^

Tak wygląda ikonka Automapy

Przemysław Marczyński

21 grudnia 2010

automapa_ip.jpg

Wiem, że czekacie na Automapę. Sam jestem bardzo ciekaw jak będzie sprawować się najlepszy w Polsce nawigacja samochodowa. Musi być jakiś mały zgrzyt po drodze tworzenia aplikacji. Dziś sięgnąłem do katalogu, który zjawił się w mojej skrzynce od iSpotu. Na stronie 18 widzę… Sami zerknijcie. Automapa jak malowana. Tylko, że nie ma jej jeszcze w App Store. Zatem ktoś wyszedł przed szereg, albo coś spowalnia wydanie finalnej wersji dla iPhone. My tym czasem możemy podziwiać (sam nie wiem czy to takie ładne) jak wygląda ikona programu.

Jedno jest pewne. Automapa pojawi się w iTunes już za chwileczkę, już za momencik.

A co piszą w katalogu…

Największa niespodzianka tego roku wśród programów na iPhone i iPad. Kultowa Automapa, najczęściej kupowany i nagradzany polski program do nawigacji teraz także na platformę iOS! Przez polskie i europejskie drogi pewnie prowadzi Was Krzysztof Hołowczyc. Ponad pół miliona Użytecznych Punktów (POI) pozwali wykorzystać iPhone jako przewodnik po każdym mieście, a najdokładniejsze mapy i trójwymiarowe wizualizacje budynków zamienią iPhone i iPada w doskonałe narzędzie nawigacyjne.

Czyli co… czekamy i rączki zacieramy.

Witryna Automapy – http://www.automapa.pl/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. antygon

  Paranoja, chyba już 3 tygodnie siedzi w poczekalni. a nam tylko ochłapy rzucają. mogliby powiedzieć jakie będą ceny :/

 2. RzoG

  A ja mam spiskową teorię dziejów. Potwierdzenie od AM, że mają wersję na iPhone i czeka ona na akceptację zbiegło się w czasie z zapowiedziami subskrypcyjnego modelu sprzedaży w AppStore. Do tego w faq dot wersji iPhonowej jest informacja, że może być używana tylko na jednym urządzeniu. O ile wiem tej funkcjonalności nie też nie oferuje AppStore. Reasumując zobaczymy AutoMapę przy nowym sofcie właśnie jako subskrypcję.

 3. grzegor

  „Do tego w faq dot wersji iPhonowej jest informacja, że może być używana tylko na jednym urządzeniu.”
  Gdzie to FAQ można przeczytać?
  IMHO Apple nie powinno akceptować żadnych programów z innym modelem niż ten narzucany przez AppStore. Zaraz każdy program będzie się autoryzować przez UUID urządzenia i nieuruchamiać na innych urządzeniach. A ja akurat mam telefon, tablet i ipod’a – na każdym chciałbym mieć AM na wszelki wypadek. I co? Zrobi się pecetowy burdel, bo każdy program będzie inaczej licencjonowany i użytkownik przestanie ogarniać co może i dla czego czegoś innego nie (plus dodatkowy problem, że nawet jakby chciał na drugie swoje urządzenie kupić kolejną kopię programu to tego nie może zrobić bo mu AppStore nie pozwoli).

 4. Łukasz

  w ispocie w arkadii można już potestowac na ipadach

 5. grzegor

  @RzoG: Dzięki
  „zgodnie z warunkami licencji dostawców map”
  Co za durne tłumaczenie – mapy do Automapy dostarcza Geosystems czyli firma, która jest de facto współproducentem Automapy razem z Aqurat, czyli oni sami sobie taką licencję ustanowili. Nie wiem na czym oryginalnie Geosystems bazował mapę ale niezależnie czy to był Navteq czy TeleAtlas (PPWK) to jakoś inne appki w AppStore nie mają takich ograniczeń dystrybucyjnych.

 6. RzoG

  @grzegor: Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że tłumaczenie jest delikatnie mówiąc mętne. Dlatego właśnie wydaje mi się, że jest coś na rzeczy. Choć naprawdę chciał bym się mylić. Jak na razie czekam na Automapę ale jeśli przekombinują to wybiorę Navigona.

 7. GG.

  Mam navigona, działa całkiem przyzwoicie, ale czekam z niecierpliwościa na automapę- nostalgia, za starym rozwiązaniem z czasów smartfona. Jeśli Automapa będzie licencjonowana wyłącznie na jedno urządzenie – zrezygnuję – swoją droga to typowe Windowsowe myślenie – jedna licencja , zaróbmy dużo kasy i sprzedajmy drogo.
  Najfajniejsze 3 rzeczy w Mac-u i filozofi Jobsa: OS, bardzo tanie programy i licencje na kilka urządzeń, a w przypadku blaszaków/laptopów bardzo tanie familipaki

 8. EPP Na Święta za 0,79€ ;-)

  No to pewnie dla tego coś nie pojawia się w App Store. Apple nie pozwala na takie kombinacje.
  Jakimś dziwnym trafem Navigon nie ma z tym problemu (i aktualizuje mapy na razie gratis pomimo, że mam go prawie od premiery – na pewno ponad 1.5 roku).
  Ta Auto Mapa to jak ebay.pl 😉 Bardzo fajna, bardzo wyczekiwana – ale o rok za późno 🙂

 9. Sawka

  ha!
  Polak jak zwykle musi zaraz kombinować, żeby kogoś wyd#mac. Najlepiej jakby app kosztowała 400 zł i działała pól roku.
  Narodowa głupota i cwaniactwo.
  TomTom całe USA (wielkości Europy) kosztuje 39 euro.
  Ta automapa to kpina

 10. Marucins

  …i gdzie ta AutoMapa?
  Już mamy prawie połowę stycznia a jej dalej nie ma :\