rosettastone01.jpg

Czy jest dużo aplikacji na Maca do nauki języków obcych? Nie przypuszczam. Czy jest zatem jakaś pozycja warta uwagi? Pierwsze co nasuwa mi się na myśl to bez zająknięcia Rosetta Stone. Czy przypadkiem nie jest to zbyt droga aplikacja? Cena może odstraszyć. Jednak gdy zobaczymy co zawiera pudełko, zrozumiemy, że warto zainwestować w ten produkt. Rosetta Stone po prostu zarządza, jeśli mówimy o kursach językowych.

Pudło (nie pudełeczko) jakie otrzymujemy w nasze łapki jest po pierwsze ciężkie, po drugie masywne, a po trzecie śliczne. Zdjęcia jakie opasują opakowanie, są tak samo dobre jak te, które znajdziemy w samym programie. Samo dobranie się do pudełka to proces, gdyż musimy przebrnąć przez trzy wkładki. Rosetta potrafi zbudować miłą atmosferę nie tylko przy nauce, ale jeszcze przed włożeniem płyt do napędu.

rosettastone02.jpg

Na boku pudełka znajdziemy informację o tym co znajdziemy w żółtym opakowaniu. Odczytamy na jaką platformę dedykowana aplikacja oraz jaki poziom kursu kupiliśmy.

rosettastone03.jpg

rosettastone04.jpg

Jak już wspominałem, będziemy musieli poświęcić trochę czasu na dostanie się do materiałów z kursem. Im bliżej wnętrza tym robi się ciekawiej.

rosettastone05.jpg

rosettastone06.jpg

Wreszcie można zobaczyć, co kryje się w tak misternie przyrządzonym pudle. Teraz przekonamy się, że oferta Rosetta Stone pozostawia konkurencję daleko. Płyty, karteczki, książeczka, naklejka i trochę innej makulatury. Jest w co wkładać ręce.

rosettastone07.jpg

Pod spodem skrywają się słuchawki na USB. Może nie należą do zbyt wygodnych (ja wolę jak cale ucho jest zakryte) ale do nauki języka w zupełności wystarczą. Oczywiście posiadają mikrofon do testowania wymowy.

rosettastone08.jpg

rosettastone18.jpg

Czas na wyjęcie zawartości opakowania. Płyty z kursem znajdują się w tekturowej osłonie. Na jednej mamy płytę instalacyjną druga zaś to właściwy kurs.

rosettastone09.jpg

rosettastone10.jpg

W osobnym pudełku odnajdziemy cztery płyty audio. Każda płyta jest uzupełnieniem słownictwa oraz gramatyki występującego w konkretnych etapach kursu. Na pudełku mamy informację czego dotyczy wskazany nośnik i nad jakimi problemami językowymi się zatrzymuje.

rosettastone11.jpg

rosettastone12.jpg

rosettastone13.jpg

Książeczka wydana na śliskim papierze o wysokiej gramaturze. Jest świetnym wprowadzeniem do rozpoczęcia pracy z programem.

rosettastone14.jpg

Nie jest to gruba pozycja, ale jak tu pisać grubą instrukcję do prostej aplikacji. Pomimo tego, wszystko jest wyjaśnione na obrazkach, więc nawet bez znajomości angielskiego (dopiero go poznamy, po to kupiliśmy ten kurs:-)) wszystko powinno być jasne.

rosettastone15.jpg

Na deser obdarzono nas „Szybkim startem” jeśli chcemy natychmiast położyć łapki na programie w komputerze. Krótka broszurka o instalacji mikrofonu pomoże nam w pierwszej konfiguracji oraz treść licencji.

rosettastone16.jpg

Mamy też naklejkę, która ma byś świadectwem tego, że nasze postępy w nauce zawdzięczamy właśnie Rosetta Stne.

rosettastone17.jpg

I to już wszystko co znajdziemy w pudełku. Osobiście jestem pod dużym wrażeniem tej aplikacji. Oczywiście nie chodzi tylko o to co jest w pudełku, ale o samą jakość kursu. Mój angielski (szczególnie gramatyka) ma wiele do życzenia, więc z przyjemnością siadam do Rosetta Stone i stwierdzam, że jest to kawal wyśmienitej aplikacji. Ja lepszego produktu nie znam. Na PC swojego czasu używałem EuroPlus`a, jednak RS rozkłada go na łopatki.

rosettastone22.jpg

rosettastone21.jpg

Rosetta Stone wkrótce pokaże się w kolumnie „Mój Mac Poleca”. Program jest wyjątkowy i wart swoje (wysokiej) ceny. Jeśli szukacie kursu nie tylko angielskiego, to przyjrzyjcie się tej produkcji.

O kursie Rosetta Stone przeczytacie również w Moim Jabłuszku 9/2009 – klik.

Witryna Rosetta Stone – KLIKNIJ
Ceny (English British): Level 1 – 169£ / Level 2 – 199£ / Level 3 – 199£ / Level 1,2,3 – 379£
Ceny internetowego dostępu do kursu – 129£ (6 miesięcy) / 199£ (12 miesięcy)