^

FileMaker Go czyli baza danych na wynos

Przemysław Marczyński

21 lipca 2010

FileMakerGoforiphone.png

Wszyscy użytkownicy FileMakera powinni zakrzyknąć WRESZCIE!!! Tak, FileMaker przywędrował na urządzenia przenośne w pięknym stylu. Właśnie pojawiła się aplikacja FileMaker Go, która usuwa największą wadę aplikacji bazodanowej, czyli brak mobilności. Jej młodszy brat, Bento posiadł synchronizację z iPhonem dość szybko i robi to bardzo sprawnie. I powiem szczerze, to właśnie ta funkcjonalność w ostatnim czasie przeważyło, że zacząłem używać Bento. Nie ma nic lepszego, jak wykaz produktów, cenniki i inne informacje w telefonie. Pozwolę sobie zakrzyknąć jeszcze raz – WRESZCIE FileMaker zrobił świetny ruch i już wiem, że czas przysiąść do przerwanej nauki tej bazy danych.

filemakergo.png

Dostajemy dwie wersje programu. Osobną na iPhonea oaz iPada. Z tego co udało mi się rozpoznać po prezentacji wideo, mogę powiedzieć, że program daje sobie radę z obsługą i tworzeniem nawet rozbudowanych zbiorów danych. Praca wydaje się bardzo wygodna. Martwią mnie tylko dwie rzeczy. Cena, która znacznie odbiega od tego co lubimy w App Store (co jednak nie zmienia faktu, że muszę ją kupić) oraz sposób synchronizacji danych. W Bento wygląda to banalnie prosto, wystarczy uruchomić Bento i wcisnąć przycisk synchronizacji. W FileMaker Go, musimy najpierw przesłać plik do iPhonea, a następnie go otworzyć w telefonie. Może nie jest to skomplikowana procedura, ale marzy mi się wtyczka „kliknij i synchronizuj”.

FMGo.png

Program „Musisz go mieć” dla każdego posiadacza FileMakera oraz iPhone`a/iPada. Bez dwóch zdań!

Witryna programu FileMaker Go – http://www.filemakertrial.com/go/
FileMaker Go dla iPhone – iTunes (Cena – 15,99 Euro)
FileMaker Go dla iPad`a –
iTunes (Cena – 31,99 Euro)

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. QDS

    Wiadomosc mila, ale 32 euro za wersje do ipada! Odczekam miesiac, moze dwa – jakies promo uszykuja 🙂