^

4 lata Mój Mac

Przemysław Marczyński

24 stycznia 2011

mojmac.jpg

I już! Kolejny rok mija, a w sieci wciąż jest obecny Mój Mac. Nie ukrywam, że był to dość trudny rok i przychodziły myśli aby zwinąć skrzydła i zająć się czymś z czego można żyć lub poświęcić resztki czasu rodzinie. Jednak blogowanie to narkotyk. Coś o czym się myśli i czym się żyje nawet z dala od klawiatury.

Nie był to rok rewolucji na stronie. No przepraszam, pojawiliśmy się na Facebooku 😉 Wciąż piszemy o tym co lubimy i mamy nadzieję, że to lubicie. Powiecie zbyt mało treści. Zgadzam się z Wami. Próbuję jednak jak mogę ożywić łamy Mój Mac. Dlatego właśnie pojawiają się artykuły niewychodzące spod moich palców. Facebook żyje również swoim życiem. Kto wie, może do grona osób współtworzących stronę pojawią się nowe osoby (a może to będziesz Ty?).

Co tu więcej prawić. Cieszymy się, że po tak długiej obecności w sieci (ktoś mi powie, jaka druga witryna o Makach tak długo funkcjonuje?) zapał nie wygasł. Trzymajcie kciuki za Mój Mac, aby za rok możnabyło napisać podobny wpis.

Konkurs

Jak urodziny to tort i prezenty. Wy przynieście ciasto, a ja wykładam niespodziankę. Do oddania mamy nowiuśki pakiet iLife 11. Do domu zabierze ją jeden czytelnik, który w komentarzu złoży nam ciepłe życzenia ^^

overview_herobox_20100727.png

Jak wygrać pakiet iLife 11?

Prosimy o spełnienie 2 punktów:

1. Zostawić na Facebooku, Blipie, Twiterze, forum czy gdziekolwiek w sieci informację poniższej treści:

Blog Mój Mac obchodzi 4. urodziny. Ja przynoszę ciasto i gram o nowy pakiet iLife 11 – http://wp.me/pdUQF-1me

2. Zostawcie komentarz z życzeniami dla MM.

Czas trwania zabawy

Na Wasze komentarze czekamy do końca tygodnia (niedziela, 30.01.2011). Rozwiązanie konkursu dopiero 07.02. Wybaczcie, ale w piątek wyjeżdzam i wracam dopiero w niedzielę.

Uwagi

Podczas wspomnianego wyjazdu nie będę miał łątwego dostępu do sieci. Nie bójcie się wieć, jeśli wasz komentarz nie pojawi się na łamach MM. Często bywa tak, że filtr umieszcza komentarze w sekcji podejrzenej o spam. Wyciągne je na światło dzienne, jak tylko będę mógł. Nic nie zginie, obiecuję.

Powodzenia!

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (42)
L

42 komentarze

 1. Matto

  Zanim życzenia, to najpierw gratulacje za wytrwałość i pomysłowość. Trzeba rzeczywiście dużo chęci i zapału, żeby przez cztery lata nie wycofać się z „biznesu”.
  Wileu pomysłów, więcej współpracowników i jeszcze więcej czytelników. A najwięcej konkursów 🙂
  Plurimos annos!

 2. PrzyZiem

  Najserdeczniejsze życzenia z okazji czwartych urodzin – oby tak dalej. Ten blog to ciekawa lektura w wesołej oprawie. Życzę następnych czter – dziestu lat łączenia przyjemnego z pożytecznym… 😉

 3. mgolebiowski

  Wielu sponsorów, wszystkich najnowszych Maków do testów (iPodów, iPhone’ów i iPadów też!), tortu w kształcie jabłka, xServe na serwer, Maka Pro do pisania tekstów no i sto lat autorowi!
  tutaj wpis z twittera:
  http://twitter.com/#!/mgolebiowski/status/29329168898457600

 4. Kamil

  Sto lat! Sto lat! Przemku, kawał dobrej roboty. Trzymam kciuki, aby nigdy nie brakło zapału.
  Tweet – http://bit.ly/g2Dee2

 5. Krzyszof Kreft

  Życzę Tobie, aby twój „Mój MAC” był naszym MAC’iem. Aby każde informacje pojawiały się rzetelnie. Abyś miał milion widzów, oraz aby Mój Mac kiedyś przeprowadził transmisje z KEYNOT’a Apple, wprost z „sali”:) Oraz abyś miał możliwość poznania Steva i zapytał go: Kiedy w końcu załatwi iTunes Store w Polsce, no wielu wielu doświadczeń oraz abyś nigdy się na nas nie zawiódł.No i żebyś za rok obchodził 5roczek maczka;)
  http://www.facebook.com/kkreft1/posts/166114923435424

 6. Jakubat

  Życzę Ci tylko dwóch rzeczy – zdrowia, bo jest najważniejsze oraz cierpliwosci, bo bez niej można łatwo zdrowie stracic :).
  Jestem stałym czytelnikiem Twojego bloga, podoba mi się styl, w jakim piszesz. Ogromnie się zdziwiłem kiedy przeczytałem informacje o czwartych urodzinach. Przecież niedawno były trzecie 🙂

 7. MacKozer

  Wszystkiego najlepszego Przemku. MójMac to od początku mojej przygody z Apple jeden z najlepszych blogów w całej polskiej blogosferze.
  Pozdrawiam jeszcze z Polski 🙂

 8. Chris K.

  wow! Ładnie się złożyło: MójMac ma urodziny w ten sam dzień co Ja :D.
  Najwspanialsze życzenia dla mojego ulubionego bloga, dla wspaniałego autora za wytrwałość i pisanie zawsze zacnych tekstów pełnych poczucia humoru i dobrych opinii. Wytrwałości życzę 😉
  (Może za rok zrobimy wspólną imprezkę/konkurs? :D).
  Twitter: http://cl.ly/4A5X

 9. Bartek

  http://www.blip.pl/s/308551525
  Wiele ciekawych, rzetelnych i unikalnych tekstów, ogromnej rzeszy sponsorów, realizacji najskrytszych marzeń w życiu prywatnym, zawodowym i blogowym. I na koniec, choć nie mniej ważne, czasu dla rodziny i jej zrozumienia dla Twojej pasji.

