt fajny, najlepiej do niego pasuje Glif:http://theglif.com/
    Genialny pomysł, startup któremu się udało. Zamówiłem swój jeszcze w kickstarterze, dostałem już po miesiącu i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam!