^

Relationship 2 – ogarnij projekty i zadania

Relationship.png

W zeszłym tygodniu urodziła się druga wersja aplikacji Relationship. Jej matką jest firma Jumsoft, którą doskonale znacie, bo stworzyła taką perełkę jak Money. Miałem kontakt z poprzednią wersją tego menedżera projektów, jednak nie wzbudził on mojego entuzjazmu. Gdy jednak uruchomiłem nową odsłonę tej produkcji, to gołym okiem widać, że zmiany jakie dopadły ten produkt są drastyczne, a przy swojej cenie (39 dolarów) to aplikacja wyśmienita.

Relationship1-1.png

Jeśli kiedykolwiek potrzebowaliście programu do zarządzania zadaniami, projektami i ludźmi wiecie, że są to zazwyczaj dość mocno skomplikowane produkty. Relationship odbiega od tego schematu i raczy nas świetną funkcjonalnością z prostym interfejsem. Tworzenie projektu to zazwyczaj gromadzenie zadań i monitorowanie ich realizacji. Do tego dochodzą ludzie, wiadomości e-mail, dokumenty, spotkania i szybkie notatki. I właśnie tak działa ten program. Wszystkie te informacje przypisujemy (linkujemy) do naszej pracy tak, aby na spokojnie można nią zarządzać.

Relationship2.png

Program świetnie się sprawi nie tylko jako menedżer projektów. To doskonały aplikacja typu „Do zrobienia”, który jako osobny program mógłby podbić serca Waszych dysków. I znów ogromny urok w prostocie działania. Przeciąganiem dodaję zadania do Projektów. Przesuwając suwak myszką ustalam priorytet zadania. Kliknięciem wybieram datę. Powiem Wam, że jeśli Jumsoft zrobi do tego wersję na iPhone`a (a mają doświadczenie, bo przecież Money jest w wersji telefonicznej), to chyba porzucę używanego obecnie Things. Jakoś ten moduł aplikacji urzekł mnie najmocniej.

Ale to jeszcze nie wszystko. Relations 2 to również szybkie notatki, które uwielbiam robić i zostawiać zapisane na nich rzeczy na później. To także gromadzenie wszelkiej maści plików. Układamy je wygodnie na elektronicznych półkach i rozporządzamy według naszego uznania. Później na przykład będziemy mogli je przesłać naszym kontrahentom. Tak, przesłać pocztą e-mail i to bezpośrednio z programu, bez konieczności uruchamiania Maila.

Relationship3.png

Program jest świetny. Bez wahania mogę Wam go polecić. Mnogość funkcji i możność gromadzenia przeróżnych informacji w jednym miejscu, no to jest coś dla wszystkich, którzy muszą ogarnąć wiele spraw równocześnie. No i ten menedżer zadań. Prosty, ale potężny w swoim działaniu. Aplikacja ląduje w dziale Mój Mac Poleca.

Jumsoft udostępnia wersję 15 dniową. Możecie sprawdzić i posmakować czy nie poniosły mnie emocje 😉 Warto!

Witryna programu Relationship 2 – http://www.jumsoft.com/relationship/
Cena: 39 dolarów
Wersja testowa: 15 dni

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. alfanick

  A integruje się z jakimś zewnętrznym serwisem? Dla mnie takie narzędzia bez integracji z zewnętrzymi serwerami są raczej bez sensu – żyjemy w czasach, gdzie często używa się kilku komputerów przez jedną osobę – przy biurku wygodnie na iMacu, ale w podróży na MacBooku; ważna jest też możliwość współdzielenia danych między współpracownikami. Ja używam Redmine (opensource, napisany w RoR) – system online na moim serwerze, ale miło było by używać natywnej nakładki na Mac OS X. Niestety nikt o tym nie myśli 😉 Np. dobry krok zrobił program Things odkąd dostępna jest synchronizacja między Makiem a iPhonem, ale nie jest niestety między Makiem a Makiem, a już w ogóle między Makiem a serwerem…
  Relationship 2 wygląda cudnie, ale brakuje mu tej synchronizacji…

