^

4 gry poniżej Euro, które lubię

Przemysław Marczyński

13 czerwca 2010

Nie jestem fanem grania na komputerze (PC, MAC). Nie wspomnę już nawet o iPhonie. Pomimo, że najlepiej sprzedającymi się produktami w App Store są właśnie gry i nawigacja satelitarna, a znawcy Makowego świata wychwalają iPhonea jako platformę rozrywkową, ja nadal nie jestem przekonany. Moje Playstation 3 ma się doskonale i nie wyobrażam sobie innej platformy dla gier. Coś jednak we mnie pęka. Czasem muszę zabić wolno płynący czas czy po prostu zrelaksować się przy czymś co nie wymaga zbyt dużo myślenia. Pośród tej mojej niechęci odnajduję kilka perełek, które przy swojej miodności i cenie są pozycjami doskonałymi. Tak, w to na iPhonie gra mi się wybornie.

The Deep Pinball (0,79 Euro)

deeppinball.png

Wyśmienita rozrywka zręcznościowa. Obecnie chyba najbardziej męczona gra jaką mam w swoich zbiorach. Proste zasady znane chyba wszystkim, którzy choć raz odwiedzili salonik z automatami do gry. Odbijamy piłeczkę i staramy się aby nie wpadła pomiędzy łapki. Jak to na fliperach, kawał dobrej zabawy przy niewielkim wysiłku intelektualnym. Bardzo ładna grafika i realistyczny dźwięk to atuty tej pozycji.

Gra w iTunes: http://itunes.apple.com/pl/app/the-deep-pinball/id317133458?mt=8

Angry Birds (0,79Euro)

AngryBirds_ScreenShot_Ingame_01.jpg

Tutaj już trzeba będzie bardziej pomyśleć pomimo faktu, że gra wpisuje się w kategorię Arcade. Naszym zadaniem jest sianie spustoszenia wśród świń. Mamy do dyspozycji cały ptasi arsenał od kamikadze po bombowce. Rozgrywka z czasem staje się coraz trudniejsza, gdyż nasi przeciwnicy chowają się pod różnymi konstrukcjami, a nasz odział wystrzeliwany z procy musi skrupulatnie przemyśleć jak zaatakować. Świetna zabawa!

Gra w iTunes:: http://itunes.apple.com/pl/app/angry-birds/id343200656?mt=8

Sheep Launcher Plus! (0,79 Euro)

sheep.png

Całkowity relaks. Nasze zadanie polega na odbijaniu bohatera, którego wystrzeliwujemy w kosmos. Po drodze natrafiamy na różne przydatne gadżety, które mogą przyspieszyć naszą drogę do celu. Prosta i przyjemna rozrywka. W moim przypadku sprawdza się świetnie podczas bujania kołyski gdyż wystarczy tylko jedna ręka do jej obsługi. Ojcowie będą zadowoleni 😉

Gra w iTunes:: http://itunes.apple.com/pl/app/sheep-launcher-plus/id307764433?mt=8

Knights Onrush (0,79Euro)

KnightsOnrush.png

Cel, obrona zamku. Arsenał broni, bogaty. Dodajmy do tego sporą grupę przeciwników o różnych zdolnościach niszczycielskich oraz katapulty i już wiemy, że obojętnie nie przesmykniemy się obok tej gry. Gra z typu „szybkie palce”. Miziając naszego iPhone będziemy odrzucać wrogów od bram i obsługiwać armaty, czary ognia i kusze. Smakowity kąsek, nie ma co. Zapewniam Was, że po wciągającej rozgrywce będziecie długo czyścić ekran telefonu 😉

Gra w iTunes:: http://itunes.apple.com/pl/app/knights-onrush/id312494232?mt=8

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. KrisP

  Angry Birds powoduje, że bateria w moim iPhone’ie siada baaaardzo szybko 🙂 ta gra uzależnia…no i kiedy kolejny update z planszami ! (za free !)

 2. Em_

  „Knights Onrush (07,9Euro)”

 3. ujemny

  Ojj Angry Birds jest genialne, teraz poprawiam wyniki w planszach by zrobić wszędzie 3 gwiazdki za plansze.
  Na iPadzie w HD musi się w to genialnie grać.