^

8 aplikacji na 3 urodziny

Przemysław Marczyński

31 stycznia 2010
mojmac_na3urodziny.png

Świętowanie 3. urodzin Mój Mac zaczęliśmy rozdaniem książek i kilku kodów do aplikacji na iPhone`a. W zaciszu Twittera oraz Blipa, trwało małe preludium do tego co chciałem Wam przygotować. Deser urodzinowy będzie bardzo smaczny i zapewniam Was, że zabawa będzie wyśmienita. Nagrody, nagrody i nagrody. Tylko tyle mam do powiedzenia;-)

Z ogromną radością, przy wsparciu fantastycznych programistów ogłaszam najbardziej fantastyczny weekend w dziejach witryny. Będzie się działo dużo i muszę przyznać, że przerosło to moje najśmielsze oczekiwania. Zamiar był prosty. Przygotować małą paczkę dla jednego z czytelników i dać szansę cieszyć się aplikacjami, których sam używam i uważam je za jedne z najlepszych na komputerze Apple. Zamiast jednej paczki, szaleństwo urodzinowe będzie trwało przynajmniej tydzień. Za co już teraz, dziękuję fantastycznym osobą, które tworzą dla nas równie wspaniałe produkty.
Dziś do oddania mam 1 paczkę kilku programów. Starałem się przygotować ją pod kątem każdego z nas i mam nadzieję, że wybór padł na ciekawe pozycje.

Things to synonim menedżera zadań na Mac OS X. Wyśmienity interfejs użytkownika idące w parze z możliwościami planowania każdego dnia. Genialny w swojej prostocie program, bez którego nie wyobrażam sobie dnia pracy. Wyróżniona również przez redakcję Macworld`a oraz samo Apple. Witryna aplikacji.

things.jpg

1Password, tej aplikacji nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Ja nie potrafię już funkcjonować bez tej aplikacji. Menedżer haseł i towarzysz codziennego wertowania stron internetowych. Witryna aplikacji.

1Password.jpg

NoteBook ten notatnik wyznacza nowe standardy w podejściu do tworzenia informacji. Jest tak intuicyjny, jak papierowy notes, ale znacznie wydajniejszy, jak przystało na komputerową aplikację. Możliwości praktycznie nieograniczone. Od tworzenia szybkich informacji, po planowanie wyjazdów oraz listy „Do zrobienia”. Fantastyczny! Witryna aplikacji.

notebook.jpg

CleanMyMac posprząta nasz system. Od wyrzucenia zbędnych programów, po skasowanie nadmiaru danych z dysku. Prosty w obsłudze, ale potrafi zrobić skutecznie zadbać o czystość Mac OS X. Witryna aplikacji.

cleanmymac.jpg

YummyFTP to klient FTP. Jeśli czytacie uważnie moje opinie na temat tego typu aplikacji, to wiecie zapewne, którą uważam za najlepszą 😉 Tak, ten smakowity program posiada dużo funkcji, które uproszczą nam codzienną pracę z serwerami plików w sieci. Witryna aplikacji.

yummyftpokno.png

Ecoute jest dla lubiących odtwarzanie muzyki prawdziwym rarytasem. Może czytaliście moją opinię na jego temat na tej stronie. Nieśli nie, użyjcie opcji szukaj i poznajcie recenzję chyba najlepszego odtwarzacza muzycznego jaki możemy znaleźć pod Mac OS X. Witryna aplikacji

Ecoute.jpg

Cashculator jest jak znalazł do zarządzania naszymi finansami. Prosta aplikacja, której zadaniem jest pilnowanie naszego budżetu, a nie walka z mnogością opcji. Kłopoty z wydatkami, ten program pomoże nam je okiełznać. Nowy produkt, ale na pewno wart bliższego poznania. Witryna aplikacji.

