^

OneNote Microsoftu dla iPhonea

Przemysław Marczyński

19 stycznia 2011

onenoteiPhone.png

Pamiętam, gdy na prezentacji Office dla Mac 2011 padło pytanie: „Gdzie jest OneNote?”. Odpowiedź była krótka „Nie wiemy.” I zapewne w większości oddziałów MS na świecie padała identyczna odpowiedź. Bo kwestia jest dość ciekawa. Czy to obostrzenia Apple, czy raczej zbyt krótki czas na przygotowanie tego modułu dla wersji pod Mac OS X. Dziś chyba już możemy wypatrywać uzupełnienia pakietu biurowego Microsoftu o OneNote dla komputerów. Zwiastunem tego jest wydanie przez Redmond OneNote dla iPhonea.

oneneote.jpg

Program służy do tworzenia list „Do zrobienia” oraz szybkich notatek. Co ważne, synchronizuje się z usługo (darmową) Windows Live, więc wszystkie nasze zadania będziemy mieli zorganizowane zarówno na komputerze stacjonarnym jak i w drodze. Patrząc na zrzuty ekranu trudno ocenić aplikację, ale sugeruje całkiem dobrze zapowiadający się produkt. Jeśli OneNote pojawi się na Mac OS X, będzie to świetna konkurencja dla innych programów z serii „To Do”.

OneNote cieszy się na komputerach PC dużą popularnością, mam więc nadzieję, że i posiadacze komputerów Apple, wkrótce także będą mogli skorzystać z tej aplikacji.

Na dziś dzień, OneNote dla iPhone jest darmowy. Jednak ten stan nie będzie trwał wiecznie (**Free for a limited time**). Zła wiadomość jest taka, że w Polskim iTunes program nie jest dostępny (dziś premiera, więc może jutro już będzie?).

OneNote dla iPhone w iTunes – KLIKNIJ

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Mateusz Pierzchała

    OneNote dla iOS to bardzo dobra wiadomość 🙂 Mam nadzieję że pojawi się też wersja dla OSX, bo tego programu bardzo brakuje w Office dla Mac. To moim zdaniem najlepszy program do notowania.