^

po-Sloochaj! radia na iPhone

Przemysław Marczyński

22 stycznia 2010

sloochaj.png

Nie jestem telewizyjny. Szklany ekran od długiego czasu nie przyciąga mojej uwagi na dłużej. Co innego z radiem. Tego pudełka mogę słuchać długo i z przyjemnością rozpływam się przy dźwiękach Trójki. Właśnie dlatego program Sloochaj!, wzbudził moje zainteresowanie. I przyznam, udał się z jednym małym problemem. Zacznijmy jednak od dobrego.

sloochaj2.PNG

Interfejs w moim odczuciu bardzo przyjemny. Czytelne menu z najważniejszymi funkcjami na dole ekranu plus dodatkowe funkcje edycji listy oraz obsługi odtwarzania stacji radiowych powyżej. Możemy spośród długiej listy naszych ojczystych stacji radiowych zbudować grupę Ulubionych kanałów do których sięgamy najczęściej. Znajdziemy tutaj najpopularniejsze etery w kraju, zaczynając od Radia Zet, RMF FM, Antyradio, Złote przeboje, a kończąc na regionalnych rozgłośniach. Niestety, i to biję głową w stół i wyję do księżyca stwierdzam, że brak tu jest mojej Trójki. Niestety program Sloochaj! wspiera radia nadające w formacie AAC oraz MP3, a „3” nadaje po swojemu. Dla mnie to cios,.

Jakość odtwarzanych audycji jest dobra. Nie dostrzegłem różnicy podczas odsłuchu Antyradua z ich witryny i na iPhone co jest dużym plusem dla Sloocha!. Co ważne na bieżąco jesteśmy informowani o tym, ile danych już pobraliśmy z sieci. Dla bezpieczeństwa naszego portfela program pozwoli zablokować pobieranie informacji poprzez sieć 3G lub EDGE. Mała rzecz, a warta wspomnienia.

sloochaj3.jpg

Program posiada trzy ciekawe opcje. Pierwszą z nich jest możliwość nagrywania audycji. Podczas odsłuchu radia możemy wcisnąć przycisk mikrofonu aby audycja zachowała się na dysku telefonu. Tutaj jednak wytknę brak możliwości przesłania pliku dalej w świat oraz brak większej ilości informacji o zapisanym pliku (długość nagranego materiału). Ciesz również fakt, że dano nam sposobność odsłuchu radia w tle, czyli program Sloochaj! nie musi być aktywny. Trzecią funkcja programu o której chcę uczynić wzmiankę jest budzik. Doskonały dodatek, aby witać poranek z ulubioną muzyką. To będzie moja ulubiona funkcjonalność tej aplikacji, bez dwóch zdań 😉

sloochaj2.jpg

Nie dziwi mnie fakt, że obecnie Sloochaj! jest numer jeden w Polskim AppStore. Program jest tani 0,79 Euro i powinien zaspokoić większość naszych radiowych gustów. Obsługuje się go bez większych kłopotów, a polski interfejs jeszcze bardziej uprzyjemnia obcowanie z programem. Nie jest to produkt doskonały (nieszczęsna Trójka), ale przyznaję, że prezentuje się solidnie jako odbiornik radiowy.

Aktualizacja
Nowa wersja (1.40) wspiera obsługę stacji radiowych kodowanych przy pomocy WMA oraz OGG. co za tym idzie, Trzeci Program Polskiego Radia działa bez problemu. Podobnie jak Eska Rock.

Sloochaj! w iTunes – KLIKNIJ
Cena – 0,79 Euro
Witryna programu – http://www.sloochaj.pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (19)
L

19 komentarzy

 1. oloko

  Byłem właśnie ciekawy czy działa Trójka. Nie ma Trójki to nie kupuje 🙂

  • Przemysław Marczyński

   Wiem, że autorzy wysłali odpowiednie zapytanie o możliwościach uruchomienia audycji z Trójki. Jak będę coś wiedział, napiszę w komentarzu.

