^

Folx 2 (beta) – menedżer pobierania danych z sieci

Przemysław Marczyński

25 stycznia 2011

folx.gif

O programie Folx pisałem jeszcze gdy był w wersji pierwszej bety. Nie szczędziłem mu ciepłych słów. Działał dobrze, chociaż wygląd mógł nieco odtrącać. I tak powoli mija era Folx 1, a już na horyzoncie ukazuje się Folx 2.

Obok wyśmienitej opcji tagowania, jaką ma aplikacja dostajemy kilka innych ciekawych możliwości ułatwiających nasze sieciowe życie. Pierwsza nowością jest integracja z iTunes. Teraz każdy plik muzyczny czy wideo może zostać automatycznie dodany do naszej biblioteki iTunes. Poprawiono także funkcję automatycznego tagowania pobieranych plików oraz tworzenie inteligentnych grup. Dzięki temu nie będziemy żmudnie przeczesywać naszej przestrzeni dyskowej w poszukiwaniu właśnie tego, jedynego i najważniejszego pliku pobranego kilka tygodni temu.

Przypomnę tylko, że Folx jest także klientem Torrenta, a w wersji Pro (płatnej) może również przeszukiwać zasoby serwerów bezpośrednio z programu. Wspiera także Growl i indeksowanie Spotlight.

Folx_beta.jpg

Osobiście, nie wyobrażam sobie funkcjonowania w sieci bez menedżera pobierania danych. Szczególnie gdy zasysam duże pliki, program tego typu to prawdziwy niezbędnik. Warto przyjrzeć się tej aplikacji, bo zapowiada się całkiem ładna aktualizacja.

Program występuje w dwóch wersjach. Ograniczonej, ale bardzo funkcjonalnej – darmowej oraz płatnej 19,95 dolarów (wersji Pro). Każdy kto nabędzie teraz aplikację, ma zapewnioną darmową aktualizacje do wersji 2.0.

Chcecie sprawdzić jak działa Flox 2 beta – kliknijcie.

Konkurs

Tak się miło składa, że mam do rozdania dwie licencje na Folx 1 (+ darmowa aktualizacja do wersji 2.0).

Jak wygrać?

Jedyne co musicie zrobić, to napisać w komentarzu, jaką nową funkcję w Folx 2 chcielibyście zobaczyć.

Do kiedy trwa konkurs?

Zabawa trwa do poniedziałku 31 stycznia.

Powodzenia!

Witryna Folx – http://mac.eltima.com/download-manager.html
Cena – darmowy / 19,95 dolarów wersja Pro

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (12)
L

12 komentarzy

 1. Paweł

  Ciekawą funkcją mogły by być rozbudowane powiadomienia, np. bramka sms dla wersji pro 😉

 2. Paweł

  I przy okazji mój pierwszy koment tutaj, więc pozdrawiam autora i gratuluję ciekawego blogu 😉

 3. Krystian

  Funkcja klient ftp (Wbudowany W Mac OS X jest Read-only)

 4. Andrzej

  Fajnie by było gdyby progam miał pełne wsparcie dla serwisów takich jak hotfile czy rapidshare , czyli spawdzanie linków ,czytanie kodów captcha . Fajne było by również pobieranie pliku przez klika wątków naraz co dawało by znaczący przyrost prędkości.

 5. Krystian

  Wielowatkowe pobieranie to już jest

 6. Łukasz Jurczak

  Polski język by się przydał 😉

 7. Bartek

  Jak dla mnie już teraz jest super 🙂 …ale jakby się pojawiła opcja prostego w obsłudze FTPa i wsparcie dla serwisów takich jak Rapid, Hotfile to program byłby The Best 🙂

 8. Kamil

  Gdyby posiadał funkcjonalność jDownloadera… 🙂

 9. Rudecki

  Przydałaby się polska wersja językowa.

 10. Bartek

  Zdecydowanie wsparcie dla serwisów typu Rapidshare.

 11. Coach

  Wg mnie ta aplikacja posiada wszystko co posiadać powinna. Jedyne co mogłaby jeszcze robić to codziennie o 7 rano kubek pysznej kawy ;). Pozdrawiam

 12. Krystian

  I jeszcze rano budził x-)