^

Polska wersja Parallels Desktop 5 for Mac już w sprzedaży

Przemysław Marczyński

20 stycznia 2010

parallels.jpg

Premiera wersji piątej programu Parallels for Dekstop miała miejsce w listopadzie. Dziś możemy spokojnie zasiąść do aplikacji z polskim interfejsem, gdyż właśnie pojawił się na półkach sklepowych. Parallels for Desktop 5 to bardzo zacne oprogramowanie pozwalające uruchomić różne systemy operacyjne na naszym Macu.

Wśród nowych możliwości „piątki” znajdziemy obsługę Windowsa 7 (32 bity i 64 bity) oraz wsparcie dla wielu monitorów w systemach operacyjnych. Dla naszej wygody dodano wsparcie dla gestów gładzika oraz obsługę Apple Remote. Nowy Parallels to również nowe narzędzie pozwalające na migrację różnych systemów do wirtualnej maszyny Parallels for Desktop. Warto również wspomnieć o widoku Crystal mode czyli trybie wszystkie funkcje Koherencji jednocześnie – ukrycie elementów interfejsu Parallels for Desktop.

Chciałem zauważyć, że program po polsku możemy pobrać nie tylko na stronie generalnego dystrybutora firmy ITXON, ale również poprzez witrynę firmy Parallels (http://www.parallels.com/pl/download/desktop/). Mimo faktu, że może się wydawać to błahostką, a nawet naturalną rzeczą zapewniam Was, że wcale tak nie było. Cieszy więc fakt, że kolejna znacząca aplikacja na scenie Macowej dostrzegła nasz rynek.

Ważna informacja dotycząca aktualizacji

Wszyscy użytkownicy, którzy kupili polską wersję językową Parallels Desktop 4.0 for Mac po 01.10.2009 mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji do najnowszej wersji programu. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie http://www.parallels.com/pl/keyfor5/request/other/. Akcja promocyjna potrwa do 15 lutego 2010 roku.

Witryna programu Parallels – http://www.parallels.com/eu/
Witryna firmy ITXON (opis programu po polsku – http://www.itxon.pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. grafmarr

    To dobra informacja, że jest polska wersja dostępna na oficjalnej stronie Parallels. Małym zgrzytem jest jednak to, że serwis internetowy jest nadal dostępny tylko w językach w których Parallels Desktop był już wcześniej dystrybuowany. Pozostaje mieć nadzieję, że i to niedługo się zmieni. Domyślam się jednak, że wpływ na to może mieć ilość zakupionych polskich wersji tego programu.

  2. Krzysztof Win

    Z przyczyn technicznych sprzeda się ich sporo.