^

Nadgryzieni – rozmowy o Apple

Przemysław Marczyński

5 lutego 2010
Nadgryzieni.jpg

No ładnie wyszło. Byłem tak zacietrzewiony na nowy produkt Apple, że umknęła mi informacja, jaką miałem Wam przekazać. A mowa o nowym podcaście, który miał swoją premierę razem z iPadem i również sama rozmowa dotyczy tego produktu. Pomimo, że na wstępie ostrzeżono nas o słabej jakości technicznej, nic podobnego nie ma miejsca. Słucha się tej rozmowy bardzo dobrze.
Na przeciw mikrofonów stają Dominik Łada, naczelny magazynu Moje Jabłuszko i redaktor tegoż czasopisma Wojtek Pietrusiewicz. Jeśli jeszcze nie macie dość informacji o nowym dziecku Apple to warto posłuchać tej rozmowy. Podcast przebiega sprawnie i na temat. Nie wygląda jakby Panowie pierwszy raz publicznie występowali. Słucha się tego bardzo sympatycznie i mam nadzieję. że audycje będą pojawiać się systematycznie.
Obok cenionego Apple Blog TV nową inicjatywę witam z otwartymi rękami. Dobrze jest posłuchać innych, gdy mają coś ciekawego do powiedzenia. Trzymam kciuki za Nadgryzionych 😉

Nadgryzieni w iTunes – KLIKNIJ
Kanał RSS – KLIKNIJ
Witryna pierwszego odcinka – KLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (13)
L

13 komentarzy

 1. iSeb

  „Obok cenionego Apple Blog TV…” – raczej trochę przereklamowanego…

  • Przemysław Marczyński

   Myślę jednak, że Apple Blog zgromadziło wierne grono swoich słuchaczy. Należy oddać tutaj Pawłowi i Włodkowi, że są pionierami Makowymi w tej dziedzinie i wychodzi im to pod względem medialnym dobrze. Od siebie dodam, że opinia makojada o AB pokrywa się z moją.

   • iSeb

    A ja dodam, że obecna formuła AB sprawiła iż naprawdę wielu słuchaczy/widzów zaniechało dalszego marnowania czasu na oglądanie wygłupów przed kamerą Pawła i Włodka.

 2. makojad

  Fajnie, że panowie postanowili stanąć przed mikrofonami, ale zastanawiam się kto im te nazwy nieszczęsne wymyśla? 'Moje Jabłuszko’ – infantylny tytuł, dobry dla magazynu dla przedszkolaków, czytelnik podświadomie odbiera pismo jako niepoważne. 'Nadgryzieni’ – zawiera negatywną konotację, „nadgryzione” kojarzy się z „wybrakowanym”. Nazwa podcastu wysyła więc odbierany podświadomie sygnał do słuchacza: jesteś wybrakowany, tak jak my.
  @iSeb
  Myślę, że sama forma AB jest świetna, niestety podcast zdaje się być adresowany do specyficznej grupy wiekowej „do lat 20”, a przynajmniej tak ja to odbieram gdy słucham go kilkanaście lat później. 😉

  • Przemysław Marczyński

   Mi „Nadgryzieni” przypadło do gustu. Związane z jabłuszkiem i osobiście przywodzi mi na myśl zakręconych ludzi na punkcie Apple. Warto chybaby skupić się na samej treści podcastu. Co nam się podoba, a co powinno się poprawić w kolejnych odcinkach.

 3. iSeb

  @makojad: AB kiedyś był całkiem dobry. Teraz to już coś pokroju Plotka z materiałem wideo, robieniem sobie jaj, dużą ilością „prywaty” i niepotrzebnych rzeczy. Teraz koledzy z KrakSpot.tv zaczęli prezentować coś znacznie lepszego. Mam nadzieję że będą trzymać poziom a w sumie to „podnosić poprzeczkę”

 4. Moridin

  Ksywka „Makojad” coraz bardziej zaczyna kojarzyć mi się ze słowem „troll” – „De gustibus non est disputandum”. Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek widział pozytywny komentarz, a tym bardziej konstruktywną krytykę. Nie to nie ja wymyślałem nazwy jakby co.
  Twoje wywody są doprawy tak naciągane jak guma między dwoma dziewczynkami na placu zabaw.

 5. iSeb

  Mi to w sumie obojętne jaka nazwa będzie, byle by treść była ok. No i była w 99%. Bo z tym AGPS-em to wpadka taka, że powinniście się Panowie zapaść ze wstydu pod ziemię.

 6. Moridin

  iSeb: już przepraszałem za pomylenie GPS vs. AGPS vs. GPS+AGPS. Pojęć i definicji sporo na świecie a mi skojarzyło się z technologią z iPhone 2G. Zresztą tylko iPad z 3G ma GPS. Poza tym pierwszy raz przed mikrofonem na dodatek bez drinka. 😉 Nastepnym razem poprawie formę.

 7. iSeb

  @Moridin: Ok. Teraz dopiero zobaczyłem „spis treści”. Podcast mi się spodobał. Cały czas mówicie o konkretach, nie marnujecie czasu na żadne pierdoły. Dodałem subskrypcję do iTunes i czekam na następny odcinek 🙂

 8. Moridin

  @iSeb: jest już w iTunes. Szczegóły w pasku bocznym na Makowym ABC.

 9. iSeb

  @Moridin: Hmm, a ja wcześniej kliknąłem na link stąd i pobrał mi sie podcast a subskrybcja dodała się jako 'Makowe ABC’. Czyli mam zmienić żeby wszystko było ok?

 10. Moridin

  @iSeb: tak jest 🙂