 10. Moridin

  Wszystkiego najlepszego i kolejnych 100 lat. Nie biorę udziału w konkursie! 😉

 11. Rafal

  To ja przynoszę makowca 😉 Wszystkiego najlepszego!

 12. Norbi

  Oby kolejnych 444 🙂

 13. swider8814

  Od początku mojego kontaktu z systemem Mac OS X dzięki Mój MAC dowiedziałem się i nauczyłem wiele rzeczy. Mam nadzieję, że wysoki poziom tekstów dalej będzie się utrzymywał.
  Najlepszego i przynajmniej kolejnych 4 lat i ogromnej satysfakcji z prowadzenia tej strony 😉
  http://twitter.com/swider8814/status/29565493929050112

 14. Robert Celuch

  Najlepsze urodzinowe życzenia dla Przemka i serwisu Mój Mac. Nie ma dnia bez spojrzenia na nowości i ciekawe programy. Zaistnienie na Facebooku ułatwia śledzenie tego co nowe w serwisie.
  Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów

 15. Ce

  Wszystkiego najlepszego z okazji kolejnej rocznicy, dalszych świetnych wpisów oraz utrzymania dobrego poziomu bloga.

 16. MACiek

  Przemku – 100 lat a może więcej …
  Obyś zawsze miał czas aby napisać, abyś miał nadal dużo „chęci”, abyś miał „o czym” pisać, abyś zawsze miał sponsorów, tak jak znajdujesz „chętnych” na prezenty-nagrody.
  Aby żona Cię wspomagała, a córka nie dokuczała :), abyś zawsze miał czas dla nich, bo rodzina to największy „skarb”.
  … i jak to mówią zdrowia, zdrowia i jeszcze raz kasy 🙂
  „stałym czytelnik” … od 3 lat
  http://twitter.com/#!/MACiek_LEG/status/30042729740238849

 17. Zoom

  Ja od siebie chciałbym złożyć życzenia autorowi, który wytrwale niczym wojownicy Jedi podążali za swoim przeznaczeniem. Cztery lata to szmat czasu, w sumie w 4 lata nie można zostać wojownikiem Jedi, jednak można zostać wojownikiem który wie wszystko o apple ;). Prowadząc bloga, na pewno wiele się nauczyłeś i poszerzyłeś swoją wiedzę w zakresie jabłuszkowych produktów. Tak czy siak, abyśmy za rok obchodzili piąte urodziny, a później to już z górki 😉

 18. Graback

  ** * * * * * * * * * * * * * * * *
  * * * * * * * * * *
  * * * * * * * * * *
  * * * * * * * * *
  * * * * * * * * * * * *
  * * * * * * * * * * * * * * * * *
  w s i e c i i p o z a n i ą.
  _________________________________________________________________
  http://twitter.com/Graback/statuses/30779395685744640

 19. raf

  Wszystkiego najlepszego i 4 razy więcej tego, czego wszyscy będziemy Ci jeszcze życzyć! Ze swojej strony dziękuję Ci za prowadzenie tego bloga. Twoje wpisy były pierwszymi na jakie trafiłem gdy już przesiadłem się na maca i dzisiaj „Mój MAC” jest pierwszy na liście rss – to chyba o czymś świadczy 😉 Dlatego pisz, publikuj, bo Twoja obecność jest nieoceniona!
  Pozdrawiam i trzymaj się ciepło w te zimowe dni.
  http://www.facebook.com/rafal.zlotorowicz/posts/189962534356839

 20. Adrian

  Rozgrzane do czerwoności, gorące życzenia na kolejne lata wpisywania, blogowania, postowania, rrsowania, facebookowania, tweetowania, blipowania, pingowania, testowania, odkrywania…
  Pozdrawiam 🙂

 21. Rhudhy

  Cóż, Przemku. Nie zawsze się zgadzamy, ale tym razem tak. To robi wrażenie! 4 lata to już coś! Życzę Ci kolejnych 40 lat sukcesów, nie tylko w blogosferze. 🙂

 22. Maj Krzysztof

  Sto, Sto Lat, niech żyją, żyją nam! iLife’11 – byłoby miło 😉

 23. EmotiCon

  http://blip.pl/s/315984067
  Życzę Ci wszystkiego co najweselsze, najmilsze, najpiękniejsze i najmakowsze. Spełnienia wszystkich
  najskrytszych marzeń! Niech uśmiech nigdy nie znika z Twej ikonki Findera. 😀

 24. KrisP

  Życzę aby Mój Mac doczekał się kolejnych 4 lat istnienia na takim poziomie jak do tej pory 🙂 Niech sił nigdy nie zabraknie a ludzi komentujących przybywa 🙂 I niech się Mój Mac trafi jakiś bogaty sponsor i podziękuje za ciężką pracę jaka jest wkładana w ten blog 🙂
  Wszystkiego najlepszego !