^

Steam dla Mac`a już jest… no prawie

Steam.png

AKTUALIZACJA… patrz poniżej

Co ja Wam będę mówił. Wiecie przecież doskonale, że nadchodzi era grania na Maki. Steam dziś rusza. Nawet już ruszył, tyle tylko, że w moim przypadku już się potknął i leży. Cała sprawa Steame wygląda obiecująco. To taki sklep z grami, podobnie jak iTunes z App Store. Tyle tylko, że pozycje tu są ciekawe i gry pełnowartościowe. Takie wyjęte z pudełka i zapakowane w cyfrowe bajty. Szkoda tylko, że ceny już nie tak atrakcyjne. Przynajmniej pamiętam, że tak było kiedyś, gdy właśnie na Steamie zakupiłem Counter Strike: CS oraz wszystko co nosiło w nazwie Quake. Zresztą ciekaw jestem czy i kiedy te gry będę mógł uruchomić na moim Maku 😉

A jak wyglądała moja przygoda z tą platformą udostępniania gier?

1 Zassałem Steama z tego adresu – KLIKNIJ

2. Uruchomiłem paczkę dmg.

Steam1.png

3. Pierwsze uruchomienie to pobranie kolejnych danych z sieci.

Steam3.png

4. Czas się zalogować. Szczęście, że jest przypominanie haseł i loginów. Steam w moim przypadku to zamierzchłe czasu.

Steam4.png

Steam5.png

5. Wchodzimy do sklepu i…

steam6.png

Niestety, wita nas komunikat, że Steam dla Mac jest jeszcze w fazie beta. Z tego co zapowiada Valve, wszystko ruszy już dziś. Trzymajcie kciuki 😉

AKTUALIZACJA

I udało się. Mamy już Steama. Pusty wprawdzie, ale jest.

Steam7.png

Mam nawet ładnie pokazane moje zbiory gier. Tak, tak wasz redaktor był (jest?) zagorzałym fanem FPP i nie ma sobie równych w tym fachu. Tych którzy wątpią zapraszam na arenę 😉

Steam8.png

Niestety, to wszystko co widzicie powyżej jest bezużyteczne na platformie Mac OS X. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł odświeżyć moje rocket jumpy. Ciekawi mnie jeszcze bardziej jak grafikę udźwignie mój maczek.

Steam9.png

Steam zapowiada sklep z grami dla Maków oraz daje nam możliwość przetestowania gry Portal. Ja niestety nie mogę się do niej dobrać, ale inni mają więcej szczęścia jak widzę w komentarzu.

Steam10.png

Zapowiada się również całkiem ładny wysyp gier. Strona Joystiq już serwuje nam listę 50 pozycji. A są tam smaczki, oj są 😉

Już jest sklep na Steam i są gry.

Steam11.png

Maki i gry

Sam nie wiem, cieszyć się czy płakać. Z jednej strony fajnie będzie oderwać się od pracy i bez włączania telewizora rozerwać szare komórki. Drugie oblicze niesie ze sobą przykre doświadczenia PCetowca. Tuning sprzętu, podkręcanie kart graficznych dla wzbogacenia detali, wyjące wiatraki i oczywiście porownania, kto ile ma klatek. Fuj!

Witryna sklepu Steam – http://store.steampowered.com/ 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Roberto

  Dzięki wielkie za linka 😀
  mały hint:
  za pierwszym razem jak otworzyłem – miałem to samo
  teraz otworzyłem drugi raz aplikację, dociągnął kolejny update i… Portal już się ściąga 😉

 2. nevoX

  Niestety żadna z moich gier nie jest jeszcze dostępna na Maca 😛

 3. goto206

  U mnie niestety Portal się nie ściąga. Po kliknięciu w odnośnik ponowie ładuje się strona startowa. Niezłe perspektywy, ale słaby początek.

 4. max

  Dziś rano można było bez problemu ściągnąć Portal i bezproblemowo pograć 🙂

 5. Błażejos

  Dzięki za info. Szkoda że jakość kodu taka kiepska – uczą się w trakcie pisania? Ściągnąłem installera, dociągnął resztę.. i zwisł. Ponowiłem – to samo: „Application not responding”.
  MBPro 13 z 2010 roku – chyba to nie poblem..
  Szkoda że wydali tyle na marketing, zamiast na porządnie napisany soft.