Dziś jest ten dzień w którym stwierdzam, że ostatecznie zamykam moją przygodę z Windowsem. Fakt, dobry to był system, ale mój Mac OS X jest ciut lepszy. Dzisiaj już bez żadnych problemów mogę powiedzieć jako inżynier, że mój Mac, staje się moim narzędziem pracy, a nie jedynie miłym dodatkiem do codziennych obowiązków. AutoCAD 2011 jest dostępny dla Mac OS X.
Już teraz po wypełnieniu formularza na stronie firmy Autodesk możecie pobrać 30 dniową wersję systemu (jestem w trakcie). Strasznie jestem ciekawy, jak będzie funkcjonować program po tylu latach użytkowania go pod systemem Microsoftu. Czy będzie to lepsza aplikacja? Podobno tak.
AutoCAD to nie tylko przerzucenie kodu na silnik nowej platformy. To także wykorzystanie możliwości Mac OS X takich jak wyszukiwarka Spotlight, Mult-Touch czy Quick Look dokumentów. Wiele kodu stworzono od początku tak, abyśmy nie mieli wrażenia, że to co widzimy na ekranie zostało wstawione tu z systemu konkurencji. Ma to być CAD dla Maków.
Dodajmy do tego aplikacje firmy Autodesk na iPhonea i iPada i stwierdzam, że podstawowym narzędziem inżynierów staje się Mac. Historia zatacza bardzo ładne koło i niech raczej nie próbuje przeskoczyć o kolejny ząb na przekładni. Niech tak zostanie.
Czekam więc kiedy moją paczuszka się zassa i proszę, niech to nie będzie sen 😉
Witryna AutoCADa dla Mac – www.autodesk.com/autocadformac
Pobierz wersję demo – KLIKNIJAplikacje firmy Autodesk na iPhone/iPad – KLIKNIJ
Program działa, ale tylko gdy system jest po angielsku 🙂 Inaczej się nie chce uruchomić.
Dla studentów jest do pobrania darmowa wersja. Wystarczy e-mail w domenie edu.
Na szczęście w OS X można sobie język zmieniać w każdej chwili na jaki nam się zachce 🙂 A nawet mając w systemie kilka kont użytkownika, każdemu można ustawić inny język.
W wymaganiach dla programu jest, że klawiatura ma być w układzie US, UK lub francuskim i może to jest przyczyną, że nie uruchamia się w polskim systemie. Trzeba spróbować, czy nie wystarczy tylko zmienić układ klawiatury zamiast całego języka dla systemu.
Dupa blada, dodanie klawiatury US i zmiana na nią nie rozwiązauje problemu. IMHO żenada, że tak duża i poważna firma wypuszcza program z takim trywialnym acz upierdliwym błędem. Wcześniej Adobe z Illustratorem też podobnie zagrało. Przykre, że małe firmy czy samodzielni programiści potrafią uniknąć takich wpadek a wielkie koncerny nie 🙁 Zaczekam na update bo nie zamierzam ani tworzyć specjalnego profilu ani przelogowywać się na angielski interface po to by z jednego programu móc korzystać.
Pomijając problem wymogu j.angielskiego.
jak sprawuje się ten AutoCad?
Szybkość przewyższa to co mamy przez wirtualne maszyny?
Kompatybilność z projektami Acada 2000/2004/2007 z PC jest bez zarzutu?
Właśnie wczoraj wieczorem zainstalowałem trial Acad-a i nie chciał się uruchomić i trochę się wnerwiłem. Teraz wiem dla czego. Uważam, że w przypadku takiej firmy to nie jest błąd. Tak traktują inne nacje. Program jest testowany dla Anglików Niemców i Francuzów, a pozostali się nie liczą
A czy wam udało się wyłączyć pojedyncze warstwy? Bo jakoś nie mogę się tego doszukać.
Witam.
Mam ac2011 na moim macu i jest problem, a mianowicie:
Po odpaleniu i kilkuminutowej pracy program si wyłącza i nie można uruchomić ponownie bez restartu kompa. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?? Jakie lekarstwo??
POZDRAWIAM
sstefan
@Stefan po pierwsze zazdroszczę 😉 po drugie nie obiło mi się o uszy aby taki problem był nagminny. podobno AC2011 robi problemy przy ustawieniach języka Mac OS X na inny niż angielski. Może tu leży kłopot?
podejrzewam , iż jest to powiązane. u mojego ojca podobnie się dzieje. także nie jestem sam 🙂 może znajdzie się ktoś jeszcze z podobnym problemem i zna jakieś rozwiązanie. Dziękuję
POZDRAWIAM
@Stefan spróbuj zmienić język systemu na angielski i sprawdź czy pomogło – Preferencje systemowe / Język i tekst / –przeciągnij English na pierwszą pozycję na liście.
witam ponownie.
język mam zmieniony na angielski. Na polskim wogóle nie chce działać 😀