^

Mikołajki Dzień 5 – RapidWeaver 5

Przemysław Marczyński

17 grudnia 2010

MM-RW5.png

To już końcówka naszej zabawy. Powiem Wam, że Brodacz to jest gość. Lubi Maki, jeździ widlakiem…. ale nie ma pojęcia o robieniu witryn internetowych. Nie wszyscy muszą wszystko umieć, ale znalazł i na to rozwiązanie. Pomimo braku znajomości podstaw HTMLa, jego strona wygląda świetnie. A to dzięki aplikacji RapidWeaver 5.

rapidweaver5okno.png

I to jest prawda. RapidWeaver to doskonały edytor stron internetowych dla osób, które nie mają bladego pojęcia o ich tworzeniu. Dzięki wbudowanym szablonom można dosłownie w kilka ruchów myszką zrobić witrynę, której nie będziemy wstydzić się przed znajomymi. Bogactwo dodatków jakie jest dostępne dla RW5 to kolejny ogromny atut tej produkcji. Łatwe tworzenie tabel, układu stron, latających menu i czego tam sobie najtężsi webmasterzy mogą pomarzyć. Wszystko tu jest. Nie chcę jednak przedstawiać tej produkcji jedynie do zadań domowych. Wręcz przeciwnie. Wiesz jak posługiwać się zawiłymi technikami tworzenia stron. Świetnie. Z RapidWeaverem zrobisz szkielet strony, a resztę dopieścisz według uznania. Lubię Rapida za jego możliwości oraz fakt, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. I oczywiście to co pojawia się po skończonej pracy robi wrażenie.

Jak wygrać licencję?

Dziś Mikołaj rozdaje jedną licencję na program RapidWeaver 5. Co musicie zrobić, to powiedzieć światu, że Mikołaj ma się dobrze i lubi czytelników Mój Mac. Wystarczy poinformować o konkursie na Twitterze, Facebooku, Blipie lub innym miejscu sieci (forum, grupy dyskusyjne). Treść:

Mikołaj znów biega po blogu Mój Mac. Dziś szuka chętnego na program RapidWeaver – http://wp.me/pdUQF-1jB

Następnie zostawić komentarz pod wpisem z odnośnikiem do waszej wiadomości. Na zgłoszenia czekamy do 22.12.2010.

Mój Mac znajdziesz w sieci społecznościowej na:
Facebook – http://www.facebook.com/MojMacPL
Twitter – @mojmac_pl
Blip – ^mojmac

Powodzenia! Niech wygra najgrzeczniejszy 😉

Witryna programu RapidWeaver 5 – http://www.realmacsoftware.com/rapidweaver/

Dzisiaj Mikołajem jest firma Realmac Software. Dziękujemy za prezent!

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (62)
L

62 komentarze

 1. earnur

  yyy, dopiero teraz zauważyłem. Czy w treści zamiast „Dziś szuka chętnego na program __Pixelmator__” nie powinno być „Dziś szuka chętnego na program __RapidWeaver 5__”? W razie co, tu poprawiony link z twittera 😉
  http://twitter.com/earnurm/statuses/15675006981767168

 2. Przemysław Marczyński

  Witajcie. Wybaczcie moją pomyłkę. Już jest OK. Zmęczenie materiału. Pozwoliłem sobie usunąć komentarze osób, które zauważyły błąd. Dzięki serdeczne za szybkie wyłapanie błędu.
  BTW Bierzecie udział w konkursie.

 3. Patrycjusz

  i ciagle nie mam paczki zadnej wygranej…fatum czy co?

 4. imielski

  Mikołaj znów biega po blogu Mój Mac. Dziś szuka chętnego na program RapidWeaver – http://wp.me/pdUQF-1jB

  • Przemysław Marczyński

   Zawsze to powtarzasz w konkursach na MM 😉 Dzięki, że bierzesz w nich udział 😉

 5. Marucins

  Fajna sprawa ten RapidWeaver ale dopiero po różnej maści PŁATNYCH pluginów 🙂