^

Nowy Pixelmator tnie na dobre

Przemysław Marczyński

8 września 2009

pixelmator.png

Jeśli dobrze poszperacie po MM, to znajdziecie opis tego ciekawego edytora graficznego. Od pierwszego opisu przeszedł onszereg zmian. Kolejna zmiana oznaczono numerkiem 1.5, pojawiła się dzisiaj. To co warto odnotować z nowych funkcji to wyczekiwany Slice Tool do przycinania grafiki na potrzeby witryn internetowych. I oczywiście aplikacja śmiga pod Mac OS X Snow Leopard.

spider-weblog.jpg

Grafiki teraz możemy zapisywać jako JPEG, PNG i GIF w „lekkiej” wersji dla internetu. Ulepszono obsługę kolorów. Dodano do Palety Colors wtyczkę obsługującą kody HEX.

pixelmatorColors.png
Pixelmator posiada również szybki dostęp do wysłania obrazków przy pomocy programu Mail oraz do iPhoto.
Program był dobry, a teraz staje się naprawdę ciekawą alternatywą dla użytkowników mnie wymagających. I proszę, nie każdy kto prowadzi stronę potrzebuje Photoshopa. Wersja Photoshop Elements większości wystarczy. Jeśli oczywiście działa. Warto spróbować na własnym dysku jak aplikacja się sprawuje. Na stronie programistów znajdziecie wersję testową programu. Polecam.
Witryna programu Pixelmator – http://www.pixelmator.com/
Cena – 59 dolarów.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Roberto

  jak jeszcze dodadzą coś w stylu efektów warstw jak w photoshopie… to się przerzucam kompletnie 😀

 2. niewiesznic

  Gdyby nie CMYK, TWAIN, i kilka innych rzeczy to byłby Photoshop killer. Swoją drogą świetny program, sam używam 🙂

 3. drabina

  Tak naprawdę większości osób „prowadzących” strony internetowe i mniej wymagającym wystarczy darmowy Gimp 😉
  Nie zmienia to jednak faktu, że program może być ciekawą alternatywą zarówno dla PS jak i dla Gimpusia.

 4. Marek Wojtaszek

  Pixelmatora uzywam od dluzszego czasu i nie zaluje ani zlotowki wydanej na ten program. Ma kilka brakow w porownaniu do PS’a, ale jego cena w pelni to rekompensuje. Powiem wiecej – w takiej cenie chyba nie znajdzie sie podobnego programu.
  Jedyne, czego zyczylbym sobie od kolejnych wersji to zwiekszona wydajnosc i stabilnosc programu przy pracy na duzych plikach.

 5. tiraeth

  @drabina: O czym my rozmawiamy? O nie natywnym GIMP-ie? O ile podczas pracy na Windowsie i Linuksie uzywałem GIMP-a, o tyle po przejściu na Mac OS X jest po prostu niewygodny. Już nie mówię, o tym, że kiepsko na tych X-ach chodzi, ale generalnie o skrótach klawiszowych czy interakcji z systemem.
  Pixelmator to naprawdę świetny program dla makowców, wart swojej ceny i ciągle się rozwijający.