^

Money 3 pełna kontrola nad finansami

Przemysław Marczyński

31 lipca 2008

money3.jpg

Kilka dni temu firma Jumsoft wydała nową wersję swojego programu Money. Program nie tylko pozwala na planowanie wydatków. Małe firmy powinny docenić nowe funkcje dodane do Money 3.

Oprócz poprawy wyglądy interfejsu program pozwoli na tworzenie dokładnych raportów naszych operacji finansowych oraz wystawiać faktury. Money pozwala tworzyć listę naszych kontrahentów i przedmiotów którymi handlujemy. Przedmioty te możemy poukładać w grupy aby łatwiej odnaleźć się wśród sprzedawanych przedmiotów.

Money3_1.jpg

Aplikacja świetnie się sprawdzi w małych firmach, gdzie dzięki opcji Bills (rachunki) oraz Invoices (faktury) będziemy mogli dokładnie kontrolować swoje płatności i zaległości w należnościach naszych kontrahentów.

Program finansowy nie może obyć się bez raportów. Money pozwoli nam tworzyć podsumowania finansowe z wykresami symbolizującymi nasz stan portfela. Mamy szeroki wachlarz możliwości od raportów z danego miesiąca, po zakupy wybranych partnerów biznesowych czy roczne podsumowania.

Money3_raport.jpg

Nie ukrywam, że program przypadł mi do gustu. Pokusiłbym się nawet używać go do wystawiania faktur gdyby był przystosowany do naszych realiów. Szkoda, że twórcy nie pozwolili na pełną konfigurację opisu faktur. Przykład poniżej.

Money3_2.jpg
Pomimo tej „usterki” warto zapoznać się z tym produktem. Obsługa zapewne nie przysporzy żadnych kłopotów, a rachunki już nas nie zaskoczą. Program powinien przypaść do gustu szczególnie posiadaczom małych i średnich firm.
Witryna Money 3 – http://www.jumsoft.com/money/
Cena – 39 dolarów.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Darek

    A ja polecam program iCompta, sprawdza się dobrze a i jest darmowy