^

Parallels Desktop 6.0 for Mac PL

Przemysław Marczyński

14 listopada 2010

pd6BOX.png

Najnowsza odsłona programu do wirtualizacji Windowsa i innych systemów operacyjnych na Maku – Parallels Desktop 6.0 posiada już polską wersję językową. Za lokalizacją stoi (jak zawsze) spółka ITXON. Osobiście nie miałem możliwości dotknąć ostatniej wersji Parallelsa, ale podobno tłumaczenie stoi na wysokim poziomie więc osoby mało biegle w językach obcych i potrzebujące Windowsa, powinny być zadowolone.

Przytoczę także słowa Pana Rafała Michalaka, który przypomina, że:

Osoby, które po 15 sierpnia 2010 zakupiły wersję 5 programu będą mogły bezpłatnie otrzymać od producenta klucz do najnowszej wersji 6. Szczegóły akcji w linku.

PS. Informacja może nie jest najświeższa, ale w ostatnim czasie umykają mi sprawy, które odkładam na później i tak też się z stało z tą jakby nie patrzeć ważną wiadomością.

Więcej o Parallels Desktop 6.0 w języku polskim znajdziecie tutaj

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Mazo

  Zawsze bałem się zlokalizowanych wersji programów. A to niekompatybilności,braku aktualizacji. Samo tłumaczenie też czasem wkurzało.
  Kilkuzłotowa różnica w cenie nie robi wrażenia.
  Eksperymentowanie z trialem polskiej wersji kosztuje czas a jak pójdzie coś nie tak to nie wymienisz na wersję międzynarodową (Eng).

 2. Jacek

  Generalnie nie pojmuję celowości wypuszczania osobnej wersji PL. Jest to wbrew filozofii chociażby Apple gdzie wszystko ma być user frienfly – wystarczyłoby dołączać do standardowej aplikacji plik tekstowy tak jak to jest z innymi językami i problem byłby z głowy… Gdyby polska wersja nie działała jak trzeba wystarczyłoby się przełączyć na angielską, i spokój. A tak szkoda ryzykować pieniędzmi na wersję PL. Jednakże warto docenić starania, że ktoś się podjął tłumaczenia – niestety nie tędy droga szanowni.

 3. grafmarr

  Do tego, aby Parallels Desktop miał polską lokalizację w oficjalnym pakiecie (tak jak inne języki) potrzebna jest niestety decyzja samego Parallels. Z niewiadomego powodu Parallels przyjął taką, a nie inną formę oferowania programu w polskiej wersji. Dobrze, że jest firma w Polsce, której się chce tym tematem zajmować, bo inaczej nie byłoby polskiej wersji w ogóle.

 4. Mazo

  350 zł to sporo jak na „udział w loterii” Jak nie zadziała tak jak trzeba jak zadziała to i fajnie. Niestety brak WIARYGODNEGO porównania i testów wersji PL Eng. Ktoś kto by to robił -poświęciłby na to więcej czasu niż wart (cenowo) jest ten program. Zazwyczaj takie porównania wykonują betatesterzy i przyjmuje się różne parametry: lista testowanego sprzętu, wersje systemów klientów, wydajności, błędy specyficzne dla konkretnego modelu sprzętu. Niestety krajowy dystrybutor nie prowadzi betatestu wcale a producent nie betatestuje wersji lokalnych. A zwykli userzy? Jak im coś działa OK to nie chce im się dzielić wiedzą/doświadczeniem. Krzyk i płacz jest jak się coś sypie. Fajnie, że są blogi jak ten właśnie gdzie jest i opis i komentarze.
  Tu można poczytać o sofcie i hardware i czasem nawet posprzeczać się z twórcą bloga. Oczywiście w bardzo sympatycznej i rzeczowej atmosferze.

 5. grafmarr

  @Mazo: nie wiem skąd czerpiesz informacje o testowaniu Parallels, ale jeśli chodzi o polską lokalizację nie ma czego testować. To jest raptem kilkanaście pozycji menu i kilkadziesiąt okienek z wyborem ustawień i komunikatami. Na funkcjonowanie tego programu język nie ma żadnego wpływu. Oczywiście mogłyby pojawić się ewentualne błędy językowe lub niedoskonałości tłumaczenia, ale te działania programu nie popsują.
  W firmie używamy jeszcze wersji 5 PL, nie było z nią żadnych problemów.

 6. Mazo

  Co do betatestu to szukałem informacji na ten temat w sieci. Jako betatester wielu aplikacji widzę kolosalne różnice w działaniu np. Photoshopa CS5 w wersji PL i Eng. Problemy zaczynają się choćby przy instalacji dodatkowych pluginów innych firm. Co do Parallels się nie wypowiadam bo ostatnia wersja której używałem to była 3 Eng i nie powalała wydajnością ani kompatybilnością.

 7. takini

  Kto moze polecic jakies dobre programy do tlumaczenia innych programow ( angielski-polski ). Mam na mysli cos dobrego dla kogos kto nigdy nie mial z czyms takim do czynienia ( typowy laik ) 😉