^

OldBooth jak machina czasu

Przemysław Marczyński

30 listopada 2009

oldbooth.jpg

No powiem Wam, że już dawno tak się nie uśmiałem. Wiem, że w starych zdjęciach jest ukryta magia, ale żeby rozsadziła mi brzuch… no nie wytrzymam. Ta prosta, ale jakże udana aplikacja na iPhone`a zaręczam, że powali Was na kolana, a nawet na łopatki. Jest cudowna, słodka… no same ahh i ehhh.

ob2.jpg

Mamo, tato, na zdjęciu powyżej to ja, wasz synek. Proszę mi nie mówić, że to niemożliwe, bo jestem za młody. Zabawa z OldBooth to jak uruchomienie maszyny czasu i przeniesienie się do innego wymiaru, a powiem więcej, to nie jest podróż do jednej epoki. Tutaj wszystko jest możliwe. Mogę być hipisem, pilotem z I wojny światowej, intelektualistą ze skórzaną teczką, a jak się uprę to i miłą panią z lat 20. I powiem Wam, że to właśnie te panie mnie skusiły, bo chciałem zobaczyć jak moja mała córeczka będzie się prezentować w stylowych fryzurach i strojach. Efekt zobaczycie na końcu.

Obsługa jest uproszczona do minimum, czyli tak jak powinna wyglądać, gdy chcemy się bawić programem. Pomimo tego, efekty są nie z tej epoki 😉 A działa to wyśmienicie. Wskazujemy zdjęcie (lub robimy je iPhonem), wybieramy posturę w jaką chcemy się wcielić, dopasowujemy jasność oraz obracamy zdjęcie przesuwając palcem po lekko widocznym okręgu. Dobrze znanym gestem przybliżymy lub oddalimy zdjęcie, a podwójne uderzenie w obraz wykona odbicie lustrzane aby dopasować fotografię do profilu.

ob3.jpg

Z przyjemnością donoszę, że twórcami programu jest grupa GetApp, którzy władają językiem polskim. Cena aplikacji to 0,79 Euro. Po prostu grzech nie kupić. Polecam, polecam i polecam. Przynajmniej wiem, jak moja 6 tygodniowa córa będzie wyglądać za kilkanaście lat. Chociażby dla tego warto 😉

marta1.jpg

marta3.jpg

marta2.jpg

OldBooth w iTunes – KLIKNIJ
Cena – 0,79 Euro
Witryna programistów z GetApp – http://www.getapp.net/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Patrycjusz Szubryt

    jest jeszcze mocarniejsza aplikacja yearbook, tam mozesz latami sobie poukladac a same fotki – jest ich wiecej i nieco ciekawsze.