^

MailTags – ogarnij swoją pocztę

Przemysław Marczyński

29 stycznia 2011

Z archiwum Moje Jabłuszko 05/2010

mailTags.png

Kiedy z trudem przedzieramy się przez wiadomości e-mail jakie do nas docierają. Kiedy gubimy się w zadaniach i planach. Gdy segregowanie poczty staje się zadaniem syzyfowym. Na prawdę nie mamy się czym martwić. MailTags pomoże ogarnąć naszą korespondencję w sposób tak prosty i przyjemny, że trudno sobie później wyobrazić obsługę poczty elektronicznej bez tej wtyczki.

1-1.png

MailTags jest dodatkiem do programu pocztowego Mail. Jego zadaniem jest organizacja przychodzących wiadomości ale również zadań jakie pojawiają się w treści e-mailach. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna. Przy nagłówku wybranej wiadomości mamy ikonę „metki”, która otwiera boczny panel ze wszystkimi opcjami aplikacji. To tutaj będziemy mogli podać słowa klucze czy przypisać wiadomość do projektu. 
Ważną sprawą w działaniu MailTags jest fakt, że doskonale integruje się on z Regułami oraz Inteligentnymi teczkami. Jeśli więc przygotujemy sobie teczkę gdzie trafiać mają wszystkie wiadomości na które mamy udzielić odpowiedzi, to wystarczy aby regułą tej skrzynki było wyświetlenie  projektu „Odpowiedz na e-mail”, a tą jednym kliknięciem dodamy z poziomu MailTags. Wtyczka współdziała również z kalendarzem iCal. Błyskawicznie stworzymy rzeczy do zrobienia oraz wydarzenia w kalendarzu. Ile to razy dostajemy wiadomości o spotkaniach, terminach czy planach? Ja bardzo często. Z MailTags łatwo i szybko uzupełnimy nasz kalendarz. Dla lepszej wizualizacji tego co dzieje się w lawinie poczty, możemy kolorować wiadomości. Wtyczka pozwoli nam również zorganizować nasz czas. Opcja Tickler to typowy „przypominacz”. Dzięki niej ustalamy datę wykonania zadania na danej wiadomości. Po jej przekroczeniu wiadomość będzie mogła zmienić kolor na piekielnie czerwony (lub inny), sugerujący, że czegoś zapomnieliśmy zrobić.

2-2.png

Bardzo chwalę sobie Inteligentne skrzynki pocztowe oraz Reguły w Mailu. Na początku wystarczyły mi w codziennej pracy z pocztą. Jednak dziś, gdy Mail zaprzęgnięty jest do pobierania e-maili z 6 kont, a codziennie na monitorze potrafi przewinąć się nawet kilkdziesiąt wiadomości, rozwiązania systemowe stały się niewystarczające. MailTags, ze swoim tagowaniem i wsparciem dla zadań w iCalu staje się narzędziem, bez którego mój Mail nie może już sprawnie obsługiwać poczty. Dziś trudno mi uwierzyć, że nie jest to integralna część aplikacji Mail.

Witryna MailTags: http://indev.ca/MailTags.html
Cena: 29,95 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Łukasz Jurczak

    „…wyobrazić obsługę poczty elektronicznej bez tej wtyczki.”
    „MailTags jest dodatkiem…”
    To w końcu czym jest? 🙂