^

Snow Leopard jest, pewnie jeszcze nie wiesz

Przemysław Marczyński

25 sierpnia 2009
snow.png

Wiecie, że nowy system operacyjny od Apple pojawi się 28 sierpnia? Jest szybki, lśniący, wspaniały. Podobno ma tyle ciekawych funkcji, że trudno je wyliczyć. Pytacie skąd to wiem, a mówili na targu, ot co. Ale nie tym naszym, tylko angielskim. Ehh no tak, wieści wolno docierają nad Wisłę.

Echa tych rozmów jeszcze długo będą zaprzątać moją głowę, bo o dopadnięciu Snow Leoparda w piątek (czytaj 28 sierpnia) mogę pomarzyć. Zresztą tak na serio to ja nie wierzę, że Kot pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Zapisałem się na powiadomienie od samego Apple, a nie dostałem żadnej informacji o nowym systemie. Pułki sklepowe naszy dystrybutorów, resellerów, sprzedawców, autoryzowanych dystrybutorów, master, platinum hiper wypasionych sklepów milczą. Kuszą nas jeszcze zakupem Mac OS X Leopard. I to w promocji.

is.png

A inni nie znają cen. Zapewniają jednak dumnie, że będzie u nich pierwszy.

sc.png

Najchętniej to bym zapisał się na jakieś zakupy przedpremierowe. Jednak w Polsce nikt ich nie organizował. Albo będzie tych pudełek z systemem tak mało, że zdobędą je najsilniejsi, albo… no właśnie, premiera będzie znacznie później. I niech dobrze poinformowane źródła nie próbują mnie zmylić. Premiera we wrześniu lub później… dla Polski. A najkorzystniej wpuście Śnieżka w grudniu. Ładnie wkomponuje się w czas świąt i okaże się maga sukcesem sprzedaży. Przecież na święta wszystko się sprzedaje doskonale. Ogłosimy potem hucznie, wielki sukces marketingowy. Razem!

Przeglądam sobie zatem bardzo przyjemną stronę Mac OS X Snow Leoparda. A co, ja nie można dotknąć, to chociaż przez szybkę pomacam. Proszę czytać i nie jęczeć – klik. To przecież nie w naszej naturze tak marudzić.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. Patrycjusz Szubryt

  ja tam dostalem powiadomienie od apple wczoraj 🙂

 2. grafmarr

  Rzeczywiście. Ta premiera 28 sierpnia to chyba nie u nas w Polsce, a jeśli jednak tak, to co najmniej dziwnie zachowuje się nasz główny dystrybutor. Zero informacji, w tym takich kluczowych jak ceny, zasady updejtu itp.

 3. Daniel

  Nie ma to jak cywilizacja 🙂 Dobrze ze chwilowo przebywam w UK i postaram się tu nabyć owy system 🙂

 4. Rudhy

  „Moje źródła” twierdzą, że ma być w piątek w iSpotach. We’ll see…

 5. MACiek

  … z tego co, ja się dowiedziałem, od 28 sierpnia ma ruszyć przedsprzedaż a faktyczna „pudełkowa” wersja ma być dopiero we wrześniu 😉

 6. Parasit

  I tak każdy normalny kupi w cywilizowanych krajach, bo u nas cena będzie zawyżona co najmniej dwukrotnie…

 7. Wojtek Galach

  witajcie!dostalem powiadomienie wczoraj z mozliwoscia zakupu…obiecuja wyslac 28.08 :)) koszt £25
  pozdrowienia

  • Przemysław Marczyński

   @Wojtek to się wstrzymaj, bo jutro premiera u nas i cena również przyjemniejsza niż 25 funciaków 😉

 8. Wojtek Galach

  dziekuje!zamowilem juz wczoraj!…A dzisiaj trafilem na Twoja strone..i juz tu zostane 🙂
  Pracuje „na zapiecku u Krolowej” wiec te funciki przelkne hue,hue
  pozdrawiam

  • Przemysław Marczyński

   @Wojtek miło mi, zostań z nami jak najdłużej 😉