^

Adobe Acrobat X Pro PL dostępny

Przemysław Marczyński

17 grudnia 2010

Acrobat_X_Pro.png

Wiecie za co cenię firmę Adobe? Nie za Photoshopa czy inne aplikacje do obróbki wszelkiej maści grafiki. Czapka z głowy za stworzenie formatu PDF! Doceniam ten wynalazek każdego dnia. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tekstów w postaci cyfrowej. Książki, dokumentacja, a nawet e-maile archiwizuję do tej postaci. PDF naprawdę udał się firmie Adobe.

Dzisiaj ma premierę polska wersja aplikacji Adobe Acrobat X. Nowy Acrobat kładzie duży nacisk na pracę sieciową i łatwy dostęp do plików poprzez internet. Usługa wymiany dokumentów SendNow czy wsparcie dla urządzeń mobilnych z Androidem, Windows Phone 7 czy Blackberry Tablet OS pokazują, jak ważna jest mobilność w dotarciu do dokumentów.

CreatePDF.png

Nowy Acrobat to także, lepsza integracja z pakietem Microsoftu. Konwersja plików do formatu Excela czy Worda w najnowszych wersjach jest możliwa jednym kliknięciem myszki. Lepsze narzędzia do recenzowania dokumentów oraz poprawa bezpieczeństwa notatek i samych dokumentów. Dodano także funkcję Action Wizard, która pozwala tworzyć zautomatyzowane akcje wielu zadań.

Action Wizard.jpg

Zmian w programie jest dużo. Od drobnych poprawek i udogodnień, po całkiem nowe funkcje sieciowe. Warto zerknąć tutaj, żeby poznać więcej szczegółów.

Z informacji jakie do mnie dotarły ceny powinny przedstawiać się następująco:

– cena pakietu Acrobat X Standard: 349 Euro (aktualizacja: 165 Euro) [EU English, PL]

– cena pakietu Acrobat X Pro: 559 Euro (aktualizacja: 239 Euro) [EU English, PL]

– cena pakietu Acrobat X Suite: 1199 Euro (nowy produkt) [EU English]

Witryna Acrobat X Pro – http://www.adobe.com/pl/products/acrobatpro/

 

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (14)
L

14 komentarzy

 1. Michał Masłowski

  Archiwizujesz maile w plikach pdf?! 🙂

  • Przemysław Marczyński

   Tylko te najważniejsze. Licencje, zamówienia itp. Polecam 😉

 2. Mazo

  Niektórzy internet archiwizują na dyskietkach to i maile w PDF można. 😉

 3. Przemysław Marczyński

  Poważnie tak nikt nie robi? Czy to oznacza, że odkryłem Hammerykę?!!

 4. Mazo

  Przemku a zauważyłeś, że w Acrobacie X zniknęły niektóre funkcje „drukarskie” znane z Acrobata 9??? Zamiast nich dodano funkcje „multimedialne”.
  Jeśli ktoś zrobi update do Acrobata X to niestety musi zrezygnować z dodatkowych pluginów które działały w 9. Przynajmniej przez kilka miesięcy nie będzie do nich wersji zgodnych z X. A jak już będą to trzeba będzie słono zapłacić. 🙁
  I na koniec jeszcze jedna rzecz! Acrobat 9 będzie sprzedawany równolegle z X. Adobe nie ma zamiaru zmieniać zawartości pakietu CS5.

  • Przemysław Marczyński

   O jakich funkcjach „drukarskich” mówisz?
   Co do wtyczek, to nie można za to winić Adobe. Tak już jest, gdy chcemy aktualizować oprogramowanie, zazwyczaj wiąże się to z innymi kosztami. Dlatego kalkulacja kosztów z nowej wersji jest tak ważna. I pewnie dlatego wiele osób używa jeszcze Photoshopa CS3 z ogromnym powodzeniem.

 5. Mazo

  Pomiędzy 8 i 9 nie zmienił się format pluginów i większość działała bez problemu. Niektóre pluginy działały nawet w wersjach 7,8 i 9 jednocześnie.
  Z uwagi na „kalkulację kosztów” wstrzymam się z zakupem upgrade do 31 maja 2011. 😉

 6. grafmarr

  Z innych niedogodności Acrobata X. Nie działa z nim program e-Deklaracje do wypełniania i przesyłania PIT-ów.

 7. Mazo

  @grafmarr zrób test. Napisz sobie w MS Word tekst „zazolc gesla jazn” i zrób PDF. Potem w Acrobacie spróbuj wyedytować go wpisując „Zażółć gęślą jaźń”.

  • grafmarr

   @Mazo: nie mogę zrobić testu. Nie wiem zresztą dlaczego do mnie kierujesz ten test. Ja Acrobata X ani nie ganię, ani nie chwalę, bo nie posiadam i nie używam. O problemach z programem e-Deklaracje (zbudowanym na bazie Adobe Air) dowiedziałem się z wiarygodnego źródła zupełnie przypadkiem.

   • Mazo

    Sorki! Podałem Ci tylko kolejny przykład „działania” Acrobata X. Nawet na betateście nie dało się tego zgłosić bo jest to funkcjonalność programu a nie błąd lokalizacji. Funkcjonalności Adobe testuje wyłącznie na wersji US i dla amerykanów „edycja tekstu działa”.

    • grafmarr

     W porządku. Podejście Adobe do rynku polskiego zawsze było „swoiste”, zarówno jeśli chodzi o lokalizację językową, jak i sprzedaż.

 8. Gregory

  Ja dopiero kilka dni temu zacząłem używać nowego Acrobata,
  ale póki co nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. Wszystko
  działa bez zarzutu, a niektóre funkcje są naprawdę przydatne,
  przykładowo tworzenie zróżnicowanego portfolio w PDF. W moim
  przypadku jest to bardzo potrzebne. Polecam wam lekturę dwóch
  testów, które udało mi się znaleźć w sieci:
  http://komeniusz.hostsite.pl/index.php/1555/recenzje/adobe-acrobat-x-pro-w-codziennej-pracy/#comment-166
  http://pececik.blogspot.com/2010/12/jak-tworzyc-pliki-pdf-test-nowego-adobe.html

 9. Luzinski

  a u mnie program e-deklaracje dziala z Acro X to …najlepszy serwis polskiej adminisrtracji