 2. MACiek

  … a mi się udało zdobyć darmowy kod 🙂
  Wadą wg mnie jest fakt, że nie można ustawić budzika, aby włączył wybrany kanał radiowy tylko wybiera się utwór z iTunes 🙁
  … a Trójki nie słucham, najczęściej jest to Zetka lub RMF 🙂

  • Przemysław Marczyński

   Ależ da się słuchać radia jako budzik. Wybierając utwór z biblioteki muzycznej zabezpieczamy się przed niemożnością połączenia się ze stacją internetową a tym faktem niezdążeniem do pracy na czas. W opcjach jest FileSafe, czyli „plik zabezpieczający”. Oczywiście autorzy mogli dodać w funkcji Budzik możliwość wskazania radia które będzie nas budzić (tak brane jest ostatnio słuchane) co może powodować taką pomyłkę.

 3. Wojtek

  Czy aby na pewno nie da się wysyłać nagranej audycji. Na ekranie startowym pod nazwą programu jest hasło: ” Słuchaj, nagrywaj, wyślij „

  • Przemysław Marczyński

   Właśnie też się nad tym zastanawiałem czy przypadkiem czegoś nie przeoczyłem. I z moich zmagań z aplikacją wynika, że z listy Pliki nie da się przesłać lub udostępnić pliku.

 4. Slooshaj

  To enable sending of recorded music go to Settings – Twitter and enter into Username and Password : slooshaj
  Click on Save and you will be able to send music from Files screen over the email 🙂

 5. helus

  Właśnie właśnie,co jest z polskim radiem? działa? Jeśli tak to biorę, bo moja mozilla ma z tym radiem straszne problemy.

  • Przemysław Marczyński

   Na razie nie działa. Slooshaj wystosowało do Polskiego Radia e-maila w tej sprawie. Ja też dziś napiszę odpowiednie zapytanie. I zachęcam do pisania na własną rękę do PR. A może się uda uruchomić je nie tylko przez witrynę radiową.

 6. helus

  No to już wiem.
  Nie ma polskiego radia!
  apeluje a wsparcie autorów aplikacji i napisanie w tej sprawie do Polskiego Radia.
  Ja już tak uczyniłem

 7. Patrycjusz

  darmowe fstream polecam…lista kanałów jest imponjąca 🙂 ja uzywam zarowno na gejPhone jak i na maćku 🙂

 8. fascik

  Duży plus za funkcję budzika i FileSafe. Wyciągnąłem z szafy zakurzony sprzęt z radiem i dockiem do iPoda. Odpaliłem Słoochaj i śmiga aż miło. Dodatkowo ładuje mi iPhona. 🙂 Budzik będę testował w weekend.
  W sumie FStream mógłby rozszerzyć nieco swoje możliwości i byłby równie dobrą aplikacją.

 9. dreamer

  Polecam Pocket Tunes. Są niemal wszystkie polskie rozgłośnie, także trójka. To moja jedyna radiowa aplikacja. Ma wszystko czego trzeba

 10. Filip

  Z tego co wyczytałem na forum Sloochaj to najnowsze uaktualnienie będzie wspierać WMA. Czyli teoretycznie nie powinno być problemu z ręcznym dodaniem Trójki.

 11. Przemysław Marczyński

  Potwierdzam. Otrzymałem potwierdzenie, że nowa wersja 1.40 została wysłana już do zatwierdzenia przez Apple. Program będzie wspierał nowe kodeki WMA oraz OGG. Trójka ma śmigać 😉

 12. Przemysław Marczyński

  Nowa wersja Sloochaj! wspiera Trójkę. Więc w moim odczuciu aplikacja wyśmienita!

 13. wojtek

  Sloochajcie. Nagrałem w Sloochaj fragment audycji radiowej, ale teraz nie wiem zupelnie jak ja wyeksportowac do komputera. Czy macie jakies podpowiedzi?

 14. Just

  Witam, w jaki sposób nagrać w Sloochaj audycję emitowaną w radiowej Trójce? Przycisk nagrywania „mikrofon” nie podświetla się (czyli pozostaje nieaktywny) w czasie odtwarzania audycji w formacie .wma lub .ogg a po przełączeniu na format .aac lub .mp3 pojawia się informacja, że nie udało się odtworzyć strumienia. Proszę o radę i pozdrawiam.

 15. du hoc nhat ban

  thanks this topic, I like it, pls continue