Cashculator.jpg

iStopMotion Express służy do tworzenia animacji poklatkowych. Przy małym nakładzie sił, możemy uzyskać świetnie wyglądającą produkcję. Doskonałe narzędzie dla młodszych członków naszej rodziny. Witryna aplikacji.

istopmotion.jpg

Konkurs
Pytania są proste i mam nadzieję, że nie sprawią Wam trudności. Odpowiedzi ślijcie na 3urodziny@mojmac.pl. Poproszę Was również o przekazanie tej informacji na Blipie, Twitterze lub w innej części sieci – Wygraj paczkę doskonałych aplikacji na 3 urodziny witryny Mój Mac – https://mojmac.pl/2010/01/31/8-aplikacji-na-3-urodziny/ . Następnie wklejcie odnośnika do tej wiadomości w komentarzu.

Biorąc udział w zabawie, wyrażacie też zgodę na wszystkie punkty w poniższych Zasadach, więc zapoznajcie się z nimi dokładnie.
Życzę Wam powodzenia. Głosy zbieramy do 7 lutego, 2010 roku.
Pytania konkursowe

1. Ile wszystkich wiadomości pojawiło się na MM (łącznie z tym – do 31.01.2010)?
2. Pod jakim adresem istniał pierwowzór obecnej witryny?
3. Przy użyciu jakiej aplikacji była tworzona pierwsza strona będąca pierwowzorem www.mojmac.pl?

Zasady:
1. Należy poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wysłać je na adres 3urodziny@mojmac.pl
2. Należy umieścić informację o konkursie (Wygraj paczkę doskonałych aplikacji na 3 urodziny witryny Mój Mac – Wygraj paczkę doskonałych aplikacji na 3 urodziny witryny Mój Mac – https://mojmac.pl/2010/01/31/8-aplikacji-na-3-urodziny/ ) na Blipie, Twitterze, Facebooku, Flakerze lub innej witrynie społecznościowej.
3. W komentarzu proszę o umieszczenie odnośnika do informacji wymaganej w punkcie 2.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić wszystkie trzy zalecenia z punktów 1-3.
5. Jedna osoba może wysłać zgłoszenie tylko jeden raz.
6. Osoba, która wygra paczkę programów w konkursie zgadzają się na przekazanie danych producentom aplikacji, potrzebnych do wygenerowania kodów licencyjnych i umieszczenia ich w bazie klientów.
7. Koniec konkursu 7 lutego, 2010 roku.
8. Nagrodą jest jedna paczka programów opisanych w tekście artykułu.
Więcej niespodzianek w drodze 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (41)
L

41 komentarzy

 1. iPodzik

  Szkoda, że do wygrania kody :P. Jakoś się w nich nie lubuję (sam mam sporą kolekcję do oddania :P).

 2. Maciej Bielski

  Chętnie wziąłbym udział, jednak wszystkie, które mogłyby mnie interesować już posiadam ; )
  W każdym razie dzięki za to co już wygrałem i gratulacje 3 lat. Pozdrawiam.

 3. ephp.pl

  fajne aplikacje, fajny konkurs, ale zasady nie podobają mi się, w przypadku gdy subskrybuję np kanał #mac co chwilę dostaję identyczne info 😐 gratuluję pomysłu na promocję, ale trochę irytujące 🙁

  • Przemysław Marczyński

   Mam nadzieję, że tagowanie nie jest aż tak uciążliwe. Jeśli jednak przeszkadza, to możliwe jest umieszczanie informacji bez tych oznaczeń i głos będzie również ważny.
   Wiem, że #mac i inne tagi obserwuje grupa ludzi, która może być potencjalnie zainteresowana zdobyciem tych aplikacji. Stąd pomysł, aby poinformować jak najszersze grono. To tyle głosem wyjaśnienia.
   Kto więc nie chce, nie musi tagować.

 4. wojtek p.

  wiadomo może kiedy ogłoszony zostanie szczęśliwy zwycięzca?

  • Przemysław Marczyński

   We wtorek. Dziś od 5 jestem na nogach i 10 minut temu wróciłem do domu. Dziś miała być również kolejna niespodzianka. Ze wszytkim musicie poczekać do jutra wieczór.