^

Nadgryzieni – rozmowy o Apple

Przemysław Marczyński

5 lutego 2010
Nadgryzieni.jpg

No ładnie wyszło. Byłem tak zacietrzewiony na nowy produkt Apple, że umknęła mi informacja, jaką miałem Wam przekazać. A mowa o nowym podcaście, który miał swoją premierę razem z iPadem i również sama rozmowa dotyczy tego produktu. Pomimo, że na wstępie ostrzeżono nas o słabej jakości technicznej, nic podobnego nie ma miejsca. Słucha się tej rozmowy bardzo dobrze.
Na przeciw mikrofonów stają Dominik Łada, naczelny magazynu Moje Jabłuszko i redaktor tegoż czasopisma Wojtek Pietrusiewicz. Jeśli jeszcze nie macie dość informacji o nowym dziecku Apple to warto posłuchać tej rozmowy. Podcast przebiega sprawnie i na temat. Nie wygląda jakby Panowie pierwszy raz publicznie występowali. Słucha się tego bardzo sympatycznie i mam nadzieję. że audycje będą pojawiać się systematycznie.
Obok cenionego Apple Blog TV nową inicjatywę witam z otwartymi rękami. Dobrze jest posłuchać innych, gdy mają coś ciekawego do powiedzenia. Trzymam kciuki za Nadgryzionych 😉

Nadgryzieni w iTunes – KLIKNIJ
Kanał RSS – KLIKNIJ
Witryna pierwszego odcinka – KLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (13)
L

13 komentarzy

 1. iSeb

  „Obok cenionego Apple Blog TV…” – raczej trochę przereklamowanego…

  Odpowiedz
  • Przemysław Marczyński

   Myślę jednak, że Apple Blog zgromadziło wierne grono swoich słuchaczy. Należy oddać tutaj Pawłowi i Włodkowi, że są pionierami Makowymi w tej dziedzinie i wychodzi im to pod względem medialnym dobrze. Od siebie dodam, że opinia makojada o AB pokrywa się z moją.

   Odpowiedz
   • iSeb

    A ja dodam, że obecna formuła AB sprawiła iż naprawdę wielu słuchaczy/widzów zaniechało dalszego marnowania czasu na oglądanie wygłupów przed kamerą Pawła i Włodka.

    Odpowiedz
 2. makojad

  Fajnie, że panowie postanowili stanąć przed mikrofonami, ale zastanawiam się kto im te nazwy nieszczęsne wymyśla? 'Moje Jabłuszko’ – infantylny tytuł, dobry dla magazynu dla przedszkolaków, czytelnik podświadomie odbiera pismo jako niepoważne. 'Nadgryzieni’ – zawiera negatywną konotację, „nadgryzione” kojarzy się z „wybrakowanym”. Nazwa podcastu wysyła więc odbierany podświadomie sygnał do słuchacza: jesteś wybrakowany, tak jak my.
  @iSeb
  Myślę, że sama forma AB jest świetna, niestety podcast zdaje się być adresowany do specyficznej grupy wiekowej „do lat 20”, a przynajmniej tak ja to odbieram gdy słucham go kilkanaście lat później. 😉

  Odpowiedz
  • Przemysław Marczyński

   Mi „Nadgryzieni” przypadło do gustu. Związane z jabłuszkiem i osobiście przywodzi mi na myśl zakręconych ludzi na punkcie Apple. Warto chybaby skupić się na samej treści podcastu. Co nam się podoba, a co powinno się poprawić w kolejnych odcinkach.

   Odpowiedz
 3. iSeb

  @makojad: AB kiedyś był całkiem dobry. Teraz to już coś pokroju Plotka z materiałem wideo, robieniem sobie jaj, dużą ilością „prywaty” i niepotrzebnych rzeczy. Teraz koledzy z KrakSpot.tv zaczęli prezentować coś znacznie lepszego. Mam nadzieję że będą trzymać poziom a w sumie to „podnosić poprzeczkę”

  Odpowiedz
 4. Moridin

  Ksywka „Makojad” coraz bardziej zaczyna kojarzyć mi się ze słowem „troll” – „De gustibus non est disputandum”. Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek widział pozytywny komentarz, a tym bardziej konstruktywną krytykę. Nie to nie ja wymyślałem nazwy jakby co.
  Twoje wywody są doprawy tak naciągane jak guma między dwoma dziewczynkami na placu zabaw.

  Odpowiedz
 5. iSeb

  Mi to w sumie obojętne jaka nazwa będzie, byle by treść była ok. No i była w 99%. Bo z tym AGPS-em to wpadka taka, że powinniście się Panowie zapaść ze wstydu pod ziemię.

  Odpowiedz
 6. Moridin

  iSeb: już przepraszałem za pomylenie GPS vs. AGPS vs. GPS+AGPS. Pojęć i definicji sporo na świecie a mi skojarzyło się z technologią z iPhone 2G. Zresztą tylko iPad z 3G ma GPS. Poza tym pierwszy raz przed mikrofonem na dodatek bez drinka. 😉 Nastepnym razem poprawie formę.

  Odpowiedz
 7. iSeb

  @Moridin: Ok. Teraz dopiero zobaczyłem „spis treści”. Podcast mi się spodobał. Cały czas mówicie o konkretach, nie marnujecie czasu na żadne pierdoły. Dodałem subskrypcję do iTunes i czekam na następny odcinek 🙂

  Odpowiedz
 8. Moridin

  @iSeb: jest już w iTunes. Szczegóły w pasku bocznym na Makowym ABC.

  Odpowiedz
 9. iSeb

  @Moridin: Hmm, a ja wcześniej kliknąłem na link stąd i pobrał mi sie podcast a subskrybcja dodała się jako 'Makowe ABC’. Czyli mam zmienić żeby wszystko było ok?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.