^

Herald – powiadomienia w Mail

Przemysław Marczyński

11 października 2009

heraldicon.png

Przejście na Mac OS X Snow Leoparda obok kilku ciekawych funkcji, przyniosło nie mniej rozczarowań. Szczególnie dotknęły mnie braki w aplikacjach i niedziałające wtyczki. Od pojawienia się „Śnieżka” wypatruję działającej wersji Mail.appetizer. Niestety wciąż nic się nie zmieniło w tym temacie. Innym przyszło to szybciej i stworzyli konkurencję dla powiadomień w programie Mail.

herald-screen.png

Lubię być na bieżąco z moimi wiadomościami e-mail. Samo pojawienie się czerwonego numerku z nieodebrana poczta mi nie wystarcza, gdyż w zadumaniu podczas czytania lub pisania, zapominam o całym świecie. Dlatego rozwiązanie typu Herald jest dla mnie doskonałym rozwiązaniem. Za każdym razem gdy przychodzi poczta wyskakuje na biurku okno powiadomienia ze wszystkimi informacjami: od kogo przyszedł list, temat oraz treść. Okno to mogę dowolnie konfigurować pod względem wizualnym, ale również sposobu pojawiania się i znikania. Bezpośrednio przez powiadomienia wtyczki mogę otworzyć całą wiadomość w mailu, skasować lub odpowiedzieć na e-mail. Wspaniała sprawa.

Tego mi strasznie brakowało. Powolutku wracam do normalności po przejściu na Mac OS X Snow Leopard. Jeszcze kilku programistów zostało, abym poczuł się tak dobrze jak w poprzedniej wersji systemu. Z Heraldem podpiętym do Maila mogę powiedzieć, że oswajam się z nowym Kotem.

Witryna programu Herald:  http://erikhinterbichler.com/software/herald/
Licencja: Darmowy

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. MACiek

    … szkoda, że nie współpracuje z Leopardem 10.5 🙁

  2. Przemysław Marczyński

    @MACiek, ale masz Mail.appetizer. Działa świetnie pod 10.5