^

Nowy Pixelmator 1.6 z nowymi funkcjami i wsparciem dla 64 bitów

Pixelmatorscreenshot-640x400.png

Podobno, już 13. lipca ma ukazać się kolejna wersja aplikacji Pixelmator. Program wielokrotnie był przedstawiany na łamach MM. W moim odczuciu to po porostu dobry produkt w rozsądnej cenie. Jeśli więc poszukujecie programu do obsługi bitmapów to zdecydowanie jest to najbardziej interesująca pozycja obok wszystko mającego i drogiego Photoshopa. Nowa wersja ma przynieść jednak wiele ciekawych funkcji. Więc dobre ma stać się jeszcze lepsze? Zobaczymy 😉

Skarżyliśmy się na prędkość. Nowy Pixelmator skupia się przede wszystkim na tym problemie. Ma być 64 bitowy. Nucleus (nazwa robocza) ma być podwalinami dla kolejnej wersji Pixelmatora 2.0. To preludium, na których będzie się opierać nowa wersja, bardziej stabilna i elastyczna w działaniu. Będzie to zapewne niejako dotknięcie przez szybę zbliżającego się zupełnie nowego programu. Obietnica prędkości… sprawdzimy to wkrótce.

Z nowych funkcji odnajdziemy także, grupowanie warstw, wsparcie dla Facebooka, Picasy i Flickr.Bezpośrednio z aparatu i skanera będziemy mogli zaciągnąć obrazki do programu.

Nową funkcją będzie również tworzenie znaków wodnych. Dzięki specjalnie przygotowanej funkcji Automatora, oznakowanie dużej ilości zdjęć nie będzie stanowić problemu.

pixelmator-547x480.png

Pozostaje nam wypatrywać nowych możliwości programu. Jestem ciekaw, jak nowa wersja będzie się sprawować.

Zdjęcia i wieści podebrane serwisowi The Loop – tutaj.

Witryna programu Pixelmator – www.pixelmator.com
Cena: 59 dolarów

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Marek Wojtaszek

  Na grupowanie warstw bardzo czekam, ale jeszcze bardziej czekam na moment, gdy praca z duzymi obrazkami nie bedzie sie wiazala z wciskaniem kombinacji klawiszy ⌘+S po kazdej akcji.
  Obecnie czesto zdarza sie Pixelmatorowi zawiesic i potem wywalic jak przeprowadza sie jakies operacje na duzym obszarze.

 2. Sebastian

  Bardzo mnie cieszą informacje na temat rozwoju tej aplikacji. Rozwija się powoli, ale najważniejsze że prace trwają. Na pewno programiści nie dysponują takimi środkami jak Adobe dlatego też nie sensu tak bez przerwy porównywać tego programu do PS. Według mnie to bardzo dobre narzędzie dla wszystkich blogerów, twórców prostej grafiki na potrzeby www etc. Dobre i nie jest drogie. Sam bardzo się cieszyłem z zakupu paczki MacHeist 2,5 roku temu (!) z Pixelmatorem w zestawie. Jednak od niedawna już nie używam, bo udało mi się po bardzo atrakcyjnej cenie nabyć pakiet CS3 🙂

 3. nevoX

  Już dostępne! 🙂