  • Przemysław Marczyński

   Niestety, tej funkcjonalności brak. Jednak coś czuję, że wersja dla iPhonea się pojawi. To nie jest oficjalna, ani nawet nieoficjalna informacja. Ale mój programowy instynkt wciska mi to w nozdrza 😉

 2. pieprz

  Byłoby fajne po kilku poprawkach, niestety w obecnym stanie wystarczyło mi 10 minut na wyrzucenie Relationship 2 z dysku:
  – Drag & drop – nie wyobrazam sobie uzywac tego durnego linkowania, strasznie nieintuicyjne
  – Klient / foldery email akceptujące przeciąganie maili z Mail.app zamiast biednie duplikowac funkcjonalnosc
  – Z mniejszych rzeczy – możliwość zmian nazw bookmarków i jakiś sensowniejszy do nich dostęp
  – 2 crashe w 15 minut? Serio? Mam staarenki sprzet (iMac 24″ white z 10.5.8) ale nic innego mi sie tak nie zachowuje
  – Appka na iphone faktycznie bardzo by się przydała. Bardzo.
  Ogólnie – pomysł na program świetny, dokładnie takie coś by mi się przydało. Niestety, od strony usability jak dla mnie kiepsko. Znaczy ładne toto jest, ale IMO nie da się używać jeśli ktoś, tak jak ja, musi zarządzać kilkunastoma / kilkudziesięcioma projektami i zespołem przy ciągłym braku czasu 🙂

  • Przemysław Marczyński

   Dzięki za Twoje spostrzeżenia. Konstruktywna krytyka i spojrzenie z innej perspektywy to lubię 😉
   Do do Linkowania. Dla mnie pomysł świetny i właśnie to mnie ciągnie do Relationshp.
   Moduł poczty nie jest genialny. Tutaj się zgadzam. Jednak gdy podepniemy tam konto stricte firmowe, to program daje rade.
   Pady? Nie odnotowałem. Aczkolwiek zasłyszałem nawet od Twórców, że są kłopoty czasem ze stabilnością. Wiedzą i poprawiają na bieżąco.
   Jeśli Relations nie podszedł to zerknij tutaj http://www.objective-decision.com/en/products/contactizerpro/
   Chociaż ostatnio mam wrażenie, że program przymiera i jego rozwój został wstrzymany. Mam nadzieję, że na chwilkę, bo to dobry produkt jest. Bardziej skomplikowany i wybajerzony + cena. Relations świetnie wpisuje się w lukę jaka tworzy się pomiędzy możliwościami a kosztami w tej dziedzinie produktów.

   • pieprz

    Dzięki, zerknę. Co do linkowania jeszcze – sam pomysł jak najbardziej in plus, tylko wykonanie moim zdaniem tragiczne 😉

 3. pieprz

  Mało tego – dodam jeszcze że ni stąd, ni zowąd oznaczył mi wszystkie nieprzeczytane maile na skrzynce IMAP jako przeczytane. No i teraz szukaj wiatru w polu…

 4. Adams

  Contactizer faktycznie jest bardzo dobry. Cena ma jednak wysoką. Nie podoba mi się to co zauważył autor. Wyskoczyłem ze 120 baksów a support aktualizacji i nowych funkcjonalności jest naprawdę mizerny. Czekam na jakaś wersje na iPhone czy iPad. Mają naprawdę duże pole do popisu ale na razie cisza.

 5. Docent

  To ja dodam od siebie ze twórcy właśnie pracują nad wersją na Iphone. Po wypuszczeniu tej wersji – wracają do rozwijania samego Relationship 2 – w totalnie nowe funkcjonalności i ułatwienia. Jeżeli ktoś będzie chciał Polską wersję językową zapraszam do kontaktu ze mną. Pozdrawiam