^

Apple aktualizuje Safari, Snow Leoparda, Leoparda i klawiaturę

Przemysław Marczyński

11 listopada 2009

software-update.png

Apple właśnie wypuściło łatkę do Safari. Przeglądarka zmieni teraz numer na 4.0.4. Poprawiono obsługę skryptów, wydajność wyszukiwania i stabilność działania wtyczek firm trzecich (czyżby 1Password już nie przyduszał Safari na starcie?). Waga 29,8MB. Wymagany restart systemu.

Uważajcie również na wtyczki jakich używacie. Takie aktualizacje mają to do siebie, że Safari może ciężko to przeżyć. W takim przypadku zajrzyjcie do ~/Library (Biblioteki)/Internet Plug-ins/ i usuńcie podejrzanych.

Witryna z łatką do SafariKLIKNIJ

Jeśli jednak nie klikaliście w Jabłko na belce systemowej a później na Uaktualnienia, to znajdziecie tam dużą poprawkę do Mac OS X 10.6.2. Ja zawsze pobieram wersję Combo, czyli wszystko co nosi w sobie łatka i wszystkie poprzednie poprawki. Niestety w tym przypadku miałem po restarcie wentylatory doznały takiego przyspieszenia, że chyba sam procesor stwierdził, że czas odpocząć. Po trzech twardych restartach chyba wszystko działa. Oczywiście liczcie się z tym, że wasze wtyczki w Mailu i innych aplikacjach przestaną działać.

Witryna z łatką do Mac OS X Snow LeopardKLIKNIJ

Łatki pojawiły się również do Mac OS X Leopard. Tutaj poprawiono bezpieczeństwo systemu.

Witryna z łatką bezpieczeństwa do Mac OS X LeopardKLIKNIJ

Jeśli napotkaliście na kłopoty z działaniem klawiatury bezprzewodowej to Apple też ożywiło i ten sprzęt.

Witryna aktualizacji klawiatury bezprzewodowejKLIKNIJ

A jakiś czas temu, użytkownicy myszki (tej magicznej), również dostali świeży oddech dla swojej nowej maskotki.

Sterowniki Magic Mouse dla Snow Leoparda i Leoparda

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy