Kategorie Archiwum

Wyjmujemy z pudełka – Rosetta Stone, kurs angielskiego

Czy jest dużo aplikacji na Maca do nauki języków obcych? Nie przypuszczam. Czy jest zatem jakaś pozycja warta uwagi? Pierwsze co nasuwa mi się na myśl to bez zająknięcia Rosetta Stone. Czy przypadkiem nie jest to zbyt droga aplikacja? Cena może odstraszyć. Jednak gdy zobaczymy co zawiera pudełko, zrozumiemy, że warto zainwestować w ten produkt. Rosetta Stone po prostu zarządza, jeśli mówimy o kursach językowych.

Pudło (nie pudełeczko) jakie otrzymujemy w nasze łapki jest po pierwsze ciężkie, po drugie masywne, a po trzecie śliczne. Zdjęcia jakie opasują opakowanie, są tak samo dobre jak te, które znajdziemy w samym programie. Samo dobranie się do pudełka to proces, gdyż musimy przebrnąć przez trzy wkładki. Rosetta potrafi zbudować miłą atmosferę nie tylko przy nauce, ale jeszcze przed włożeniem płyt do napędu.

Na boku pudełka znajdziemy informację o tym co znajdziemy w żółtym opakowaniu. Odczytamy na jaką platformę dedykowana aplikacja oraz jaki poziom kursu kupiliśmy.

Jak już wspominałem, będziemy musieli poświęcić trochę czasu na dostanie się do materiałów z kursem. Im bliżej wnętrza tym robi się ciekawiej.

Wreszcie można zobaczyć, co kryje się w tak misternie przyrządzonym pudle. Teraz przekonamy się, że oferta Rosetta Stone pozostawia konkurencję daleko. Płyty, karteczki, książeczka, naklejka i trochę innej makulatury. Jest w co wkładać ręce.

Pod spodem skrywają się słuchawki na USB. Może nie należą do zbyt wygodnych (ja wolę jak cale ucho jest zakryte) ale do nauki języka w zupełności wystarczą. Oczywiście posiadają mikrofon do testowania wymowy.

Czas na wyjęcie zawartości opakowania. Płyty z kursem znajdują się w tekturowej osłonie. Na jednej mamy płytę instalacyjną druga zaś to właściwy kurs.

W osobnym pudełku odnajdziemy cztery płyty audio. Każda płyta jest uzupełnieniem słownictwa oraz gramatyki występującego w konkretnych etapach kursu. Na pudełku mamy informację czego dotyczy wskazany nośnik i nad jakimi problemami językowymi się zatrzymuje.

Książeczka wydana na śliskim papierze o wysokiej gramaturze. Jest świetnym wprowadzeniem do rozpoczęcia pracy z programem.

Nie jest to gruba pozycja, ale jak tu pisać grubą instrukcję do prostej aplikacji. Pomimo tego, wszystko jest wyjaśnione na obrazkach, więc nawet bez znajomości angielskiego (dopiero go poznamy, po to kupiliśmy ten kurs:-)) wszystko powinno być jasne.

Na deser obdarzono nas „Szybkim startem” jeśli chcemy natychmiast położyć łapki na programie w komputerze. Krótka broszurka o instalacji mikrofonu pomoże nam w pierwszej konfiguracji oraz treść licencji.

Mamy też naklejkę, która ma byś świadectwem tego, że nasze postępy w nauce zawdzięczamy właśnie Rosetta Stne.

I to już wszystko co znajdziemy w pudełku. Osobiście jestem pod dużym wrażeniem tej aplikacji. Oczywiście nie chodzi tylko o to co jest w pudełku, ale o samą jakość kursu. Mój angielski (szczególnie gramatyka) ma wiele do życzenia, więc z przyjemnością siadam do Rosetta Stone i stwierdzam, że jest to kawal wyśmienitej aplikacji. Ja lepszego produktu nie znam. Na PC swojego czasu używałem EuroPlus`a, jednak RS rozkłada go na łopatki.

Rosetta Stone wkrótce pokaże się w kolumnie „Mój Mac Poleca”. Program jest wyjątkowy i wart swoje (wysokiej) ceny. Jeśli szukacie kursu nie tylko angielskiego, to przyjrzyjcie się tej produkcji.

O kursie Rosetta Stone przeczytacie również w Moim Jabłuszku 9/2009 – klik.

Witryna Rosetta Stone – KLIKNIJ
Ceny (English British): Level 1 – 169£ / Level 2 – 199£ / Level 3 – 199£ / Level 1,2,3 – 379£
Ceny internetowego dostępu do kursu – 129£ (6 miesięcy) / 199£ (12 miesięcy)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.