^

Reeder za 0,79 Euro

Przemysław Marczyński

25 września 2010

reeder.jpg

Zbierałem się długo aby napisać o tej aplikacji na MM. Wreszcie z racji weekendowej promocji ruszyłem do klawiatury, bo zdecydowanie warto abyście zakupili Reedera. Autor świętuje powstanie wersji na iPhone`a i cena spada do 0,79 Euro.

No dobrze, ale czym jest ten Reeder. Jednym zdaniem. Najlepszy czytnik Rss na iPhone (jest też wersja na iPada, ale o niej więcej powie Wam MacKozer).

To co Was zauroczy w tej aplikacji to po pierwsze szybkość z jaką będziesz mógł synchronizować kanały wiadomości z Google Reader. Po drugie czytelność interfejsu, którą pokochasz i po trzecie sposób nawigacji i pomysły na wykorzystanie ruchów palca po ekranie iPhonea.

reeder3.jpg

Po wybraniu wiadomości z listy program wyświetla grafikę znajdującą się we wpisie oraz samą treść publikacji. Wystarczy stuknąć palcem w temat, aby otworzyć Safari i czytać wieści  bezpośrednio w przeglądarce. Wszystko jest czytelne i bardzo dobrze dostosowane do ekranu telefonu. Jeśli chcesz czytać następną wiadomość po prostu przewiń treść do końca i przytrzymaj delikatnie palec aby pokazała nowa krawędź ekranu. Automatycznie wskoczymy do kolejnej wiadomości na stronie. Możemy także posłużyć się menu i dostępnymi strzałkami nawigacji.

reeder4.jpg

Reeder współpracuje z bardzo bogatym zestawem usług internetowych. Na powyższym ekranie widzicie tylko część z których ja korzystam. Tak więc szybko dodacie tekst do Instapaper lub Deliciuos. Jeśli będziecie chcieli przesłać go znajomym z Twittera, wystarczy jedno pacnięcie w szybkę.

reeder2.jpg

Program obsługuje bez problemu katalogi w których rozmieszczone są kanały RSS. Lubię mieć porządek na mojej liście i ciesze się, że synchronizacja z Google przebiegła bez problemu. Z dolnego paska szybko mogę przejść do widoku ulubionych wiadomości oraz listy nieprzeczytanych. Co ciekawe pociągnięciem palca lewo/prawo mam możliwość oznaczania wpisów gwiazdką i oznaczanie ich jako nieprzeczytane. Zmyśla opcja i bardzo przydatna.

Jeśli jesteście uzależnieni od czytania wiadomości na stronach, to Reeder stanie się Waszym podstawowym programem na Phonie. Jeśli już go macie, to nie muszę Wam mówić jaki czytnik jest najlepszy. W swojej karierze iPhonowej przewertowałem wiele podobnych aplikacji (których zresztą jest na pęczki w App Store) i właśnie Reeder jako jedyny ostał się podczas przesiewu. Prosty i genialny. Polecam serdecznie, szczególnie, że promocja trwa tylko przez weekend.

Reeder w iTunes – KLIKNIJ
Witryna programu Reeder – http://reederapp.com/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. Patryk

  Nie podoba mi się to, że we wszystkich czytnikach trzeba podawać swój login i hasło do konta google. Boję się, że kiedyś wpadną w niepowołane ręce.

  • Przemysław Marczyński

   Też kiedyś tak miałem. Dziś dochodzę do wniosku, że sieć wie o mnie więcej niż ja sam.

 2. Remik_K

  Dla mnie the best jest newsrack i nie wiem czym sie tutaj podniecac. Moze na ipada lepszy jest reeder, tego nie wiem ale newsrack jest tak samo szybki po niedawnej aktualizacji.

  • Paweł Orzech

   Jasne, newsrack jest bardzo fajny, wygodny i przyjemny w użytkowaniu – ale równie dobry co Reeder. W przypadku, gdzie jeden kosztuje dolara, a drugi z tego co pamiętam koło trzech, biorę Redeera. 😉
   Sam program całkiem fajny, tylko nie widzę, żeby były jakiekolwiek opcje – niby nic, ale mógłbym chcieć sobie coś przestawić.

   • Remik_K

    Nie zapominaj, ze reeder kosztuje tyle bo jest to cena jubileuszowa a NewsRack dodatkowo jest UNIVERSAL a Reeder musisz kupic 2x.

   • Przemysław Marczyński

    Są opcje aplikacji w Ustawieniach iOS. Nawet pokaźny bagaż możliwości.

 3. Remik_K

  Przetestowałem dokładniej ten reeder dla iPhona i podtrzymuje to co napisałem. Może jestem juz za bardzo rozbestwiony 😉 iPhonem i nadmiarem programów do wyboru, ale nie widze w reederze czegoś niesamowitego na miarę ówczesnego tweetie teraz tweetera dla iphona. Szary interfejs i przewijanie do nastepnegi newsa to raczej malo aby powiedzieć o nim, ze jest najlepszym. Moze sie czepiam – wybaczcie, ale moje zdanie na ten temat jest takie. Może na iPadzie sytuacja wygląda lepiej. Sadze, ze są to 2 rożne programy ze względu na możliwość popisania się interfacem na większym ekranie.

  • Przemysław Marczyński

   Gusta, guściki i gusteczki. W moim odczuciu nie ma konkurenta dla Reeder. Prostota i szybkość działania, to dla mnie priorytet. Nie wiem jak najnowsza aktualizacja do Newsrack, ale kupiłem ten program jako pierwszy i była to straszna porażka. Wieszał się, chodził strasznie wolno, pobieranie samych wiadomości trwał nieprzyzwoicie długo. Fakt, również wygląda ładnie, ale nie był zdatny do codziennej pracy. Jeśli to poprawili, to chwała im za to. Ja i tak zostaję przy Reeder 😉

 4. jakubat

  Bardzo podoba mi się ten Reeder. W przeciwieństwie do ByLine oznacza mi przeczytane wątki i nie mam bałaganu wchodząc do Google Readera przez przeglądarkę. Przyjemny interfejs i duża szybkość czytania sprawiły, że wyrzuciłem wszystkie inne programy do RSSów 🙂 Dziękuję za informację o promocji!

 5. Remik_K

  Skoro kupiles to zainstaluj i sie przekonasz. Nawet najlepsze opisy czy porady nie zastapia wlasnego testowania. Uwazam, ze dla kazdego cos milego. Przyznaje: jest OK, ale nie n atyle aby pozostal na moim SB na rzecz NewsRacka. Moze jak kupie iPada to tam nedzie krolowac Reeder, ale poki co to na iPhonie kroluje NewsRack. Pozdrawiam.

 6. Remik_K

  p.s. Przemku: a kiedy pojawil sie Reeder na iPada? Moze tez bedzie obnizka w jakas rocznice.