^

ipla zwana telewizją na Maku?

Przemysław Marczyński

28 września 2009

ipla.png

Mówię z góry, nie jestem fanem telewizji. Nie żebym nie zasiadł sobie czasem przed telewizorem i obejrzał sensowny film lub serial, ale kto mi pokaże ile tego można znaleźć w naszych odbiornikach? Może i ipla byłaby rozwiązaniem ciekawym, bo wideo na żądanie to jest ciekawa opcja dla mnie, człowieka, któremu trudno się ogarnąć w czasie i dostosować go do tego co pojawia się w telewizji. Skoda tylko, że ipla to nie Hulu.

iplalite.png

Sam interfejs może zniesmaczyć. Z której strony nie spojrzeć nie przypomina to programu na Maka. Nawet zielona belka na dole nie zatarła wrażenia, że to okno, powinno działać na innej platformie. Poza tym program działa żwawo (ten Air od Adobe to takie cacko, czy tylko tutaj?). Wszystko jest tu dobrze porozmieszczane. Przyciski nawigacyjne do zmiany grup mogłyby nie znikać z lewej strony, abym mógł przeskoczyć z Disco Polo LIVE na Wielkanocny Koncert, ale to delikatny szczególik. Wszak zawsze mam ikonkę domku, gdzie mogę wrócić na szczyt kategorii. No właśnie, a jest ich nie za wiele. Seriale, Rozrywka, Muzyka, Wiadomości i Sport, jak na mój gust to kropelka dobra na start platformy. Nie będę dyskutował o jakości dobranego materiału (wiem jestem inny bo nie oglądam Tylko Miłość), ja tu nie znalazłem dla siebie praktycznie nic. Próba wyszukania frazy Ani Mru Mru, zakończyła się pięcioma skeczami. Na plus muszę powiedzieć z czystym sumieniem ipla działa. Możemy wybrać pomiędzy dwiema opcjami jakości/transferu i na każdym z nich, filmy nie przycinały się. Nie mam zawrotnego łącza i na 1mega wszystko chodziło bez zarzutu. Sama jakość nie zaskoczyła mnie pozytywnie. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do obrazu HD w swoich telewizorach to rozczarowanie będzie jeszcze większe.

ipla to nie Hulu. Wiem, nie jest ładnie porównywać aplikacje z dwóch różnych kontynentów, jednak była to pierwsza rzecz jaka przyszła mi na myśl. Bez wątpienia nasz rodzimy produkt powstał na bazie amerykańskiej platformy. To co jednak możemy zobaczyć tu i tam… no dobrze, nie będę się rozwijał 😉

Cieszy fakt, że program jest już na Maka. Cieszy fakt, że ipla działa. Cieszy fakt, że jestem optymistą i wierzę, że ipla będzie naszym Hulu.

Witryna programu ipla – KLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy